ktere protilatky? téma příspěvkuNázev: ktere protilatky?

- od: kiwi     datum: 2008-07-04
dobrý den,chtěla bych se zeptat ktere protilátky jsou u celiakie "důležitější" a co dsělat když vyjde celiakie v krvi,ale biopsie ji nepotvrdila?mohla to ovlivnit 3 denní bezlepková dieta?oni mi ji doporučili zkusit,tak jsem ji začla držet a pak mi po třech dnech v sobotu zavolali že v pondělí jedu do nemocnice na vyšetření,takže jsem ji vysadila.mam potvrzenou intoleranci laktózy,ael po měsíční dietě jen mírné zlepšení-už nejsem až tak nafouklá..ikdyž mě nafoukne snad cokoliv..dale mam potíže s dráždivým tračníkem a reflux.boli me bricho,častější řidší stolice,bolí i žaludek je mi špatně.můj dětský doktor mi doporučil bezlepku,a druhý rehabilitace,prý ty bolesti mám také od krečí zádových svalů.já už opravdu nevím.poradíte?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: ktere protilatky?

- od: bea     datum: 2008-07-04
je poměrně časté, že ti vyjdou protilátky typické pro celiakii v krvi a nevyjde ti biopsie. Je to tak, že poškození střeva může být ložiskovité, tj. jen někde a doktor se nemusel do poškozeného místa trefit. Nám třeba z tohoto důvodu biopsii nedoporučili, prý by byla provděpodobně negativní, vyšetřovali nás ultrazvike v Brně Bohunicích. a taky je fakt, že už nasazená dieta mohla výsledek ovlivnit, náš dr. říkal,že se klky regenerují velmi rychle. (i do tří dnů - asi v případě, kdy bzl držíš, pak jednorázově porušíš, klky zmizí a do tří dnů jsou zpátky). Celkové zlepšení nenastane hned po dietě, je to velmi individuální, nám do 3 měsíců zmizely protilátky a zlepšilo se zvracení, ale udává se, že až po roce striktní diety jsi OK. Tak do toho.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: ktere protilatky?

- od: Denisa     datum: 2008-07-05
Určitě průjmy nemáš od zad..V rvi jsou nejdůležitější EMA(protilátky proti endomysiu) a TTG (transglutaminázy).Pokud jedna hladina vyjde pozitivně,pak to vede podezření a následné biopsii.Většinou se ale udává,že jakmile něco vyjde pozitivního,tak se bezlepková drží a odebírají se tyto protilátky po nějaké době a několikrát,jak dieta působí na hladiny těchto protilátek.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: ktere protilatky?

- od: bea     datum: 2008-07-05
S tím kontrolním odběrem na protilátky se to má tak, že nejprve ti odeberou poprvé krev, zjistí protilátky značící celiakii, pak tě pošlou na biopsii nebo ultrazvuk (mnohem šetrnější), AŽ PAK )abys nekreslila výsledek vyšetření) nasadíš bzl dietu a pak po určitém čase dodržování bzl diety (3m, 6 m, rok) se bere krev na kontrolu a protilátky by měly klesat - rychlost poklesu/vymizení protilátek je individuální, záleží na síle poškození, imunitě a striktosti dodržování bzl diety.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistentka, sekretářka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a lidské zdoje - zaměstnání, volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické zaměstnání

management
Management, nabídka práce a zaměstnání

provoz/výroba
práce výroba, kvalita, provoz

logistika/doprava
práce logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Práce a zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup