Kozí a ovčí sýry téma příspěvkuNázev: Kozí a ovčí sýry

- od: papajana     datum: 2005-03-19
Jak je to s jinými druhy sýrů? Je opravdu bezpečné jíst jiné druhy mléčných výrobků? Mně se to zdá skoro stejné kravské a kozí... Je tam jiná bílkovina? Omlouvám se, ptám se asi jako hlupák, ale vy tu máte už určitě spoustu zkušeností a vědomostí a já jsem úplný začátečník. Chtěla bych udělat maximum pro své dítě a teď dokud kojím, tak mám ještě dost možností. Kozí sýry jsou ale strašně drahé ne? A ovčí jsem snad ani neviděla.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Kozí a ovčí sýry

- od: Denisa     datum: 2005-03-19
Ahoj,rozhodně se neomlouvej,že se ptáš,od toho je tady diskuze,aby ti někdo poradil,pokud je to v jeho možnostech.V době,kdy jsem to nejvíc potřebovala,tento web ještě neexistoval.Ale jsem moc ráda,že již existuje,aspoň pocit,že v tom nejsi sama,to hodně pomáhá,mě určitě.A navíc,když nasbíráš tímto způsobem zkušenosti dalších lidí,určitě se ti povede obohatit jídelníček tvého synka.Četla jsem,že děti alergické na bílkovinu kravského mléka většinou nesnesou ani mléčnou bílkovinu jiného zvířete,ale je to nutno asi vyzkoušet.Kozí sýry i mléko jsou opravdu hodně drahé a ovčí budou určitě také.Jak ses ptala na Kokos milk,tak ten můžou i děti alergické na laktózu,je v tom jen méně než 0,025g laktózy na 250 ml nápoje.Ale četla jsem také,že se Kokos milk nemá používat dlouhodobě,jen občas.Já používám Oves milk,v kterém je navíc přidán vápník,konkrétně 130 mg na 250 ml nápoje.Psala jsem o něm už podrobně v diskuzi,když si dáš vyhledávání,tak to určitě najdeš.Na krabici je sice napsáno,že se může používat od 3 let,ale může se podávat už od jednoho roku.A také si myslím,že není nejlepší alternativa zařazovat do jídelníčku sóju,děti alergické na bílkovinu kravského mléka mají asi 50 % pravděpodobnost,že se naalergizují i na sóju,o tom už jsem také psala.Vím,že to zabere dost času,ale myslím,že se ti vyplatí přečíst si celé diskuzní fórum.Štěpánek sóju taky nemůže,takže mluvím z vlastní zkušenosti.Mějte se všichni hezky ahoj Denisa.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Kozí a ovčí sýry

- od: Marek     datum: 2005-03-19
Ta bílkovina je trochu jiná. Ale často to bývá tak, že to tělo neumí rozlišit. Já osobně už to mám potvrzené, nesnesu ani kravské, ani kozí, ani ovčí. Třeba na tom budete líp.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Kozí a ovčí sýry

- od: Mirka     datum: 2005-03-20
Asi to chce doopravdy vyzkoušet, co dítěti vyhovuje a co ne. Můj syn (alergie se u něho projevuje ekzémy a neklid, špatný spánek) snáší jak výrobky ze sóji, tak z kozího mléka. Ovčí sýry jsem mu dala jen jednou a ekzém se mu zhoršil. Alergii jsme odhalili asi na 1 roce, to prodávali ve zdravé výživě v kelímkách čerstvé kozí mléko. Nyní už se u nás neprodává, tak kupujeme mléko sojové nebo kozí sušené. Sušená mléka (sojové i kozí) jsou psaná od tří let - zřejmě kvůli E340 - něco ovšem děti jíst musí. Sojové mléko se u nás prodává - (i v Tescu) i čerstvé v plastovém sáčku. Má samozřejmě kratší trvanlivost a je vhodné jen na vaření, ne na pití bez úpravy - v něm ale žádná škodlivá éčka nejsou.Kozí sýry mému synovi chutnají nejvíce francouzské v kelímku, které jdou roztírat (mají málo sušiny) - je jich více druhů. Jsou sice nejdražší, ale Mára je malý (3 roky) a zatím toho tolik nesní.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, práce, brigáda


IT/telekomunikace
Práce, zaměstnání telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Nabídka zaměstnání personalistika a řízení lidských zdrojů

finance
Finanční, účetní a ekonomické pracovní pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí a zaměstnání

provoz/výroba
Práce výroba, kvalita, provoz

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Práce zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup