příběh Agáta. Jedná se o sníženou toleranci laktózy??? téma příspěvkuNázev: příběh Agáta. Jedná se o sníženou toleranci laktózy???

- od: Kamila     datum: 2008-03-06
Moje devítiměsíční dcera od chvíle, kdy se narodila a začala jíst neustále plakala a téměř nespala. Evidentně měla velké bolesti břicha. Hodně blinkala. Ale prospívala. Vzhedem k tomu, že se několikrát zalykala na zvratcích jsme na doporučení doktorky mléko zahušťovali. Po 3 a půl měsících jsem ze zoufalství přestala kojit. Po podání umělého zahuštěného mléka měla tuhou suchou stolici a stále bolesti. V nemocnici nám doporučili mléko Nutrilon Low lactose. Po něm výrazné zlepšení. Diagnóza zněla-snížená tolerance laktozy. Ale bolesti břicha měla stále, ikdyž už zdaleka ne tak velké. Pořád má sklon k zácpám. Blinkání se zmírnilo a úplně ustalo postupně se zavedením nemléčné stravy teprve nedávno. Po zavedení jogurtu opět větší bolesti břicha. Jogurty tedy nedáváme. Nyní nemá žádné velké problémy, ale přecejen mě její bolení břicha v devíti měsících nepřipadá úplně normální. Někdy naříká u jídla a kroutí se, někdy pláče v noci. Bolení má každý den nějakou chvíli. Často se budí s pláčem,i když neni vyspalá (přes den i v noci) napíná se a kroutí se. Taky se přitom najednou opotí. Doktorka už nic neřeší (už je druhá).V žádné speciální poradně jsme nebyli, na vyšetření pouze na sonu. Pořád nám říkali, že je to normální, že jí to přejde, až bude mít víc pohybu. Tak už čekám 9 měsíců. Když si čtu cokoliv o intoleranci laktózy, příznaky bývají úplně jiné a výraznější. Poradíte mi někdo prosím?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: příběh Agáta. Jedná se o sníženou toleranci laktózy???

- od: bea     datum: 2008-03-06
myslím, že úplně standardně ty vaše problémy nevypadají. nechte se odeslat do gastroenterologické poradny do nějaké velké nemocnice, ne do okresní, tam nemají potřebné zkušenosti a nepomohou. Určitě bych tam zašla, ať ti poradí vhodný jídelníček. Přece jen, mléko v někaké formě by tak malé dítě jíst mělo a existují různě pravená mléka, něco vám doporučí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: příběh Agáta. Jedná se o sníženou toleranci laktózy???

- od: Denisa     datum: 2008-03-07
Souhlasím s Beou..To je hrozné,jak někteří "odborníci" dokážou být lhostejní..Každopádně to chce pořádně vyšetřit,potravinové testy a pod..Nečekejte a hledejte jinou péči.Normální to není.Jeďte do Prahy,Brna a pod na alergologii.Mohu doporučit mudr.Fuchs Praha Bulovka.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: příběh Agáta. Jedná se o sníženou toleranci laktózy???

- od: Kamila     datum: 2008-03-08
děkuji moc za rychlé odpovědi. Jen by mě ještě zajímalo, jestli se dá do tý gastroentrologické poradny nebo na alergologii objednat bez doporučení dětské doktorky? Bydlíme v Praze, takže asi zkusim tu Bulovku, co doporučuje Denisa.Od včera ještě zkoušíme dávat mléko Al 110 kde je obsah laktózy ještě podstatně nižší než u toho, které jsme dávali doteď. Tak jsem zvědavá, jestli pocítíme rozdíl. Taky jsem objevila zajímavé stránky mlekobezlaktozy , kde popisují příznaky hodně podobné těm našim. Začínám věřit, že náš problém je skutečně intolerance laktózy. Snad se konečně někam posuneme.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: příběh Agáta. Jedná se o sníženou toleranci laktózy???

- od: Denisa     datum: 2008-03-08
Kamilo,určitě se někam posunete,posílala jsem Vám email.Jinak výrobky ze stránek mlekobezlaktozy máme skoro veškerý sortiment doma a Štěpánek ho snáší velice dobře,tak zkuste sehnat Agátce bezlaktózový jogurt Minus L a uvidíte,jak bude reagovat.V Praze ho určitě někde seženete.Jinak ta firma,která tyto výrobky dováží by měla přijet během příštího týdne,takže zásobí celou republiku ve vybraných prodejnách a v Praze jich je myslím několik.Já si objednávám dopředu přesný počet zboží,protože jinak toho paní v prodejně brala jen od každého třeba tři kousky,ale já jich potřebuju třeba 30 těch jogurtů.Teď se mi konečně podařilo sehnat prodejnu i u nás v Pardubicích,kde byla velmi ochotná paní majitelka,tak doufám,že to dobře dopadne a budou nám to sem vozit.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: příběh Agáta. Jedná se o sníženou toleranci laktózy???

- od: Petra     datum: 2008-03-28
Doporučuji zajít k homeopatovi.Mám syna 2,5 roku a dceru 8 měsíců.Syn měl vysoké horečky a febrilní křeče,skončil v nemocnici na diazepanu a paralenu.Moje homeopatka mu nasadila homeopatika-měl změnu chování,2,5 měsíce příšerné noční děsy kdy jsme s ním museli chodit na neurologii, byl zlý,chodil po špičkách atd.Prožil si je pod podáním homeopatik znovu a je zase v pořádku.Teď měl a s ním i malá kašel a nález na průduškách.Dětská doktorka jim chtěla dát antibiotika a díky homeopatce za den nekašlali.Mimochodem v nemocnici nám do propouštěcí zprávy doporučovali mu dávat při každé rýmě diazepan.Je to něco jiného než urputné bolení bříška, ale mě i rodině homeopatka strašně pomohla a to víc než tým lékařů

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava