Intolerance laktózy - potraviny téma příspěvkuNázev: Intolerance laktózy - potraviny

- od: Lucie     datum: 2009-04-10
Dobrý den, snažila jsem se dohledat nějaký seznam potravin při intoleranci laktozy. Synovi je 1 rok a bylo vysloveno podezření na intoleranci laktózy (jen nevíme, zda se jedná o druhotnou nebo vrozenou). Má bezlaktozové mléko AL 110 a po něm je výrazně lepší. Dále jsme museli vysadit kuřecí maso a výsledek je zcela neporovnatelný, mám úplně jiného chlapečka. Jenom tedy tápu a nevím, zda tady někde není aktuální seznam potravin, které by se daly při intoleranci laktozy používat. Našla jsem včera v Tesco Eden smetanu bez laktózy a mléko bez laktózy (nějaká německá firmy, v koutku bio). Místo másla používám Vive Bio. Ale co na pečení místo másla? Mléko a vajíčka v pečení vynechávat asi zvládnu, ale to máslo fakt nevím. Dá se z Vive péct? Existuje v nějaké diskuzi seznam? Můžete mě prosím kdyžtak nasměrovat? Děkuji moc Lucie a Sam

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Intolerance laktózy - potraviny

- od: Věra     datum: 2009-04-10
Dnes již existuje máslo bez laktózy (takhle se přímo jmenuje), jinak se dá péct např.z pokrmových tuků Stella a jiné, atd. Intolerance laktózy je porucha trávení mléčného cukru (enzym je v nedostatku, nebo úplně chybí). Někdy laktózově intol.pacienti mohou zakysané mléčné výrobky (jogurty, atd. - zde laktóza z velké části naštěpena působením mikroorg.během kysání, jindy ani to ne. Při intoleranci laktózy je třeba dávat si pozor a pečlivě též číst složení léků (obsahují laktózu poměrně často a je třeba číst příbalové letáky velmi pozorně, je dobré se poradit s lékárníkem), laktóza může být dokonce být obsažena v některých potravinách typu uzeniny, fast foody, pekařské výrobky...Ovšem vy uvádíte, že syn nemůže také vajíčka a kuřecí maso. Tam z principu laktóza být nemůže, takže kdyby měl syn JENOM intoleranci laktózy, kuř.maso a vejce by mohl bez jakéhokoli omezení. Takto se evidentně jedná o 2 různé věci - zřejmě intoleranci laktózy a alergii na vaječnou bílkovinu. I když musím říct, že obvyklejší by byl souběh alergie na BKM (není totéž, co int.lakt.!) a alergie na vaj.bílkovinu. *V*

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Intolerance laktózy - potraviny

- od: Věra     datum: 2009-04-10
PS:ještě se doporučuje při intoleranci laktózy bezlepková dieta - aby se střevo rychleji zregenerovalo, ale skutečně - vejce a potraviny s nimi souvisejícími běžný int.lakt.pacient smí bez omezení - jaké projevy měl syn? (Průjmy, koliky, atd. - kožní projevy nepatří mezi obvyklé projevy při int.laktózy)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Intolerance laktózy - potraviny

- od: Lucie     datum: 2009-04-10
Dobrý den, díky za reakci. Syn má podezření z gastro na intoleranci laktózy (průjmy, zvracení, koliky), zatím jsme ve fázi "testování", ještě jsme neabsolvovali biopsii. S tím kuřecím masem to vypadá tak, že jsme dávali kuřecí a telecí maso a pouze po kuřecím měl opět průjmy a noční buzení s bolestmi. Teď je na dietě a čekáme na kontrolu, kde se dohodneme, jak budeme postupovat dále. Lepek nedávám, složení potravin studuji, snažím se, ale je to pro mě nezvyklé... Vejce jsem zatím vůbec nedávala. Starší syn je sice má rád, ale mladší je ještě myslím neochutnal (pokud nedostal něco od staršího v nestřežené chvíli). Problémy má ten mladší. Alergie BKM to není určitě, to by reagoval na to mléko AL 110, co má teď, tam je mléčná bílkovina přítomna a je tam minimální množství laktózy. A po nasazení tohoto mléka právě průjmy přestaly, nezvracel, zlepšil se... L.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Intolerance laktózy - potraviny

- od: Blanina     datum: 2009-04-14
Na pečení je výborný Alsan (žlutý nebo zelený), chuťově je máslu velmi podobný. Prodává se ve zdravých výživách a bio-prodejnách.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Intolerance laktózy - potraviny

- od: Lucie     datum: 2009-04-14
Děkuji moc! Vyzkoušíme :)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Intolerance laktózy - potraviny

- od: Olga     datum: 2009-04-17
Dobrý den, chci napsat ohledně toho pečení bez másla. Do kynutých těst dávám místo másla olej. Posýpku (drobenku) dělám z tuku Vive Bio (je výborná) a třeba při pečení lineckého dávám také Vive Bio (300 hl. mouky, 200 g Vive Bio a 100 g cukru moučka).

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup