alergir na bílkovinu kravského mléka téma příspěvkuNázev: alergir na bílkovinu kravského mléka

- od: Bohuna     datum: 2008-11-19
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli by někdo neporadil.Můj 16měsíšní syn je alergickej na bílkovinu kravského mléka,a má ktomu špatně stolici tuhou a bolestivou.Byli jsme stím v nemocnici a nic nezjistili výsledky všechny v pořádku,ale trvá to stále.V lékárně jsem mu koupila od Nutrilonu mléko peptin MTC,ale syn mi ho nechce pít není chutově dobré a má divne zapáchá čím bych mu mohla nahradit mléko,jogurty a sýry.Děkuji moc za odpověd.A za každou radu budu moc vděčná.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergir na bílkovinu kravského mléka

- od: Lenka     datum: 2008-11-21
trochu mě zaráží Vaše věta - že v nemocnici nic nezjistili. Pokud máte prokázanou alergii na BKM, tak nic jiného lepšího než přísnou dietu bez mléka Vám nikdo neporadí. Nepíšete, jaké dávate synovi mléko běžně k pití. Pro alergie BKM, nic jiného než naštěpené mléka (Nutrilon Pepti, Nutrilon Pepti MCT, Neocate) se nedávají. Budete se muset obejít jak bez jogurtu a sýrů, tak bez "normálního" mléka. JInak se potíže budou zhoršovat. Tady nic jiného než dieta a speciální mléko nepomůže. Běžte na pořádnou alrgologii do velké nemocnice, může tam být i další alergen. Co se týká mléka, tak ještě zkuste pouze Nutrilon Pepti - ne MCT, ten je o něco "chutnější", ale nečekejte zázrak. Jsou to v podstatě již částečně "natrávená" mléka a podle toho chutnají. Jiné mléko nedávejte. A pak už to chce jen výdrž, bud vy nebo syn. Mohu ještě poradit ze zkušenosti, osladit hroznovým cukrem, ale přiměřeně. Je to pak trochu lepší. U tak malého dítěte bych neváhala s dietou, než se Vám ta alergie "rozjede"

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergir na bílkovinu kravského mléka

- od: anna     datum: 2008-11-29
Dobrý den Bohunko, chtěla bych vás povzbudit. Moje dnes již sedmiletá dcera je od malička těžce alergická na kravské mléko a k tomu má i celiakii. Její reakce na mléko jsou velmi těžké(otéka a dusí se). Při alergii na mléko bych určitě vynechala soju v jakékoliv podobě. Jsou různé dezertíky z rýže, mandlí aj., které se prodávají ve zdravých výživách. Budete muset vynechat mléko uplně ve všem a dávejte si pozor na složení výrobků.Dá se to zvládnout. Držím palce.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: alergir na bílkovinu kravského mléka

- od: Blanka     datum: 2008-11-29
Dobrý večer, Anno, chtěla jsem se zeptat,jestli máte zkušenost s nějakou dietologií specializovanou na potravinové alergie u malých dětí nebo jste jídelníček dceři sestavovala sama. Mám také dceru se silnou alergií na BKM, vejce a další. Je jí teprve 16 měsíců, tudíž v období rychlého růstu. Zatím žijeme ze sortimentu "zdravé výživy" + stále kojím a držím dietu s ní. Budu ráda za každý kontakt nebo zkušenost. blanka.blanka.blanka@seznam.cz

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na bílkovinu kravského mléka

- od: Kobylková     datum: 2009-01-03
Dobrý den, u mé dcery našli ve třech letech nefrotický syndrom, zánět slinivky, 4x do roka měla zánět průdušek, který nakonec vyústil v zápal plic. Při různých vyšetřeních jí zjistili také alergii na bílkovinu kravského mléka. Alergie na laktozu nebyla zjištěna. Zabývám se alternativní medicinou a tak jsme vynechali nejprve mléko, u zánětu průdušek a slinivky vše z kakaa. Začala jsem dávat domácí kozí mléko, koupila jsem si jogurtovač a od Laktoflory Praha jsem kupovala živé kultury na výrobu jogurtů, dělala jsem také sýry. Toto jsme praktikovali pět let. Pak jsem jí zkusila dát jogurt s živou kulturou, občas sýr, ale přímo kravské mléko nikdy. Nyní má 15 let a veškeré vyjmenované nemoci se vytratily. Nyní si již vezme kousek tvrdého sýra, smetanový sýr apod. ale všeho s mírou, nepřehánět.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava