Ukončení delší bezmléčné diety .. jak to šlo? téma příspěvkuNázev: Ukončení delší bezmléčné diety .. jak to šlo?

- od: Janina     datum: 2010-06-15
Zdravím, ráda bych se zeptala maminek, které delší dobu držely bezmléčnou dietu při kojení prcka s ABKM. Jak se vám pak vracelo na mléčné výrobky? Snášely jste to bez problémů nebo se vám dostavily nějaké zažívací potíže? Já držela dietu asi 3/4 roku, ale nyní po snězení několika sýrů mi to vůbec nedělá dobře, proto by mě zajímalo, jestli je to normální.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Ukončení delší bezmléčné diety .. jak to šlo?

- od: Vera     datum: 2010-06-16
Jaké máte konkrétněji obtíže? Víte, ono dítě může mít alergii právě na potraviny, které nedělají dobře mamince (ale dlouhodobá konzumace nikdy alergii neukáže, to ukáže až právě pauza, kterou jste udělala) - takže je možné, že máte reakci na BKM vy taky.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Ukončení delší bezmléčné diety .. jak to šlo?

- od: Janina     datum: 2010-06-16
Musím říct, že mě to napadlo, ale nechce se mi tomu věřit :o)) Spíš bych to ale tipovala "jen" na reakci na potravinu, kterou tělo dlouho nemělo. Těžko říct, nemám s čím porovnat. Obtíže jsou bolest břicha, akutní průjem, nevolnost, nadýmání. Teď je to druhý den, pomalu to ustupuje, ale dobře mi ještě není.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Ukončení delší bezmléčné diety .. jak to šlo?

- od: Vera     datum: 2010-06-17
Takhle se právě testují už poměrně dlouho (EET test) potraviny- když se nasadí potravina po pauze a působí nějakou reakci, je vidět, že tělu vadí (není normální, aby i po dlouhé době nekonzumace byla na něco reakce). Ty obtíže vypadají na obtížné trávení laktózy, což je úplně normální - enzym na trávení laktózy (laktáza) je mláděcí enzym a v dospělosti je ho holt poskrovnu, je to tak u všech savců. Někdo má laktázy víc, někdo míň - schválně zkuste nezakysaný výrobek (ty mají laktózy nejvíc, u zakys.je lakt.natrávena půs.bakterií) - třeba nějaký smetánek nebo rovnou mléko. Když vám bude zle, tak "jste doma" :-)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Ukončení delší bezmléčné diety .. jak to šlo?

- od: Janina     datum: 2010-06-25
Tak to vypadá, že se jednalo jen o shodu náhod. Vyzkoušela jsem jak mléko, tak i další mléčné výrobky a krom toho, že je mi víc jakoby "těžko" (než dřív, když jsem ml. výroky nejedla), mi už špatně nebylo.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

nabídka práce, zaměstnání a brigády
Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání