intolrance-nebo taky ne téma příspěvkuNázev: intolrance-nebo taky ne

- od: anna     datum: 2008-04-22
Prosím o radu. Několik měsíců trpím zažívacími obtížemi(nadýmání, průjmy), doktorka vyloučila infekci a doporučila mi jíst jogurty. Mám podezření na laktózovou intoleranci, která se mi opakovaně potvrzuje, ALE sýr ani jogurty mi nevadí(jí jen hollandia), tablety, které mi předepsala doktorka(enterol), laktózu obsahovaly a potíže jsem neměla. Užívala jsem je během přísné diety a po čase se mi obtíže vrátily. Mám průjmy po mléce, mléčné čokoládě, sladkostech apod.,někdy se mi ale vrací i bez toho. Dříve jsem podezřívala sóju, jenže podle vyšetření krve mám protilátky v normě, takže o alergii nejde. Na vyrážky ani sennou rýmu netrpím. Existují i jiné složky potravy, které tělo nestráví, aniž by se jednalo o alergii? Za reakce děkuji.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: intolrance-nebo taky ne

- od: bea     datum: 2008-04-23
Moc tomu nerozumím, ale můžeš mít třeba slabou intoleranci laktózy. V jogurtech je podle mě laktozy míň, protože se částečně spotřebovává kvašením. V čerstvém sléce je jí víc. Znám pár lidí, co jim vadí mléko, ale sýry a jogurty ne. Uprav si stravu podle svých potřeb. Laktoza je ceukt, takže je možné, že špatně trávíš i jiné cukr, tak vynech vše, co ti vadí a bude ti líp. nech si udělat testy na lepek.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: intolrance-nebo taky ne

- od: anna     datum: 2008-04-23
Děkuji, možná by stálo zato vynechat i normální cukr. Lepek prodiskutuji s doktorkou.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: intolrance-nebo taky ne - kvasinková infekce?

- od: Lenka     datum: 2008-04-26
mám podobnou zkušenost. Být tebou tak se ještě zamyslím nad variantou kvasinkové infekce střeva. Gastroenterolog většinou tuto variantu vůbec nebere. POkud máš chutě na sladké a sladké pečivo tak bych se nad tím zamyslela. POkud ještě k tomu trpíš na gynekologické záněty, tak bych zkusila léčbu tímto směrem. Diagnózu jsem si zhruba po dvou letech určila sama a léčila jsem se na gynekologii. Dostala jsem na 3 měsíce protikvasinkovou léčbu a od té doby mám klid a můžu jíst zase všechno. Ale na gastro jsem to vysvětlovala dost těžko.Existuje i protikvasinková dieta, ale při vleklejších potížích už ti nepomůže.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: protikvasinková dieta

- od: lenka     datum: 2008-04-26
kvasinky potřebují ke svému množení cukry, teplo, mouka je ideální půda. takže vynechat složené cukry, používat jednoduché - glukóza - GLUKOPUR, nejíst pečivou s moukou, zejména ne kynuté. vynechat tedy kvasnice z jídelníčku - urychlují množení již přítomných kvasinek. Kvasinky nemají rády kyselé prostředí, takže jíst kyselé věci - hlavně zelí, kysané je ideální. ocet, kyselé ovoce apod. Doplňovat ve vyšších dávkách laktobacily, hlavně v období užívání antibiotik, at se nestihnou kvasinky ve střevě rozmnožit nad nekontrolovanou úroveň.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup