Žádost o prodloužení RD téma příspěvkuNázev: Žádost o prodloužení RD

- od: bublina     datum: 2010-03-31
Máte s tím někdo zkušenost? Jak jste to formulovali? Co by tam nemělo chybět? Dcera má polyvalentní potr.alergii (st.3-5). Díky za pomoc.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Žádost o prodloužení RD

- od: Vera     datum: 2010-03-31
Ahoj, jsem mamka Magdalenky zde v příbězích alergiků. Alergii má malá polyvalentní (dle testů skoro na vše, dieta bezmléčná, bezvaječná, bezlepková, bez skoro všeho, na vejce a BKM má anafylaktické šoky po pozření stop potravin). Žádala jsem proto o prodloužení RP do 7let - zašla na prac.úřad v místě bydliště, sepsala žádost, dodala všechny výsledky vyšetření - a zamítli to s tím, že dítě je "pouze" dlouhodobě nemocné, čili na RP nárok nemá. Posudkový lékař má totiž 2 možnosti posouzení: postupuje se dle Přílohy k vyhlášce č. 207/1995 Sb. ČR (Klasifikace zdravotních potíží podle stupňů): jednou z možností je, aby posudkář vyhodnotil dítě podle bodu 13 odstavec b:) stavy s funkčním omezením vyžadující dodržování dietetických a režimových opatření u osob do 18 let věku - toto je klasifikováno jako 50% postižení a to by na RP stačilo - druhá možnost posouzení polyval.alergie je ale "Polyvalentní alergie vyžadující úpravu životního režimu a stravování"- zde je klasifikováno pouze 20-30% postižení, a to na RP do 7let nestačí, podle toho, dle mě naprosto neadekvátně vzhledem k dceřině stavu, posoudili nás (posudek se však liší region od regionu, holt žiji v nesprávném kraji, jinde to s diagnózou, kterou má moje dcera,tj. Alerg. a diet.gastroenteritis a kolitis + Anafylaktický šok z potravin, maminky dostávají). Sepisovala jsem s velmi ochotnou úřednicí námitky proti rozhodnutí posudkové lékařky, ale neúspěšně. Jedinou možností je podat odvolání nebo podat novou žádost. Dodávám, že do školky dát malou je nemožné a speciální školky pro děti potrav.handicapované jsou více než 60km daleko od mého místa bydliště.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Žádost o prodloužení RD

- od: bublina     datum: 2010-04-01
Věro, díky. Neumím si představit, jakou "lepší" diagnózu pro získání prodlouženého RD by si páni posudkáři přáli, než jsou anafyl.šoky po stopovém množství potravin. Klobouk dolů, jak to zvládáte a ještě pomáháte ostatním. My na tom jsme zdravotně o něco lépe, takže naše šance na uznání jsou zřejmě o to menší, ale zase jsme odjinud, tak uvidíme...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

nabídka práce, zaměstnání a brigády
Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání