?alergie? na kvasinky ??? téma příspěvkuNázev: ?alergie? na kvasinky ???

- od: Jana     datum: 2008-07-08
Nedávno mi lékař sdělil diagnosu "střevní disbiosa". V souvislosti s touto chorobou nesmím jíst droždí ani kypřicí prášek. Můžete poradit, jak se mám obejít bez těchno kypřidel. Navíc nesmím kravské mléko - to jsem nahradila sojovým... Prosím pomozte. Krom toho všeho je mi 21 let a rozhodně nemám moc zkušeností v kuchyni. Předem Vám všem moc děkuji....

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: ?alergie? na kvasinky ???

- od: Lenka     datum: 2008-07-10
Ahoj, nějak se mi to nezdá - disbiosa znamená, že máš nějak natušenou střební mikrofloru. Takže bys asi doplnit střevní bakterie nějakými probiotiky z lékárny - těmi zdravými. alergie to nejspíš nebude, spíš jde o to, že kvasnice (kvasinky) ve střevě se dále množí a podporují další nežádoucí kvasné a hnilobné procesy. Ale ten kypřící prášek nechápu. Je to čistě chemická látka, která nemá s kvašením ani s kvasinkami nic společného, pouze může způsovit nadýmání, ale ani to se mi nezdá, protože svůj chemický proces si už odbyl v pečivu a znovu to prostě nefunguje. Nepředpokládám, že bys ho jedla samotný - neupečený. Já to vidím tak, pokud máš střevní potíže a nepřišli ti na nic jiného, než co uvádíš, tak máš ve střevě přemnožený kvasinky a plísně a ty je třeba odstanit nějakou protikvasinkovou a protiplísnovou léčbou.(oni doktoři tuto diagnozu neradi slyší a ještě neraději léčí, ale mám to odzkoušený na sobě i na synovi, kdy teprve po této léčbě začalo docházet ze zlepšení). Takže logika je odstanit ty špatný kvasinky a bakterie ze střeva a dodat tam ty spávky vyššími dávkami probiotik z lékárny. Nejíst kvasnice, protože stav pouze zhoršují. Prášek do pečiva nevadí. Ale bez té léčby se v tom budete plácat ještě dlouho. Co se týká jídla v kuchyni, tak pečivo jenom arabský chleba - ,ěl by být bez kvasnic, ale do některých ho dávávjí, tak se podívat a pufovaný chleby.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: ?alergie? na kvasinky ???

- od: Jana     datum: 2008-07-13
Díky za moc za odpověď :-) Já to taky moc nechápu, ale snažím se dělat, co mi lékař doporučí... I když asi ne vždy je to dobře. Léčbu jsem zahájila pomocí bylinných kapek, jenže je to dost drahé. Čtvery kapky za 1500.. Doufám, že to pomůže. Arabský chléb nebude takový problém, ale nevím, co jsou pufované chleby... :-( Nějak se v tom poplácám. Ještě minulý měsíc jsem se mohla ládovat vším, co mě napadlo, a dnes nemůžu všechno, na co se podívám, je to hrozný zvrat... Ještě jednou dík za odpověď.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: ?alergie? na kvasinky ???

- od: Lenka     datum: 2008-07-14
Ahoj, pufované výrobky "chleba" jsou takové ty lisované placky. Je to takový jakoby popkorn slisovaný do nějakého tvaru, druhu obilí nebo rýže, směsí apod. Hodmě jich dělá Racio, ale i jiné firmy. Mají je všude. Jinak všichni doktoři nejsou dobří a věřit bezmezně každému doktorovi není ideální.. I když tě chápu, ovšem po životních zkušenostech ti mohu doporučit abys věřila hlavně sobě a svým pocitům. Je to tvoje tělo a žádnej doktor neví jak ti je a vidí tě 10 minut. ty s těmi potížemi jseš 24 hodin denně. Ta diagnóza, co jsi psala je hodně obecná a téměř nevypovídající, jakoby ten doktor nevěděl. pokud máš dlouhodobější potíže, tak jedině postup jak jsem ti psala ti pomůže. Napřed střevo očistit od plísní a hnilobných baktérií a pak velké dávky lactobacilů. Ovšem pokud ti ani toto nepomůže, tak problém bude daleko hlubší a to už ti pomůže jemom dobrej doktor, kterej bude chtít pátrat po tom, co ti opravdu je.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: ?alergie? na kvasinky ???

- od: Lenka     datum: 2008-07-14
aještě čti všechny etikety na všem potravinářským zboží. Mlíko je totiž skoro všude - v pečivu, uzeninách apod. To mlíko nejíst ti doporučili zřejmě proto, protože enzym Laktáza ve střevě, která tráví cukr v mléce se ničí jako první. Dokud se nezbavíš průjmů, tak se ta střevní rovnováha nevrátí. Takže od té doby co nebudeš mít průjmy nejméně 6 týdnů, ale i více s tím, co jsem ti psala výše a pokud to není nějaké jiná diagnóza, tak by jsi měla být ok.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: ?alergie? na kvasinky ???

- od: Jana     datum: 2008-07-24
Opět velice děkuji... Už vím, pufovaný chléb, já mu vždycky říkala "polystyrenovej chleba" :-) Průjmy nemám, ba naopak... ale už se to srovnává.. Doktor na tuhle diagnosu přišel pomocí metody EAV - elektronická akupunktura doktora Volla. Nejdřív se mi objevily vyrážky na těle - nikdy jsem problémy s kůží neměla - najednou jsem měla kožní chřipku, kožní opar, ale nebylo to ten pásový, pak jsem měla zase nějakou vyrážku, až se na to ten doktor podíval takhle do hloubky. Plíseň tam je, to je jasný. Od základu jsem změnila jídelníček, ale když mám "absťák" po čokoládě, tak si jí prostě dám. Etikety čtu, protože dneska opravdu člověk neví, co na něj kde čeká... :-( Příští týden jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mi řekne. Mám prý i alergii na kovy v mých blobách a doporučil mi, abych si je nechala všechny vyměnit, ale to jsem si zaťukala na čelo a nechala to být. dietu držím již 3 týdny a jediná změna je zatím zmizení vyrážky a celkem pravidelná stolice :-) - rozhodně oproti tomu, jak to vypadalo dřív.... Příští týden jdu a kontrolu, tak jsem na to zvědavá. Každopádně moc děkuji za čas strávený reakcemi na mé dotazy.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava