testy téma příspěvkuNázev: testy

- od: Bea     datum: 2005-06-03
V květnu jsem se dozvěděla zase další Terezčiny výsledky na potravinové alergie. Myslela jsem, že mě z toho porazí. Ale od začátku. Gastroenterolog mě požádal, ať v testovacím formuláři zaškrknu vše, co malá jí. Tak jsem to udělala, podotýkám, že neustále držíme hypoalergenní stravu, vyhýbáme se nejznámějším alergenům, např. ořechům, rybám, citrusům,čokoládě atd. Gastroenterolog mi ale z toho víc než půlku vyškrtal, že prý by jí musel vzít moc krve. Myslím, že ale zaše šlo o peníze. Takže jí otestoval mléčné bílkoviny, vejce, gliadin, černý čaj, hrozny, banány, jablko, čočku a brambory. Výsledky: alfa-laktalbuminE 3,18, slabě pozitivní 2.tř., beta-laktoglobulinE negativní, kaseinE 6,9, pozitivní 3. tř., ovalbumin vaječnýE 18,1, silně pozitivní 4. tř., vaječný bílek 17,3, pozitivní, 3.tř., vaječný žloudek 3, pozitivní, 2.tř., černý čaj 0,5 hraniční, 1.třída, brambor 3,05, slabě pozitivní, 2. třída., ostatní negativní. Na testech mě překvapilo: že jsou hodnoty igE na mléko tak vysoké, doktor se mě vyptával, jestli náhodou neporušuji dietu, že prý je to divné, při dodržování diety by měly protilátky vymizet. Myslíte, že je to pravda? Já jsem přitom velmi opatrná. Taky protilátky na kasein jsou prý špatné, z těch se nevyrůstá, takže máme dietu asi napořád. A nejvíc mě šokovaly ty brambory, to jsem fakt nevěděla, že může být někdo alergický i na brambory. Doktor mi řekl, že ta pozitivita je slabá a jestli chci :), tak ať brambory na 14 dní vysadím a uvidím, jestli se to vyplatí. To jsem zatím neudělala, jen jsem je omezila. Myslím totiž, že pokud Terka není otestována na všechny potraviny, tak nemá cenu vysazovat brambory a nahrazovat je něčím jiným, co jí může vadit ještě víc. Chci se zeptat, jak často jsou vaše děti testovány na IGE nebo na cokoli jiného, jestli ty testy mají nějakou návaznost, zda se třeba pravidelně opakují, jestli z nich jde sledovat vývoj onemocnění. A taky na jaké potraviny jsou děti testovány, na všechny? S těmi bramborami je to divné. Terka je jí celý život, a už byla loni od léta do letošního února úplně bez ekzému. Od února se jí začal objevovat ekzém, který je teď už dost hrozný, strašně se škrabe a nikde se nemohu dopátrat proč. A nic jí na něj nepomáhá. Doktoři nespolupracují,slyším jen domněnky, čím to může být, nic konkrétního. Máte zkušenost s takovou recidivou ekzému? Napište mi, jestli máte k těm výsledkům nějaký postřeh. Zatím ahoj

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: testy

- od: Andy     datum: 2005-06-04
ahojky, až mi tedy běhá mráz po zádech. Právě z těchto důvodů jsem byla nucena hledat jiného lékaře adíky bohu ho našla!!! IGE měla Niki taky vysoké norma je prý kolem 90 a Niki jí měla až 1700!!! A to jí samozřejmě nedávám nic, čím bych věděla, že jí ublížím. Jsem laik, takže tomu až tak moc nerozumím, ale...To, že se ti malá teď z jara osypává a má horší ekzém se týká pylové alergie, která úzce souvisí s potravinovou, jsou tam zkřížené alergie! Doporučuji opravdu přečíst knuhu od Mudr.M FuchseAlergie číhá v jídle a pití...( lze objednat www.adela.cz/alergie) Není to reklama, já jí objednala a přečetla jedním dechem. S panem doktorem se setkala a hodně věcí mi řekl, poradil a pomůže! Odběry u nás se skládali jen z 5-ti potravin, více se prý otestovat nedá. Je buď málo krve nebo se musí na další testované potraviny připlácet. jeli jsme na Bulovku, udělali malé kožní testy (kolem30) a odebrali stejné množství krve jako u nás a budou jí testovat kolem 40druhů potravin! Pročítali jsem, které určitě ano, které asi ano a které nejsou potřeba! Jsem ráda, že jsem tam s Niki byla, konečně se rozhoupala pro ten krok a věřím, že bude lépe. MUSÍ!!!

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: testy

- od: Marcela     datum: 2005-06-04
Četla jsem Váš příspěvek, a ráda bych Vám napsala mé zkušenosti. Syn má 2 čtvrt roku a trpí ekzémem od narození, kdy se osypal už v porodnici. Nejhorší suace je vždy asi tak od března, kdy se postupně osypává anejhorší situace je v létě, kdy se dítě potí, je horko a svítí sluníčko (je možná alergie na sluníčko?). Situace se zlepší až koncem září. Nejhorší má hřbety rukou, zápěstí, kde kůže až praská, pak ekzém postupuje až k loktům, pak krk, nožičky... Promazávám různým mastmi, kortikoidy, bílým ichtamolem, Elidelem, vývarem z ovesných vloček. V 1 roce zjistili alergii na bílkovinu kravského mléka, testy opakovaly ve 2 letech (na mou žádost, a to i v l. případě), kde testy vyšly stále pozitivní, protože syn má i po antibiotikách a různých potravinách, které pozorováním stále zjišťuju, co jsou vejce, papriky, okurky průjem a jakoby zdevastované zažívání, kdy stolice je nestrávená, tak mu braly testy i na jiné, např. celkový krevní obraz, glyadin, aj. Jít na alergologii nám paní doktorka ještě nedoporučila, že preferuje eliminační dietu. Ale nevyloučila alergii na pyly. Možná by se jednalo o zkřízenou alergii. Mimochodem jsem si objednala knihu od Primáře MUDr. Fuchsa, přečetla jsem ji jedním dechem, a vřele doporočuji, Jsou tam informace, které Vám nezodpoví žádný jiný lékař. Fascinoval mě fakt, že pokud je dítě alergické na bílkovina kravského mléka (betalaktaglobulin), nesmí žádné mléko a mléčné výrobky, včetně zakysaných. Kysacím procesem se bílkovina neničí ani nezozkládá. Takže jen Nutrilon 1 pepti. Nebo vápníkové tablety. Takže synovi vysazuji i kysané výrobky, tak uvidím. Ahoj. Máte někdo podobné problémy s častější stolicí u svých dětí?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: testy

- od: Lenka     datum: 2005-06-08
Problémy se stolicí řešíme již více než 3 roky. Na gastrologii nám řekli, že tyto potíže souvisí s nezralostí střeva. Po dlouhotrvajících průjmech příp. jiných střevních potížích je sliznice střeva narušená, její obnova trvá minimálne 3 týdny. Čím jsou potíže dlouhodobějšího charakteru, tím se proces obnovy sliznice prodlužuje a střevo u malých dětí pomaleji dozrává. Dalším problémem může být ještě nějaká další potravina, která střevo nadále dráždí. Jinak potraviny které uvádíte vejce, zelenina - okurky, rajčata apod, patří k velice tězce stravitelným potravinám. U přecitlivělého střeva tedy nedochází k úplnému strávení těchto potravin. Jinak jsem již také několikrát slyšela od odborníků, že dítě zakysané výrobky může. Po zakysaných výrobcích může mít potíže i jinak zdravý člověk. Pokud má dítě alergii na bílkovinu KM, musí mít tyto bílkoviny uměle naštěpené - Nutrilon Pepti, Nutrilon Pepti . MCT. Jiným technologickým procesem se této úpravy nedosáhne. Všechny běžně prodávané výrobky jsou tedy nevhodné.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: testy

- od: Bea     datum: 2006-10-04
jaaa jsem taky bea!!!!!!!!!!!!!!!

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk