AE a alergie na krav. mléko téma příspěvkuNázev: AE a alergie na krav. mléko

- od: Markéta     datum: 2008-03-25
Dobrý den všem. Než se rozepíši a začnu ptát, chtěla bych Vás vnést do mého života atopika a následně alergika. Jako malá jsem měla atopický ekzém, prý dědčně podmíněn z otcovi strany. V předškolním věku začal miznout a pak už zmizel. V 16 letech se začal objevovat a už nezmizel. První přiznaky na prstech, pak v loktech, záda, nohy a nejhůře v obličeji, hlavně kolem očí a úst( psychika na dvě věci). Kožní lékařka byla za to že je to atopická dermatitida a tím to zkončilo. Žádné alergologické vyšetření, prostě nic. Byla jsem v lázních a končila v bolestech po menším zasmání v nemocnici. Navrhla jsem kožní, po 6 letech bezúspěšné léčby kortikoidy a antihis., alergologii. Udělali mi IgE a bylo vysoké, ale to je prý běžné zjistili mi alerg. na psa, králíka, roztoče, prach, plísně a penicilin, tím však mé problémy nezkončily, dokud jsem nezkončila v nemocnici na kožnim na kortikoidech a nevím čím vším. Tam jsem si vydupala test spec. IgE na jídlo, což moje kožní odsuzovala s odůvodněním že to mám v genech, avšak jsem test podstoupila a ejhle vylezlo mi kravské mléko a soja. Přitom zrovná já pila celý život hektolitry mléka a abych udělala něco pro své zdraví tak i sojové, a vida. Moje IgE činilo 1770 nasadili mi ditiaden a Aerius( na který nedám dopustit, neblbne mi mozek (:), po 6 letech jsem měla klidnou noc a to i můj partner, který se budil a držel mi ruce abych se nedrápala, ráno jsem totiž vypadala jako kdyby mi někdo zmlátil :). Nyní se blížim k tomu podstatnému. Čtu o alerg. na kr. mléko, ale nikde není napsáno v jaké podobě nesmí být pozřeno. Mýslím tím kyselina mléčná, sušená syrovátka, emulgátor sojový lecitin a vše se soj-předponou, různé mléčnany atd. Nevím jestli smím pečivo, hořkou 70% čokoládu nevím nic. Zatím jsem vyloučila vše tekuté, jako jogurty mléko, sýry a tvarohy a nahradila kozím, což mi chutná. Prosím poraďte mi jak s tím kr. mlékem. Děkuji předem všem a přeji krásný a klidný den

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: AE a alergie na krav. mléko

- od: Denisa     datum: 2008-03-25
No ono by bylo dobré vědětna jakou složku toho mléa jste alergická.I na toto se dělají testy.Takže pokud toto nevíte,vysaďte vše.Stopy mléa jsou všude!V salámech,pečivu..Takže bez přečtení etikety nesmíte potravinu sníst.Stav by se měl zlepšit.Pokud jste alergická na bílovinu kr.mléka,tak kozí bílkovina je velmi podobná a bude vám škodit také.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: AE a alergie na krav. mléko

- od: bea     datum: 2008-03-25
AHOJ, můžeš být ráda, žes zjistila, kde máš problém. Najdi si dobrého alergologa, nech se ještě testovat, jesli nemáš nesnášenlivost lepku - celiakii. Pokud jsi alergická na mléko, nepij ho v žádné podobě (jen kyselina mléčná nevadí, to je chemie a máslové aroma taky ne). Žádné jogurty, sýry, syrovátka, tvarohy, máslo, nic. Jsi dospělá, takže mléko stejně k životu nepotřebuješ. Měla bys stabilně užívat antihistaminika - třeba ten aerius. Kup si nějaké laktobacily (bez mléka, sóji) na úpravu střevní flóry. To ostatní - čokoláda, ryby atd. vypozoruješ, jeslti ti vadí nebo ne - podle zhoršení ekzému. Kozí mléko nepis, ani ovčí atd, je to velmi podobná bílkovina a budeš tam, kde předtím. Dospělí mohou bez mléka v pohodě žít.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: AE a alergie na krav. mléko

- od: Tanja     datum: 2008-03-27
Já jsem na tom s tím mlékem podobně, mám hodně vysoké hodnoty a nesnesu mléko v žádné podobě! Takže už asi 3/4 roku nejím žádné mléčné výrobky, žádné potraviny, které obsahuji byť i jen stopy mléka, žádné pečivo,...Kozí ani ovčí mléko bych vůbec nezkoušela a sója i sójové výrobky mi také nedělají dobře. Takže bych ti doporučila vysadit úplně všechno a užívat jen laktobacily a najít si nějaký jiný zdroj vápníku. Vyhýbala bych se i laktóze a ta je bohužel taky skoro všude. Jez hodně mořských ryb, pokud je sneseš a zkus rostlinná mléka jako např. rýžové, mandlové,... v mandlové pastě je dost vápníku, ale opatrně s množstvím, je docela projímavá:-)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, práce, brigáda


IT/telekomunikace
Práce, zaměstnání telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Nabídka zaměstnání personalistika a řízení lidských zdrojů

finance
Finanční, účetní a ekonomické pracovní pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí a zaměstnání

provoz/výroba
Práce výroba, kvalita, provoz

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Práce zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup