alergie na jáhly téma příspěvkuNázev: alergie na jáhly

- od: olga     datum: 2009-11-18
Všechny zdravím! Chci se zeptat, jestli jste se někdo setkal s alergií na jáhly. Malý má prokázanou alergii na mléko a pšenici. Před nějakou dobou jsme začali dávat jáhlovou kaši (občas) a jednou měl i jáhly v příkrmu. Začal se mu zhoršovat ekzém. Nejdřív mě ty jáhly teda nenapadly vůbec, říkala jsem si, jestli mu nezačala vadit spíš jablečná přesnídávka, kterou jí každý den, ale teď si s těmi jáhlami nejsem jistá.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na jáhly

- od: Petr     datum: 2009-11-20
Dobrý den, jáhly jsou vyráběny z prosa. Proso je obilnina, která sice neobsahuje lepek (není s ním problém u intolerance lepku - celiakie), ale směrem k alergii na obilniny to může být problém. Proso stejně jako pšenice patří do stejné čeledi Poaceae (lipnicovité). Jde o jiný rod i jinou skupinu obilnin. Určitě bych zkusil tuto složku stravy na delší čas vynechat a pokud problémy zmizí, tak máte "vyhráno" a znáte důvod. Problém by pak byl s alergickou reakcí na všechny lipnicovité, protože v této čeledi naleznete i další obilniny včetně rýže a kukuřice. Mouku by poté bylo nutné používat z luštěnin, například cizrnovou a také mouku z pseudoobilnin - kam patří aramanth nebo pohanka. Držím palce.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: alergie na jáhly

- od: Olga     datum: 2009-11-21
Děkuji za odpověď. S rýží problém není, tu normálně jí, ale kukuřici jsme zatím nezkoušeli. Zatím zkoušíme vynechat ty jáhly a uvidíme. Ještě se jedna zajímavá věc děje... Občas mu vyskočí (kdekoliv - obličej, tělíčko)takový červený flíček s takovým jakoby pupenem uvnitř a po nějakém krátkém čase zase zmizí. Netuším, s čím to může mít souvislost. Vypadá to trošku jako štípanec, ale ten by se tak rychle neztratil.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: alergie na jáhly

- od: Vera     datum: 2009-11-22
Červený flíček může být v tomto věku nejpravděpodobněji (bohužel věk přesně nepíšete) reakce na stravu. Proto doporučuji velmi citlivě (=4-5 dní jeden druh, pak až zavádět další) zavádět příkrmy, s reakcí na jáhly jsem se také ve své praxi setkala (bohužel i s reakcí na rýži, atd., pamatujte, že nic není absolutně HA). Vše si zapisujte, bohužel nepíšete přesněji, zda je v rodině atopická zátěž, předpokládám ale, že ano - takže se držte postupu zavádění příkrmů pro atopiky, který najdete v mém článku (tady na servceru potrav.alergie) Atopický ekzém IV.- Hypoalergenní dieta v těhotenství a u rizikových dětí - pro vás je to odstavec Obecná preventivní opatření u rizikových dětí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: alergie na jáhly

- od: Olga     datum: 2009-11-22
Dobrý den, má 13 měsíců a jí toho opravdu málo. Myslím tím, že moc různorodý jídelníček nemá. Samozřejmě se snažím zavádět jednotlivé potraviny postupně po nějakém čase. Žel je těžké vychytat chvíli, kdy je tzv. čistý, takže těch příležitostí na zkoušení je málo. Navíc je i problém s ovocem. Teď se dá sehnat ještě tak jablko. Je problém vybrat z přesnídávek, protože těžko seženete jednodruhovou opravdu s čistým složením bez nějakých přidaných vit. C a jiných pro něj nevhodných věcech. Takže je defakto jen na rýži, bramborách, cuketě, brokolici, mrkvi, jablku (přesnídávka, příp. podušené) a meruňce. Převážně se snažím sehnat v biokvalitě. Nevím, že by v rodině byl přímo atopik, ale astma a jiné (pylové) alergie zde jsou.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: alergie na jáhly

- od: Olga     datum: 2009-11-22
Ještě doplním, že pije Nutrilon allergy care.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup