Nedostatek železa téma příspěvkuNázev: Nedostatek železa

- od: Iwana.K     datum: 2007-11-18
Máte někdo zkušenosti s nedostatkem železa? Syn nemůže mléko (alergie nebyla prokázána) a k tomu má málo železa a trochu horší krevní obraz. Problém je v tom, že kapky, které mají železo zvýšit mu dělají velké problémy s bříškem. Neni to jen trochu kroucení, opravdu ječí bolestí. Nemáte někdo nějaký nápad nebo něco, jak železo zvýšit? Samozřejmě, že jídelníček má přizpůsobený tak, aby tam bylo co možná nejvíce potravin obsahující železo. Celiakii nemá. Je mu 1 rok. Děkuji

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Nedostatek železa

- od: Renata     datum: 2007-11-19
Ahoj Iwano! Doporučuji Mladý ječmen. Syn, 10 let, trpěl nedostatkem železa, navíc bylo u něj podezření na závažné onemocnění krve, které se ale naštěstí nepotvrdilo. Vše se odehrálo v březnu a dubnu tohoto roku. Začla jsem mu podávat Mladý ječmen (nejen jemu, ale i staršímu synovi - pylovému alergikovi), David měl do pár týdnů vynikající krevní obraz, s železem jak má být. Jsem přesvědčena, že zapůsobil ječmen. Mladý ječmen není potravní doplněk, ale strava, kluci jej pijou každý den na lačno - před školou, mám zároveň vyřešenou snídani, kvalitní, podotýkám. Jedno balení stojí 1575,-- Kč, vystačí zhruba na 3 měsíce, při ppouze ranním pití i déle, záleží na výši dávky. Dá se koupit - pokr.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Mladý ječmen

- od: Jana     datum: 2008-09-22
Ahoj Renatko, zaujala mě vaše rada ohledně mladého ječmene. Mám 5-ti měsíčního syna a před časem mu dělali spoustu odběrů krve, díky nimž mu hodně kleslo železo. Měli jsme také podávat kypičky železa, ale míval po nich nejméně půl hodinové záchvaty breku z bolesti bříška a to jsem nevydržela a železo vysadila. Zajímalo by mě, jestli by mohlo pomoci, kdybych vámmi zmiňovaný nápoj pila já a on by to pak dostal pomocí kojení. Nechtěla bych mu zatím dávat nic, kromě kojení do 6-tého měsíce. Také by mě zajímalo, kde se tento nápoj prodává v lékárnách nebo kde a za kolik. Dík za odpověď. Jana

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Nedostatek železa

- od: Renata     datum: 2007-11-19
pokr. - ve zdravé výživě či od přímých prodejců, někdy ovšem za vyšší ceny. Já osobně prodejcem nejsem, ale ječmen mohu zaslat, na dobírku, + poštovné. V každém případě je to dobrá investice! Přeji hezký den, Renata

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Nedostatek železa

- od: bea     datum: 2007-11-19
Při alergii na mléko předepisují dětem na gastroenterologii náhradní mléka - nutrilon pepti nebo neocate. Ty mléka jsou bohatě vitaminizované a vitamíny a minerály se dobře vstřebávají. Je to lepší naž zobat pilulky. My jsme na těchto mlékách už 4 roky a železo a spol. je myslím v normě. Nevýhodou je pachuť těchto mlék, ale snad se dá na to dítě natrénovat. Vyplatí se to.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Nedostatek železa

- od: Iwana.K     datum: 2007-11-19
Nutrilon Pepti jsem dávala do kaše. Ty ale přestal jíst a také lépe spí. Tak nevim, jestli je to mlékem nebo něčim jiným. Bohužel od 3 měsíců, kdy byl na operaci s kýlou a zjistili mu nedostatek železa, nic nepomohlo. No uvidíme, třeba se ještě něco najde. Děkuji za rady.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Nedostatek železa

- od: Lenka     datum: 2007-11-20
Určitě malému dáváte nějaké "náhradní" mléko, které snáší, ve kterém jsou obsaženy všechny potřebné prvky, pro rozvoj. Ten nedostatek železa opravdu je jedním z prvních příznaků celiakie. Určitě bych se snažila najít vhodné kojenecké mléko a pokud má syn opravdu pouze 1 rok, tak celiakie nemusí být ještě rozvinutá. Nechala bych ty testy na celiakii za nějaký měsíc zopakovat.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Nedostatek železa

- od: Iwana.K     datum: 2007-11-20
Bohužel mi nic nepije, ale stále kojim, takže alespoň něco. Zkoušela jsem různé přípravky i přírodí na zvýšní železa brát sama a doufala jsem, že se mu to přes kojení zvýší. Ale zvýšilo se akorát mně. Na testech na celakii jsme byli už 2x a pokaždé to dopadlo dobře. Ani nemá třeba po chlebu a tak problémy. Tak doufám, že to v pořádku bude i dál. Děkuji za odpověď

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Nedostatek železa

- od: bea     datum: 2007-11-20
To náhradní mléko nevzdávejte a pořád to zkoušetje - doporučuji. Pokud vám alergie na mléko "vydrží" na dýl, tak je to nenahraditelná pomoc, lepší než různé umělé vitamíny. Mě taky trvalo moc dlouho, než jsem na to dceku naučila a teď jsem ráda.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup