Kucharka téma příspěvkuNázev: Kucharka

- od: Veronika     datum: 2005-04-12
Objevila jsem v knihovne kucharku Kukurice, ryze, jahly, pohanka od M. Cermakove a O. Cerne. Je tam dost receptu, ktere vypadaji, ze je budu moc pouzit (syn ma alergii hlavne na mleko, vejce, soju a trochu na psenici). Zkuste se po ni v knihovnach podivat, pokud ji u vas nebudou mit, ja si ji chci oxeroxovat (neni to moc stranek), tak bych ji mohla poslat. Veronika

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Kucharka

- od: Bea     datum: 2005-04-14
Ahoj Veroniko, zarazilo mě, že ma tvuj syn TROCHU alergii na psenici. Jedná se o lepek? Na to si dej pozor, ja jsem měla strach u dcerky z nesnašenlivosti lepku a jela jsem za odborníkem na kliniku do Brna. Ten mi zrovna vysvětlil, že člověk nemůže být trochu netolerantní na lepek, buď tu celiakii má nebo nemá, nic mezi tím není. Bral malé krev na zjištění, zda má geny pro tuto chorobu.(naštěstí snad ne, pokud se nesekli), jsou to asi nějaké protilátky proti endomiziu. tak si to ověř, ať víš, na čem jste, protože trochu nesnášet pšenici je divné.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Kucharka

- od: Lenka     datum: 2005-04-15
Pro upřesnění - celiakie je jiné onemocnění než jakákoli alergie. U celiaků ve střevě chybí nebo je neaktivní enzym, který stěpí gliadin - lepek obsažen v obilninách. Je sice pravda, že člověk nemůže mít trochu alergii na lepek, ale obilniny obsahují i jiné složky než pouze gliadin, na které již alergická reakce být může. Alergické onemocnění je úplně z jiného soudku než je metabolická porucha, kterou celiakie je. Je to stejný případ jako nesnášenlivost laktózy a alergie na mléko. Nám dělali testy na celiakii, které vyšli negativní, přesto nám dělali ještě na alergo další krevní testy na obilniny.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Kucharka

- od: Veronika     datum: 2005-04-18
Ahoj Beo, bylo mi receno, ze syn ma ve stupnici 1-5 alergii na psenicnou mouku v hodnote 2 a na gluten (coz je pry lepek) v hodnote 1, ale celkovy screening na celiakii ma negativni. Takze si vyber ...Mame se pry snazit nedavat pecivo ze psenice, ale spis mame kupovat zitne vyrobky. Diky.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Kucharka

- od: Veronika K.     datum: 2005-04-25
Jsem úplně nová Veronika, rozlišila jsem se písmenem "K". Chtěla bych se někoho z Vás zeptat: Setkali jste se někdy s tím, že by mělo dítě celiakii + alergii na mléko a vejce? Zdá se mi tato varianta dost drastická. Nemáte někdo zkušenosti s vařením a pečením? Nedaří se mi upéct buchty z bezlepkové mouky a ještě s Vajohitem a sojovým mlékem. Prostě to nejde. Navíc v bezlepkové mouce nacházím sušené mléko. Zdá se mě, že se diety navzájem vylučují. Syn se léčil v Brně v dět. nemocnici, byla mu diagnostikována celiakci, ovšem problémy se zažíváním jsou dál. Přestal tedy jíst výrobky s mléka, je mu lépe, ale i tak jsme raději vyhledali imunologa, syn mezitím již dospěl a do dět.nem. nemůže. Zatím nic nevíme dál. Jí jen maso a brambory. Nemůže ani zeleninu. Prosím, poraďte, máte někdo zkušenost? Díky Veronika K.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Kucharka

- od: Daniela     datum: 2005-07-28
Ahoj Veroniko K. Určitě v tom nejste sami.Varianta alergie na mléko, vejce a celiaklie je dost drsná ale musíme se sní naučit žít. Muj syn má alergii nejen na to ale plno dalších. Je fakt že buchty nepečem, protože se mi to taktéž nedaří, ale snažim se mu to vynahrazovat jinýma radůstkama v životě. Jak jsi psala že se diety navzájem vylučují tak to máš opravdu pravdu. Je nadlidský výkon najít potravu, aby tam nebylo mléko (u nás ani sojové,rýžové, kokosové ...),vejce, lepek, glukozový cukr či kakao.......a jiný a jiný. Můžeš se ozvat na můj mail ráda si vyměním zkušenosti.Držím palec.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Kucharka

- od: Petr     datum: 2005-04-26
Dobrý den, dovolím si pouze poznámku k tomu zda se dieta bezlepková a dieta alergika na mléko nebo laktózu navzájem vylučují. Pokud náš Petík trpěl dlouhodobým průjmem jako následek alergie na laktózu, tak nám lékaři na gastrologii doporučovali právě bezlepkovou dietu, která vedla ke zklidnění činnosti střeva a konci průjmů (protože právě lepek průjmová onemocnění podporuje). Pokud by jste byla ochotna popsat Váš příběh respektive příběh Vašeho syna, tak ho velmi rádi uveřejníme (třeba i anonymně). A to platí i pro ostatní :-) . Váš webmaster

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás