Nestlé AL 110 téma příspěvkuNázev: Nestlé AL 110

- od: Eva     datum: 2010-05-19
Dobrý den maminky, chtěla jsem se zeptat Vás co jste měly trápení s alergií na mléčnou kravskou bíkoviu, jestli máte dobré zkušenosti s nestlé AL 110. Mám 4,5 měsíčního chlapečka a má všechny projevy této alergie a chtěli bychom vyzkoušet AL 110. Je to pro nás nové, protože už máme 5-ti letého synka a ten by zase vypil krávě celé vemeno jak miluje mléko. Takže tento stav u druhého dítěte nás zaskočil prosím napište nám své postřehy a zkušenosti. děkujeme moc za Vaše reakce.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Nestlé AL 110

- od: Vera     datum: 2010-05-20
AL 110 je ale mléko při intoleranci laktózy, což je něco zásadně jiného, než alergie na BKM. Při alergii na BKM přicházejí v úvahu Nutrilon allergy care (s přidruženou intolerancí lakt.je tady pak mléko Nutrilon allergy digestive care), případně (při polyval.alergii nebo obzvlášť silné alergii na BKM) až na aminokyseliny štěpený Neocate. Ten rozdíl mezi int.lakt.a alergií na BKM je zásadní i co do příznaků- jakými chlapec trpí? Pravděpodobnější je v tomto věku alergie na BKM nežli intolerance lakt., ta existuje primární (vrozená, nemá ji však víc jak 50 lidí na Zemi), nebo sekundární (např.po infekčním průjmu).

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Nestlé AL 110

- od: Eva     datum: 2010-05-20
Dobrý den paní Věro,náš chlapeček měl klasickou Bebu premium 1 od cca 7 týdne po narození. Celou dobu v pohodě. Hned od prvního dne přechodu z kojení má pravidelnou stolici, přiměřeného množství přijatého mléka. A je každý den. Žádné průjmy neměl a ani nezvrací. Nemá ani reflux. naopak, máme problémy z něj po jídle vyklepat říhnutí.Ale je to cca 14 dní až 3 týdny co začal Bebu odmítat, vyplivával pořád svaičku s lahví a šel s přísunem dolů. nakonec z původních 4 hodinových intervalů v krmení se mu to protáhlo na 6-7 hodin. A je to asi týden co se mu na obličeji začli objevovat rudé fleky po vypítí beby a vytvářeli se tam až jakoby malé bílé pupínky.Ty ale třeba do hodiny zmizely. Občas se objevili i mino krmení, ale to když malý hodně plakal - třeba před usnutím, protože nevěděl jak zabrat. Následně, hlavně po večerním krmení propukl v pláč a bylo docela těžké ho utišit. A v noci se začal i 4-5x budit a zase plakal a byl neklidný. To jsou asi tak příznaky, které jsme zatím zaznamenali. je to den a půl co jsme mu tedy bebu vysadili a dáváme právě to mléko AL 110 a fleky takřka vymizeli a malý se zklidnil i ve spánku. tedy alepoň podle toho jak vypadala včerejší noc, kdy se vzbudil s pláčem už jen jednou a jak dnes v klidu usnul. byli jsme dnes u dětské lékařky a ta nás poslala na krevní odběry, kde se má uděla test na tu kravskou bílkovinu a ještě mu nechává dělat celý krevní obraz a IGG a IGM protilátky. Zítra jdeme na odběr a výsledky by měli být za týden.Jiank podle kontrolních vážení malý stále přibírá. Je mu 4,5 měsíce a má 7,40 kg. Takže si myslíte, že bych měla zkusit spíše ten NUTRILON ? Jestli jsem to pochopila dobře, tak by měl pak malý ( pokud by se prokázala alergie na BKM ) omezení jen v tom smyslu, že by nesměl například jogur, nebo sýry,klasické mléko, ale mohl by například piškoty apod - kde laktóza standardně je ? Moc Vám děkuji za odpověď. jak jsem psala, jsem z toho paf, protože první syn by mohl pít mléko na hektolitry a jogurty jíst na kila.Děkuj Eva

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Nestlé AL 110

- od: Vera     datum: 2010-05-22
Výborně, krevní odběry jsou potřeba- vedle IgM a IgG je potřeba taky udělat IgE na bílkovinu krav.mléka (-na tuto zásadní hodnotu se mnohdy zapomíná, takto se totiž zjistí případná IgE alergie, zvýšené IgG na BKM poukazuje pouze na to, že BKM je antigen pro organismus, neboli cizorodá látka, atd.). Víte, ona i ta případná alergie většinou naskakuje až kolem 3 měsíců věku (dítě tedy může klas.Nutrilon snášet nějaký čas a pak již ne), stejně tak int.lakt.se může projevit až později, např.právě po infekčním průjmu, atd. - testy napoví víc (kdyžtak napište, co vyšlo, určitě chtějte zprávu a výsledky)- v současnosti by nejvhodnější byl Nutrilon allergy digestive care, kde je jednak velmi hydrolizovaná BKM (tj.je to mléko vhodné jak pro alergika na BKM) a zadruhé je to UM i pro laktózově intolerantní jedince. Pakliže by se ukázala alergie na BKM, lze jíst potraviny, kde laktóza standartně je, ale je třeba se vyhnout BKM, tj.nesmí se : sýry, mléko, jogurty, ale i margaríny s BKM a uzeniny- krom šunky větš.BKM zde jsou, pozor též na pečivo, mnohdy i rohlíky obsahují BKM - jíst jen to, kde znám složení, toť pravidlo alergika). Naproti tomu při intoleranci laktózy zas nelze jíst výrobky s laktózou, ale mnohdy (záleží, na jaké úrovni je pokles enzymu laktázy štěpící laktózu) lze jogurty a tvrdé sýry, kde je obsah laktózy značně snížen působením procesu kysání (jsou ale silně lakt.intolerantní jedinci, kteří ani toto nemohou, vadí i zbytk.obsah laktózy zde), řešením při int.lakt.jsu ale výrobky bezlaktózové (mléko bez laktózy, atd.), které jsou již v souč.na trhu. Je ovšem možný i souběh alergie na BKM a int.lakt., po provedení testů budeme moudřejší. Jen dodám, že pokud by se prokázala alergie na BKM, nebo int.lakt., nebo obojí, vhodné UM vám bude psát odborný lékař na recept a budete doplácet pouze tolik peněz, kolik byste zaplatila za norm.UM, tj.doplatek cca stovku. Tak hodně štěstí,ať testy vyjdou jen dobře, kdyžtak můžete napsat jak, pomůžu vám rozluštit jedn.hodnoty :-)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Nestlé AL 110

- od: Vera     datum: 2010-05-22
PS:ještě dodám, že při intol.lakt.jsou projevy takřka výhradně trávicího charakteru (v odborné lit.se píše, že kožní projevy rozhodně nepatří mezi typické nálezy), zatímco při alergii na BKM mohou být projevy trávicí, nebo (u kojenců velmi často) kožní, nebo dýchací. Z vašeho popisu bych si ale netroufla vyhodnotit diagnózu (jsou zde indicie poukazující na alergii na BKM, ale poněkud mě mate, že stav se zlepšil po pouhém nasazení mléka pro lakt.int.jedince, nikoli po nasazení mléka pro alergiky na BKM) - takže - více řeknou testy.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Nestlé AL 110

- od: Eva     datum: 2010-05-24
Dobrý den paní Věro, děkuji ještě jednou. Jste takové mé malé světýlko v té tmě v které teď tápeme. Samozřejmě , že se ozvu až budou výsledky. Ty bych měla vědět 31.5. Ještě jsem se chtěla zeptat jestli je alergiem na BKLM celeživotní, nebo se v průběhu života mění vnímavost těla na tuto látku. ptám se proto, že jsem na netu někde na webu ( snad Nestlé, nejsem si jista ) vyčatla, že tato alergie se upravuje mezi 6 až 8 rokem život. pokud tomu tak je bylo by to fain, uvědomuji si však, že organismus každého z nás je jedinečný a tady co platí u jedněch, nemusí u druhých.jen mě zajímá otázka, zda případně náš malý klouček nebude smět mléčné výrobky v žádné podobě celý život ? Vím, že nebudete znát přesnou odpověď, ale ze zkušeností by se snad dal nějaký náznak odvodit ? děkuj Eva

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nestlé AL 110

- od: Vera     datum: 2010-05-25
Alergie na BKM versus vyhasínání: záleží na mnoha faktorech, tj.síla alergie, ale především typ alergie (IgE, nonIgE, zda je na kasein (=1 z typů BKM) či na syrovátkové BKM, protože BKM, to je celá řada různých typů bílkovin), ale obecně, v 80% alergie na BKM vyhasne (zpravidla mezi 3-5 rokem, někdy ovšem déle, jsou ale i případy, že i dříve, např.kolem 1.roku života)a pouze v 20% přetrvá do dospělosti. Ono, s alergiemi je to tak, že potravinové alergie jsou ty první, které člověk potká, kolem 2-5 roku se tyto "přetavují" v alergie inhalační (zdá se, že to má svou "choreografii"- např.že potrav.alergie na vejce souvisí s inhalační alergií na roztoče, podle mého názoru -pokud se se alergie na BKM později přemění v alergii inhalační- tak na pylovou, ale to je jen můj postřeh, může být ale mylný)- takže je to značně individuální. Co je důležité, je dodržovat dietu s vyloučením alergenu, a to co nejdříve poté, co člověk alergen vystopuje. Protože- protilátky mají schopnost zapomínat, že kdy reagovaly. Aby k tomu došlo (=aby došlo k vyhasnutí alergie), je potřeba, aby organismus prostě alergen nějaký čas neviděl, aby na něj prostě zapomněl. (Zase- ta doba zapomění je individuální...) Víte, já si zrovna (protože je to problém i u mé 3leté dcerky) pokládám otázku - co je lepší - alergie na vejce doživotní (u ní - i přes nízké hodnoty v alergo testech, ale to bývá - síly anafylaktického šoku po pozření stop potraviny, stejně tak i BKM a další potraviny, reagovala alergicky i na potraviny, které jsem snědla já během plného kojení, což svědčí o velmi silné alergii)- nebo velmi silná alergie na roztoče?=tj.čemu je snažší se vyhnout? Musím se přiznat, že někdy pochybuju o tom, že to, že se potrav.alergie případně přemění v inhalační (což je nezvratný proces, tzv.atop.pochod), je výhra- skoro si přeju, aby zůstala alergie na vejce a nepřeměnilo se to v inhalaci (roztoči), snažší mi připadá vyhnout se vejcím než roztočům...stejně tak pyly versus BKM, BKM člověk taky eliminuje snáz...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, nabídky práce, brigáda