Intolerance fruktozy téma příspěvkuNázev: Intolerance fruktozy

- od: Eva     datum: 2010-02-25
Dobrý den, Před časem mi zjistili intoleranci laktozy a alergii na mléko. Teď se k tomu přidala i intolerance fruktozy. Zatímco o nesnášenlivosti laktozy a alergii jsem našla celkem dost informací, o fruktoze skoro nic. Nemáte s tím někdo zkušenost prosím? Dost mi pomůže jakákoli rada, momentálně mám totiž pocit, že nemůžu jíst téměř nic. Předem díky za odpověď

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Intolerance fruktozy

- od: Vera     datum: 2010-02-27
Kupte knihu Laktóza a fruktóza, Herta Kramer-Priesch, Ingrid Kiefer, nakladatelství Grada. Jsou tam i recepty (asi 100 receptů). Vy navíc musíte brát v úvahu také alergii na BKM, takže žádný mléčný výrobek (mléko při pečení a vaření nahradíte Kokos milkem - mají v zdravých výživách, Reis drinkem - mají v DM, když si koupíte variantu extra Ca, je to výborný zdroj vápníku), a při alergii na BKM se doporučuje také vyřadit z jídelníčku hovězí maso.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Gastroenterolog

- od: Eva     datum: 2010-02-28
ahoj Věro, moc děkuji za odpověď. ještě jsem se chtěla zeptat - může mi někdo doporučit nějakého dobrého gastroenterologa? Nejlépe v Brně, ale může být i v Praze nebo jinde. Momentálně chodím pouze na alergologii, ale tam mi doktor řekl, že je dost možné že intoleranci na laktozu a fruktozu a alergii na mléč. bilkovinu způsobuje něco jiného. A pokud se tato příčina neodstraní, tak ani dieta moje potíže trvale nezlepší. Ale on prý mi s tímhle dál pomoc nemůže. Na gastru jsem byla asi před rokem (to jsem ještě o své nesnášenlivosti nic nevěděla, pouze mě předtím jinde dělali testy na alergie na různé potraviny - něco vyšlo pozitivně a něco ne) a ten doktor mi tam pouze řekl, že na potravinové alergie on moc nevěří a předepsal mi prášky na utlumení nervové soustavy, aniž mi to řekl. To jsem zjistila až doma, když jsem si přečetla příbalový leták :-(( Jedla jsem je dva týdny, ale v podstatě celou tuhle dobu jsem prospala, způsobovali strašlivou únavu, takže na normální fungování to nebylo. Podruhé už jsem k němu nešla. Ráda bych našla nějakého opravdu odborníka, protože problémy (střídající se průjmy a zácpy, křeče, bolesti břicha, pocit na zvracení, slabost, únava) mám už asi pět let. Už jsem držela různé diety, zkoušela jsem přírodní medicínu, ale nic dlouhodobě nezabralo. Jsem už z toho úplně zoufalá:-( a teď poté, co musím držet tak přísnou dietu, ještě zoufalejší. Prosím, poraďte mi někdo.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Gastroenterolog

- od: Jolana     datum: 2013-06-10
Evo ja jsem celostni nutricnimterapaut a uzu vam rict,ze vam pomuze jedine uplne zmenit nejen zivotni styl,ale hlavne stravovani. Vase streva jsou duvodem ,nebo hlavnim duvodem. Jsou pretizena azanesena a rim lehce propustna,takze vse jimi dostava rychle do krve a zpusobuje vase potize. Tam je nutne zacit. Vycistit organismus,prejit na stravu,kde prevazuji alkalicke potraviny,zjednodusene skoro na vegetarianskou stravu, brat pokud nutne a to myslim ted nutne je,doplnky stravy ovsem ne chemicke,ale na prirodni basi ,odkyselit organismus,to se tim vyse popsanym uz deje,ale pomohou i alaklicke koupele nebo kouplele nohou,sauna,pohyb venku a hezky dychat,regenerovat strevo pomoci probiotik. Uvidite sama jak se vam ulevi! Nerikam,ze se to da uplne vylecit,ale velice zmirnit. Zit bez potizi. Tak se toho nebojte a mistro gastro jdete k nemu,kdo se vyzna ve zdrave vyzive. Dnes se uz i nahla mluvi o tom,ze 70% naseho zdravi dela strava. A ta je jen a jen v nasich rukou. Hodne stesti.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Gastroenterolog

- od: Vera     datum: 2010-03-01
Gastroenterologa samozřejmě potřebujete, nejlépe dobrého, který bude pátrat po možných příčinách (např.hormonální systém, atd.). Bohužel, tady nemohu sloužit, kdybyste potřebovala dobrého alergologa, to ano, ale gastroenterologů já moc neznám, bohužel...Vlastně ano? MUDr.Fruhaufa v Praze (VFN dětská část Ke Karlovu ) - jenže ten tuším má pouze dětské pacienty. Ale možná by vás navedl na nějakého dobrého gastroent.pro dospělé :-) Na netu lze zadat do vyhledavače dobrý gastroenterolog a vyjede MUDr.Ján Kolesár z Hradce Králové (tel. 495408214). Ale jak říkám, nemám osobní zkušenost s gastroenterology, tak se ještě radši poptejte. Rozhodně ale nebude to pravé ořechové to, kam jste již zavítala před rokem (aneb pan doktor, který vám předepsal léky na útlum nerv.soustavy)...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Gastroenterolog

- od: Eva     datum: 2010-03-02
Pročítala jsem si příspěvky diskuzí a objevila jsem pár jmen doktorů, ale všechno to jsou právě dětští lékaři. Snad se tu najde někdo, kdo zná i nějakého dobrého doktora pro dospělé :-) Sama jsem slyšela, že v Brně je dobrý lékař MUDr. Dítě, který pracuje ve fakultní nemocnici. Nemá s ním někdo prosím nějakou zkušenost?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Gastroenterolog

- od: Věra     datum: 2010-03-04
Víte co? Přemýšlela jsem a chtělo by to taky endokrinologa. Aby vyloučil možnou souvislost např.se štítnou žlázou, atd.atd. - takže určitě jak gastro, tak endokrinolog. Je třeba pátrat po příčinách.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Intolerance fruktozy

- od: Magda     datum: 2010-10-19
Dobrý den Evo, chtěla bych se zeptat z jakého vyšetření Vám přišli na to, že máte intoleranci fruktózy.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup