Atopický Ekzém. téma příspěvkuNázev: Atopický Ekzém.

- od: Michaela     datum: 2009-04-25
Dobrý den,ja trpím tímto ekzémem uz dva roky,nikdy před tím jsem to neměla.Mám to jen na prstech u rukou a na těch kloubech.Docela mě to bolí i když to praskne a teče z toho krev,vypada to jak řízlí od nože.Jsem z toho zdrcená protože furt to nemůžu vyléčit,je to ošklivé suché.Je to určitě alergie?mám takové příznaky celý rok mi teče rýma,a objeví se často i opary na rtech.Děkuji M.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Atopický Ekzém.

- od: Věra     datum: 2009-04-26
Ve vašem věku to je pravděpodobně souběh alergie inhalační a atopického ekzému - nejčastější schéma je totiž: v dětství (větš.0-3 roky) potravinová alergie, která později přechází v alergii inhalační (senná rýma, roztočová alergie, atd. atd.). (Samozřejmě existují výjimky a i věkové období je u každého jiné). Každopádně ale existují (platí obecně pro jakýkoli věk) potraviny, které zhoršují obecně atopický ekzém - např.uzené, zrající a kvašené potraviny – např. uzená makrela či tuňák, aromatické koření – chilli, paprika, atd.,kyselé okurky, velmi zralá rajčata, papriky, citrusy a ostatní kyselé ovoce, jahody, káva, čokoláda a kakao, zrající sýry, atd. Potřebujete kvalitní péči dermatologa a v souvislosti s celoroční rýmou by bylo vhodné navštívit alergologa, může dost pomoci (vakcinace- pacientovi se podává postupně se zvyšující množství upraveného alergenu - vyvolá se tak vyšší tolerance organismu pacienta vůči alergenu - v optimál.př. účinnost léčby kolem 80%.), protizánětlivé léky, úlevové léky (antihistaminika)...Stejně tak chci upozornit, že Vitamin C a vitamin B5 pomáhají omezit alergickou reakci (zabráňují buňkám uvolňovat histamin) - Denně užívejte 500 mg vit. C. V případě akutní alergie pomůže flavonoid kvercetin v množství 300 až 600 mg třikrát denně -hojně v ovoci a zelenině, např. cibule,jablka, třešně, atd. Proti všem symptomům senné rýmy je efektivní extrakt z devětsilu lékařského v množství 50 mg dvakrát denně. (dobrá alternativa v případě, když se chcete vyhnout sedativnímu účinku některých antihistaminik), stejně tak je dobré popíjet čaj Rooibos, jedno z nejsilnějších přírodních antihistaminik...možností je fůra, najděte v první řadě alergologa a kožaře. *V*

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Atopický Ekzém.

- od: Michaela     datum: 2009-05-10
Dcera mela taky ekzem, uz vime, jak nato. Zaslu foto, prvni uspechy po trech tydnech. Více na email.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, práce, brigáda


IT/telekomunikace
Práce, zaměstnání telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Nabídka zaměstnání personalistika a řízení lidských zdrojů

finance
Finanční, účetní a ekonomické pracovní pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí a zaměstnání

provoz/výroba
Práce výroba, kvalita, provoz

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Práce zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup