Alergie na žito a lněné semínko téma příspěvkuNázev: Alergie na žito a lněné semínko

- od: Petra Staňková     datum: 2008-03-28
Ahoj, bohužel také já patřím mezi "potravinové" alergiky, mám totiž reakci na žitnou mouku a lněné semínko. To, že nemůžu jíst klasický tmavý chléb, jsem zjistila asi ve 12 letech, tedy v době dospíváni. Před tím jsem chléb bez potíží konzumovala, ale z ničehož nic mě po něm začalo velmi bolet břicho, následně se přidalo i zvracení. Nikdo mi nevěřil, že je mi z této potraviny špatně a mnozí to přisuzovali mé zmlsanosti. Mí vlastní rodiče mi uvěřili bohužel teprve poté, co jsem nešťastnou náhodou snědla müsli tyčinku, na které nebylo složení výrobku a já upadla do bezvědomí. V nemocnici mi bylo řečeno, že se musím daným potravinám vyhýbat a žádný lék tento můj problém nevyřeší. posléze jsem navštívila několik alergologů. Zajímavé je, že , ikdyž jsem prodělala několikeré testování, na co jsem alergická, pozitivní rekce mého organismu nebyla na žito, ale na pšenici, roztoče a břízu, které mi absolutně nikdy nedělaly žádné problémy. V současné době pravidelně užívám analergin a doufám, po přečtení několika článků o alergiích, že se můj stav bude věkem zlepšovat. Žitu a lnu (len jako látka mi nevadí) se snažím vyhýbat. Bohužel si v restauraci nemůžu dát ani obalovaný řízek, neboť kuchaři občas přidávají do strouhanky z bílého pečiva i namletý chléb. Byla bych ráda, kdyby se mi někdo s podobným problémem ozval a podělil se o své zkušenosti. Díky P

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na žito a lněné semínko

- od: beab     datum: 2008-03-31
Ahoj, to že se nenajíš v restauraci není žádná tragédie. Nakonek domácí strava je nejlepší a jen tak jsi schopná pohlídat její složení. Je dobře, že víš, co ti škodí a můžeš se tomu vyhýbat. Je možné, že testy vyšli jinak, než doopravdy reaguješ. Náš doktoř říká, že výsledky testu nejsou nikdy 100%, že mnohem průkaznější je reakce organizmu, takže pokud reaguješ na žito, jsi na něj alergická.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na žito a lněné semínko

- od: Klýglova     datum: 2010-09-07
Ahoj jsem na tom obdobne jako ty.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás