alergie na BKM? téma příspěvkuNázev: alergie na BKM?

- od: Simona     datum: 2009-03-14
Všechny zdravím a prosím o radu.Mám 3 měsíčního chlapečka, za svůj krátký věk prodělal 3x silnou rýmu, byl zahleněný, takže jsme odsávali a po dvou týdnech byl v pořádku.Při poslední rýmě zhruba před 5 ti ned.se přidala i průjmovitá stolice s krvavým hlenem.Navštívila jsem ihned lékařku,která nám dala smectu s tím, že je potřeba průjem vyléčit a krev se objevila kvůli rýmě. Po smectě se stav zlepšil, ale vždy jen na den a další se objevily opět stopy krvavého hlenu, po doléčení rýmy stav stále trval - stále průjem - i když jsem lékařku telefonicky kontaktovala vše přičítala jen rýmě. Po mém naléhání a kvůli tomu, že měl manžel od 6 ti měs. atopický ekzém mi napsala doporučení na alergologii. Zde synovi odebrala dr. krev i na alergii na kravskou bílkovinu a doporučila mi bezmléčnou dietu, mléko jsem nikdy nepila(nechutná mi), vyřadila jsem tedy veškeré sýry, jogurty, máslo atd.. je to 14 dní a syn měl včera zase krvavé nitky ve stolici, trápí ho spíše průjmovité stolice a bolesti bříška.Po tělíčku má suchou kůži, hrubou.V noci se budí každé dvě hodiny s brekem a bolestí bříška. Výsledky z alergologie ještě nemám, jinak je plně kojený jen ze začátku byl dokrmován nutrilonem, než jsem se rozkojila, byla jsem po sekci a mléko se mi vytvořilo déle. Chtěla bych od vás zkušených poradit co víc mohu udělat, je mi malého líto a když jsem viděla ty krvavé nitky uvažuji o přechod na umělou výživu, ale chtěla bych ještě vytrvat. Syn krásně přibírá( 3 měs - 6kg), je čilý, bystrý.Chtěla jsem se také zeptat, jaký chléb, pečivo mohu jíst v obyčejném je také mléko. Za jak dlouho dobu se objeví nějaké zlepšení, četla jsem příspěvky a zlepšení bylo i za 7 dní. Já zatím zlepšení nepozoruji.S jídlem si nevím moc rady, čtu složení, ale přijde mi, že bez mléčné bílkoviny je jich dost málo.A také by mě zajímalo, jestli u tak malého dítěte je šance, že z krve něco na alergologii zjistí..Sama alergik nejsem, tak jsem ze všeho dost zmatená.Děkuji za vaše názory a rady.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na BKM?

- od: Vera     datum: 2009-03-15
Odpověděla jsem na mejl, jen chci dodat, že porod sekcí je negativním faktorem v rozvoji atopie (způsob porodu má vliv na složení střevní mikroflóry – dítě porozené císařským řezem se osidluje bakteriemi z okolí později, díky sterilnímu prostředí na operačním sále. Novější poznatky poukazují právě na významný vliv mikrobiálního prostředí první hodiny po porodu na vývoj imunitního systému- při nepříznivém prvním bakteriálním osídlení je slizniční imunitní systém dítěte vystaven různým negativním stimulům, což může být jednou z příčin vzniku alergie v pozdějším věku.) Dalším nepříznivým faktorem bylo dokrmování Nutrilonem ředtím, než se maminka rozkojila (Do nevyzrálého organismu dítěte vstouila cizorodá látka bílkovinné povahy - BKM, která u citlivých organismů obecně může vyvolat přecitlivělost na tuto látku). Více viz 3.díl seriálu O AE (zde na serveru) nazvaný "O střevě". Je zde i zmínka o krevních alergo testech, což bude jistě také pro mnohé zajímavá informace. Závěr: potřeba je vysledovat, co ve stravě (v tomto př.kojící maminky) vadí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na BKM?

- od: bea     datum: 2009-03-18
Ahoj, to že ti malý pěkně přibírá je důležité. Hodně dětí ma atop. ekzém a nejsou alergici na mléko. ty krvavé nitky jsou horší, ale prý to může být tím jak se střevo roztahuje, roste. Je dobře, že jsi už byla na alergologii. Testy jsou průkazné i u miminek. Zatím koj, pokud to jde. Pokud ne, nenasazuj nermální sunar, ale od 5 . měsíce příkrmy a pokud bys potřebovala nahradit i mléko, tak si nech napsat alespoň nutrilo pepti. Do té dob budeš mít už výsledky z alergologie. Když kojíš, dodřuj bezmléčnou dietu ( v chlebu mléko není, bez sýrů, jogurtů, másla) Je dobré taky omezit dráždidla, jako ostrá jídla, kyselé, citrusy. pozoruj reakci na vejce. Kůži promazávej něčím nedráždivým a zajdi na kožní, tam poradí víc. Ať se vám daří.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistentka, sekretářka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a lidské zdoje - zaměstnání, volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické zaměstnání

management
Management, nabídka práce a zaměstnání

provoz/výroba
práce výroba, kvalita, provoz

logistika/doprava
práce logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Práce a zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup