Podvýživa téma příspěvkuNázev: Podvýživa

- od: Jana     datum: 2008-06-07
Prosím,potřebovala bych radu,jsem celý život hubená a podle příznaků si myslím,že bych mohla trpět celiakií-přesně ty problémy já mám,ale četla jsem,že doktor není moc ochotný udělat krevní test.Tak co radíte?Je mi 35 mám 2 děti a štít.žlázu mám v pořádku.Když jsem si u lékaře stěžovala na celoživ. občasné průjmy po mléč. výr a naopak pak zas zácpy a plynatost napsal mi jedno balení vlákniny za 300Kč ,ale co když je to právě toto.V dětství jsem špatně rostla a trpěla nechutenstvím-v ozdravovně jsem nenabrala ani deko.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Podvýživa

- od: Denisa     datum: 2008-06-07
Jani..Co ti poradit..To bě je jasnéže něco není v pořádu a doktor top nehodlá řešit..Mě se to jeví jednoznačně.Vyměň doktora a nech se pořádně vyšetřit!To vyšetření doktora nic nestojí,jde jen o ochotu a vstřícnost.A na to máš právo.Hodně štěstí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Podvýživa

- od: Petr     datum: 2008-06-07
Určitě souhlasím s Denisou. Je někdy až neuvěřitelné, jaký přístup mají někteří lékaři k problémům pacientů. Určitě se snažte, aby jste se dostala k odborníkům, což znamená gastroenterologie nebo případně alergologie. Jinak máte možnost vynechat z jídelníčku ty potraviny, které obsahují lepek (v případě Celiakie) nebo mléko a mléčné výrobky (Alergie na bílkovinu kravského mléka nebo intolerance laktózy). Pokud vynecháte něco z jídelníčku, tak pro efekt nelze hovořit o dnech ale spíše o týdnech až měsících. P.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Podvýživa

- od: bea     datum: 2008-06-08
určitě se objednejte na gastro a alergo v nějaké velké, fakultni nemocnici. Na okrese moc nevyřídíte, tam budou stejně neochotní, jak váš dr. Nedoporučuji vynechávat lepek, protože tím zkreslíte výsledky testování. Pokud byste měla celiakii a sama si naordinovala bzl dietu, tak vám vymizí protilátky proti lepku z krve a výsledek bude falešně negativní. Dietu nasaďte až po testování. Jinak ty příznaky opravdu vypadají na celiakii s nesnášenlivostí laktózy. na nic nečekejte a sežeňte se pořádného doktora

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk