ABKM a Alergie na lepek téma příspěvkuNázev: ABKM a Alergie na lepek

- od: Bára     datum: 2010-03-23
Dobrý večer,mohla by jste mi paní Věro poradit ve výživě co se týká ABKM?Mám 5l syna a vím,že je také zřejmě alergický na mléko,ale nemá to prokázané ani alergii na lepek a tím jsem si úplně jistá.Jinak lepek už docela zvládám,ale pak přišla ta alergie na mléko.O té mnoho nevím a i o lepku se stále učím nové a nové věci.Soju a vejce zatím můžeme.Akorát fruktozu nesnášíme a cukry s příměsí obilného škrobu atp.Děkuji MOC za radu.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: ABKM a Alergie na lepek

- od: Vera     datum: 2010-03-24
Dobrý den, předem upozorním na jednu věc: alergie na lepek a celiakie NENÍ TOTÉŽ!!! Pokud tedy vyšla neg.biopsie, celiakie není ( i když - u syna zatím provedena nebyla) , ale podle popisu je zřejmě (=? = není dost informací) alergie na lepek (při alergii na lepek nechybí enzym na zpracování lepku, narozdíl od celiakie, proto je také celiakie doživotní, alergie na lepek většinou nikoli). Neboli - je rozdíl intolerance a alergie, u vás to spíš vypadá na souběh (pokud vadí cukry, dá se na to usuzovat, že enzym na jejich zpracování je nějakým zp.deficitní)Nepíšete zásadní věc, a sice tu, jaké projevy a obtíže má syn - protože to se právě u intolerance (=celiakie) a alergie (alergie na lepek) liší - a správná diagnóza, to je jediná cesta k úspěchu. Napište prosím víc. Odkdy jsou obtíže, jaké testy byly kdy provedeny (jestli na sIgE protilátky, nebo pouze antitransgl.IgA, IgG, atd), dokdy byl syn kojen a jestli obtíže byly už v té době...Ta BL dieta, v kombinaci s bez BKM (soju ale musíte vysadit taky, ta by naskočila časem tak jako tak, je to hodně podobný alergen), s tou samozřejmě poradím. Hodím vám to na mejl.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: ABKM a Alergie na lepek

- od: Bára     datum: 2010-03-24
Dobrý den,moc se omlouvám přidala jsem dotaz s názvem ABKM a Alergie na lepek.Vím,že je to něco úplně jiného než celiakie.A cukry pro celiaky jak zběžně vím,bývají také špatně snášeny.V menším množství se to,ale trošku snad dá..Jinak můj syn má postižení střeva celkem jiné než já.A myslím,že by mohl mít i tu biopsii snad pozitivní,ale u mně je střevo bohužel postiženo pouze ostrůvkovitě.Ale i to všechno může údajně být.Je to vše moc složité a tak budu velmi ráda za pomoc.Hezký den a děkuji moc! barahomol@seznam.cz

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: ABKM a Alergie na lepek

- od: Bára     datum: 2010-03-24
Paní Marto,zkoušela jsem Vám napsat synovy potíže na diskusi,ale selhává mi signál..A vše se mi to smazalo..Syn měl problémy i s mlíčkem od začátku jen 14dní jsem ho totiž kojila.Stále mi,ale selhává příjem a tak by byla asi lepší komunikace přes e-mail.Díky za pochopení.Bára

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, nabídky práce, brigáda