Cukroví Vosí hnízda bez vajec téma příspěvkuNázev: Cukroví Vosí hnízda bez vajec

- od: Jana M.     datum: 2009-11-26
Dobrý den. Nemáte někdo zkušenosti s tím, čím nahradit klasické dětské /vaječné/ piškoty do těsta na Vosí hnízda. V létě našli synovi alergii na vejce. Vánoce si ale bez tohoto cukroví neumíme nikdo představit. Prosím poraďte. Mě napadají třeba bebe sušenky nebo nějaké ty dětské sušenky z lékárny, ale nevím. Než se sama pustím do pokusu, tak se ptám, jestli někdo neporadí. :-)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Cukroví Vosí hnízda bez vajec

- od: Vera     datum: 2009-11-27
A našla a potvrdila se pouze alergie na vejce, nebo ještě další alergie? Vejce se v kuchyni dají poměrně lehce nahradit- 1 vejce = 1 vrchovatá lžíce kukuř.škrobu (takto postupovat v pečení), s těmi piškoty- my máme alergii také na BKM, takže alternativu piškotů zmáknutou nemám, vše peču. Pokud ale může syn BKM, určitě nějaké takové sušenky bez vajec budou, zkuste to vysondovat třeba v lékárně a v DM, tam jsou slušné zásoby alternativních produtků pro dietně omezenější jedince :-)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Cukroví Vosí hnízda bez vajec

- od: Blanina     datum: 2009-12-04
Jano, záleží na tom, kolik synovi je a jak snáší další přísady. Sušenky, které se tvarem podobají piškotům mají např. v DM zn. Alnatura, ale je tam směs aromatického koření. Další alternativa jsou sušenky od Country life - citrónové.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

nabídka práce, zaměstnání a brigády
Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání