jak najít alergen? téma příspěvkuNázev: jak najít alergen?

- od: Jitka     datum: 2008-07-27
Dobrý den,mam od mala intoleranci laktozy, ale přišli mi na to až po x letech,teď se mi zhoršila alergie na pyl a s ní přidružená alergie na potraviny. Někdy mi býva špatně ikdyž sem nic z toho co nemam jíst neměla(dávám si velký pozor,vše čtu),myslím že tam je ještě nějaká alergie a chtěla sem se zeptat do jaké doby od požití se můžou vyskytnout příznaky jako bolesti břicha,případně průjem.Děkuji

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: jak najít alergen?

- od: bea     datum: 2008-07-27
Myslím, že doba, kdy se vyskytnou potíže po požití alergenu je individuální, nelze ji paušálně pro každého určit. Vystopování alergenu by mohlo probíhat asi těmito způsoby: 1. u lékaře - u kvalitního alergologa a gastroenterologa ve větší, např. fakultní nemocnici udělají testy, na okres nemá cenu chodit. Nech si určitě otestovat lepek - celiakii a zkonzultuj, které další alergeny my to mohly být. (vejce, sója, ořechy, sezam....)alergenem může být v podstatě všecho, musíte s dr. vytvořit nějaký seznam, ale lepek si otestuj určitě. 2. Individulní alergie se testují tak,že si nasadíš nějakou hypoalergenní dietu z potravin, o kterých si myslíš, že ti neškodí. Např. rýže, vařená zelenina, brambory, maso, vyloučíš podezřelé alergeny, tuto dietu budeš držet několik týdnů, než se tělo vyčistí a bude ti dobře a potom budeš po jednom nasazovat podezřelé potraviny, s nějakým odstupem 3 dnů a budeš si zapisovat reakci. 3. Někdo na alergen reaguje i zčervenáním kůže - pokud ti např. zčervená kůže, když si ji namažeš vajíčkem, si na něj alergická. To je taky možnost. Nejprve bych ale vyloučila tu celiakii. Bezlepková dieta se nemá nasazovat bez konzultace s lékařem, protože když už ji jednou držíš, nelze spolehlivě otestovat celiakie, bzl dieta se nasazuje vždy až po testech.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

nabídka práce, zaměstnání a brigády
Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání