Alergie téma příspěvkuNázev: Alergie

- od: Lucka     datum: 2008-01-13
Dobrý den, mám alergii na žito a na směs pěti trav. Posledního půl roku mi bývá hodně špatně, nejvíce po jídle. Už jsem 2x skončila i v nemocnici s kolapsovým stavem. Napadlo mě, jestli to není z jídla, třeba z rohlíků. Co si myslíte Vy?? Předem děkuji za Vaši odpověď.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie

- od: bea     datum: 2008-01-14
klidně to tak může být. Odpověď ti dají na alergologii a gastroenterologii z krevních testů. Musíš ale jít na odborné pracoviště do nějaké velké nemocnice, na okrese nepochodíš, tam se s těmito případy setkávají zřídka a neznají to.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie

- od: Janam     datum: 2008-01-14
Ahoj.Souhlasím s Beou.Newch si udělat krevní testy na jílo,které nejčastěji jíš.A určitě bych potom zkusila dietu.Je to těžké,ale ikdyby nic nezjistili,tak na dietě se dá vypozorovat,co dělá potíže. Na pečivo bych si dávala zejména pozor.Pod tzv. traviny patří též rýže,kukuřice a obiloviny.Držím palce. janam

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie

- od: bea     datum: 2008-01-15
nevypozorovalas, z řeho jsi měla ten kolaps. Mezi hodně silné alergeny, které by šok mohly přivodit, patří např. ořechy - buráky, semena - sezam, mák, mořské plody, celer syrový...zkus si vzpomenout, cos jedla předtím. Ten kolaps následuje rychle po pozření alergenu, tak do půl hodiny.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Alergie

- od: Lucka     datum: 2008-01-15
O no ani celkem možná nepůjde o to, co jsem jedla, ale o to, že mi bylo nevolno už víc jak týden.. a den před tím jsem dostala vakcínu, tak opravdu nwm, z čeho by to mohlo být.. ale ten den jsem jako každý jedla rohlíky..

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Alergie

- od: Lucka     datum: 2008-01-15
už jsem přestala pít i sladké pití, protože obvzlášť po kofole, kterou máme denně doma mi bývá opravdu zle.. denně piju jenom vodu.. litry vody.. ale s tím jídlem fakt nwm, musel by mi to doporučit lékař, protože mamina by mi dietu zakázala, zní to blbě, ale je to tak.. ale už je to hrozný, je mi čím dál častěji blbě.. pobolívá mě žaludek a sem tam chytám i křeče..

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Alergie

- od: bea     datum: 2008-01-15
tak ne nic nečekej a objednej se na gastro a alergo. Taky nepočítej, že tě vezmou hned, takže objednání neodkládej. Nějakou dietu ti doporučí. Může to být mléčná bílkovina, mléčný cukr laktóza, lepek a vůbec všelicos

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Alergie

- od: Lucka     datum: 2008-01-15
V nemocnici mi dietu slibovali, ale nakonec nic.. na gastro mě taky poslali.. a nic.. prostě mi nic nezjistili..

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Alergie

- od: bea     datum: 2008-01-15
to nesmíš vzdát, určení diagnózy není jednoduché, pátrej dál. Bylas v nějaké fakultní nemocnici? V okresní to nepoznají. Určitě bych si nechala vyšetřit protilátky proti lepku. Doktoři by ti taky moli nařídit eliminační dietu - tj. že bys třeba pod jejich kontrolou byla třeba měsíc až 6 týdnů na bezmléčné dietě, atd. Musíš hledat doktora, který se bude s tebou takto bavit, pátrat po tom, co dělá problémy.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Alergie

- od: Lucka     datum: 2008-01-16
nebyla jsem ve fakultní nemocnici.. v okresní.. příští týden mám alergologii, zkusím se zeptat tam.. ale děkuju Vám za Vaše rady =)..

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Alergie

- od: bea     datum: 2008-01-16
k okresnímu alergologovi vůbec nechoď, s potravními alergiemi u něj ztrácíš čas. Na okrese se řeší max. pylové alergie. Mě okresní alergoložka napovídala o potravní alergii spoustu nesmyslů. Navíc ambulantní alergolog bude šetřit na testech, pořádně tě neotestuje, najdi se fakultní nemocnici. Nenapíše ti ani moderní léky. Nemá cenu, když se potkáš s doktorem, který vidí člověka s tvými potížemi poprvé.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Alergie

- od: Lucka     datum: 2008-01-17
já to nejdřív zkusím tam..

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk