celiakia a následný vznik hypoglikemie téma příspěvkuNázev: celiakia a následný vznik hypoglikemie

- od: Dana     datum: 2008-06-19
Dobrý den, máte někdo zkušenosti, že po nasazení bezlepkové diety vznikla hypoglikemie, protože tělo vlastně moukou a pečivem přijímá důležité jednoduché cukry? Jak to řešíte. Berete nějaké léky? Já mám stále hlad a jsem unavená. Doktor říká, že s tím nic nejde dělat. Někdy je mi až na omdlení a mám tak nízkou hladinu cukru, že jenom spím a bolí mě hlava. Bez jedné tabulky čokolády denně nemohu prakticky žít. Poradí někdo?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: celiakia a následný vznik hypoglikemie

- od: Lenka     datum: 2008-06-20
Mohu poradit používání moučných směsí s přídavky škrobů. Ve všech moučných BL směsích je škrobů poměrne velké procento. Škrob = jednoduchý cukr. Ale další rada je jíst poměrně často, aby hladina cukru nestihla spadnout na tu kritickou hranici. Řeším u syna to stejné. Ještě mohu říct, že s postupujícím dnem a únavou se zkracují intervaly - takže odpoledne mít třeba 2 svačinky a večeři si rozdělit taky na dřívější a pozdější. Všichni diabetici by měli mít druhou večeři. Tím nechci říct, že jste diabetik, ale to tělo funguje atejně, i když se o diabetes nejedná. Hladina cukru je na nejnižší povolené hranici, a tělo to dá znát. Lépe než čokoládu mohu doporučit hroznový cukr - bonbony, sladit, ovovce apod. je to jednoduchý cukr tzv. rychlý cukr. Do krve se dostane daleko rychleji než ostatní složené cukry - čokoláda, bílý cukr, a v kombinaci s tuky (čokoláda), je to dost náročné na zpracování. Jednoduchý cukrse do střeva se téměř nedostane, protože je ihned zpracován. Zpracování a trvávení složeného cukru je poměrně složitá záležitost a zbytečně si zatěžujete ne zcela zdravé střevo. Ze zkušenosti mohu říct, že u nás se problém s hypoglykemií po několika letech mírně zlepšil, ale spíše to přičítám tomu, že jsme se stím naučili žít a počítáme s tím, že se nesmí hladovět, než tomu, že by z toho dítě vyrostlo a došlo k výraznému zlepšení. Myslím, že se svým metabolismem těžko něco uděláte, takže zbývá jenom nastavit jinej režim.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: celiakia a následný vznik hypoglikemie

- od: Dana     datum: 2008-06-22
Díky za radu, jím každé dvě hodiny lžíci hroznového cukru a je to lepší, ani netrpím tak hladem. Vždy když jsem se najedla tak jsem měla pořád hlad a nyní ne. Taky jsem si do všeho dávala skořici a to je špatně, protože skořice snižuje krevní cukr. Ještě jsem dostala od bylináře schyzandru-klanopraška čínská. Prý léči hypoklikémii. Piji ji 2x denně, tak snad mi to všechno pomůže. Můžete u syna taky zkusit schyzandru a pak se můžeme navzájem ozvat jak nám to pomohlo nebo ne. Dá velkou práci tu schyzandru sehnadt.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás