dobrý den, téma příspěvkuNázev: dobrý den,

- od: Jitka     datum: 2005-05-17
chtěla jsem se zeptat, jaké potravinové doplňky dáváte svým dětem na bezmléčné dietě pro doplnění vápníku a event. dalších minerálů nebo vitamínů. Někde v diskuzi (nečetla jsem z časových důvodů všechny příspěvky, ale určitě se k nim později vrátím) jsem narazila na postesk maminky, co vařit při dietě bez mléka a lepku a tuším i vajec - já se inspiruju v knížce Táni Balintové - vaříme bez mléka a lepku (objednala jsem na internetu) a taky na stránkách http://www.gfcf.unas.cz/home.html - doporučuji a všem, kteří bohužel jsou v situaci, kdy musí řešit specielní diety svých dětí, přeju hodně sil :-))

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: vitamíny

- od: Bea     datum: 2005-05-20
Já Terce žádné multivitamíny nedávám. Dostává denně asi 3 dcl nutrilonu pepti a v tom jsou nějaké vitamíny obsaženy. Nemám však ponětí, jestli to množství, které dostane stačí. Dělali jí testy, jestli má dost vápníku, tak to měla dost, ale měla mále železa, tak brala aktiferin. Uměle dodávaný vápník prý vyvazuje z těla železo, nebo brání jeho ukládání.Mimochodem, kolik nutrilonu pijí či jí vaše děti? Terka má 2,5 roku, váží necelých 13 ky a měří 94 cm.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: vitamíny

- od: Lenka     datum: 2005-05-24
Náš petka pije denně cca 600 ml mléka AL110. My dále přidáváme vápník kvůli bolestem a křečím nožiček. Vápník buď Biomin H ( upravené skořápky) nebo Vitakalcin. jiné vitamíny ani minerály nedáváme. po multivitamínech z mě zatím neznámého důvodu má vždy hrozný průjem. Nemáte někdo podobné zkušenosti?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: dobrý den,

- od: Mirka     datum: 2005-05-25
My používáme na doplnění minerálů Fytominerál od fy Energy (www.energy.sk) a jsme OK. Účinnost mám ověřenou nejen u alergiků, ale i např. u epileptiků a diabetiků. Jelikož obsahuje i zinek a další, pomáhá nám i při zklidnění ekzémů.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: dobrý den,

- od: Jitka     datum: 2005-05-27
všem velmi děkuji za odpovědi :-)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: dobrý den,

- od: amarok     datum: 2005-05-30
Ahoj. Tak jsem zrovna poslala příspěvek na pět měsíců staré dotazy, kde si je už asi nikdo nepřečtě a pak zjistila, že to pokračuje dál :) Chtěla jsem tam reagovat na jedna na atopické exémy a jednak posílám i něco k vašemu dotazu. S atopickým exémem mám sama také zkušenosti. Jediné, co na to opravdu pomáhá, je neživočišná strava. Vyloučila jsem jakékoli živočišné bílkoviny (laicky řečeno je atopický exém právě alergií na některé z nich) - tzn. maso, vajíčka, jakékoli mléčné výrobky a výrobky živočišného původu. Ještě před dvěma lety jsem si ale moc nevšímala, jestli nějaké sojové mléko obsahuje laktózu apod. a exém se mi neustále vracel, sice v neporovnatelně menší míře než předtím, ale stále jsem ho musela promazávat a někdy, např. při sportu, a ve vedru jsem musela použít i kortikoid. To se nestalo už dobrý rok, po tom, co jsem si stravu začala pořádně hlídat a živočišné bílkoviny vyloučila úplně, tzn. vyloučila i obsah laktózy 0,001g m sojovém mléce. Takto korektní sojová mléka je možné koupit Provamel, sice jsou trošku dražší (litr kolem 50kč), k sehnání ve zdravých výživách. Z práškových soj. mlék pak jsou to např. Soja milk od ASP, ale jen myslím dva druhy, s vitaminy A,C,E a natural, přírodní, to nevím přesně. Co se týče dětí, pokud je třeba přikrmovat během kojení, je dobré podávat např. šípkový čaj, zeleninové šťávy z odstředivky, ovocné šťávy (z meruněk, hrozen), jablka, žádné kyselé ovoce (citrusy) ani jahody, maliny, ostružiny, na to by mohla vzniknout také alergie. A jinak posílám recept na alternativní mléko pro děti: 40 gr. rýže natural, 20 gr. krup, 15 gr. pšenice. luštěnin - čočky, hrachu, fazolí, dohromady 20 gr, 5 gr. lněných semínek. Pokud možno z bilogického zemědělství. Každá část se propere, dobře promyje a společně namočí přes noc. Další den se přidá voda tak, aby poměr vody obilí byl 1:5 a vaří se na mírném plameni v tlakovém hrnci 75 až 90 minut. Uvařená kaše se propasíruje přes síto nebo pomele na masovém mlýnku a pak protlačí přes síto s plátnem, dobře vychladí a pokud se podává dospělým, může se přidat malá špetka soli. Nebo také dobré mléko z nehořkých ořechů např kešu, para. Pomelte je na prášek, na litr nápoje 80 - 100 gr. ořechů. Tento prášek potom rozmixujete s litrem vody, přidá se ječmenný, či rýžový slad a podává se dětem v množství max 150 - 200 ml. denně. Takováto strava je jako nutričně vyhovující prohlášena také americkou výživovou asociací. Doufám, že jsem aspoň trochu pomohla, kdyby měl kdokoli jakékoli dotazy, velmi ráda pomohu, budu-li moct.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: dobrý den,

- od: LEnka     datum: 2005-05-31
Pokud máš více zajímavých receptů a zkušeností, přivítali bychom i nějaký ucelený příspěvek, který rádi zveřejníme. Případně pošli souhlas se zveřejněním příspěvku v různých sekcích na alergie.mleko@seznam.cz

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

nabídka práce, zaměstnání a brigády
Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání