Syrovátka téma příspěvkuNázev: Syrovátka

- od: Lenka     datum: 2007-11-11
Zdravím všechny účastníky diskuze.Chtěla bych se zeptat: Můj 5-měsíční (pouze kojený) synek má na zádech, hlavičce, pažích, stehnech a za ušima zvláštní vyrážku - drobné, hustě poseté suché pupínky - na zádech a hlavičce červené a ve flíčkách.Možná prý od zapocení,možná alergie na potraviny nebo i ekzém. Zkusím vysadit mléčné výrobky. Včera jsem ho zkusila vykoupat s přidáním sušené syrovátky a nenastala žádná negativní reakce, jak tomu bývá u alergických dětí. Myslíte, že ji tím pádem můžu pít místo mléka, a nebo je možnost, že na ní synek může být i přesto alergický. Díky za případné odpovědi a zkušenosti.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Syrovátka

- od: bea     datum: 2007-11-12
Alergie na mléko se zjistí rozborem krve. Exém může způsobit cokoli, nejen potraviny. Spousta dětí má AE a nemá potravní alergii. Pokud dítě snese koupel v syrovátce, tak asi alergik na mléko není.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Syrovátka

- od: Lenka     datum: 2007-11-13
Objevila jsem Váš příspěvek ke koupání v syrovátce z roku 2006. Chci se zeptat, malého jsem v ní dneska znovu zkusila vykoupat a všude, kde má vyrážku taky celý zčervenal. Nevypadalo to ale, že by mu to nějak vadilo, možná to byla jen klasická reakce vyrážky po styku s vodou. Ráno to měl klidné, řekla bych , že i maličko lepší. Vám se tenkrát mimčo osypalo taky jen na chvilku, nebo na déle. A nemáte zkušenost, jak dlouho trvá vyrážka- ekzém jako potravinová alergie z MM. My už s ní bojujeme dva týdny, to mi přijde dost dlouho, pokud by to bylo z jídla. Jediné, co ještě "špatného" konzumuju je mléko - to by se to malému ale nelepšilo, kdyby byl na ml. alergický...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Syrovátka

- od: bea     datum: 2007-11-14
Mě tehdy terezka ve vodě s mlíkem tak "jen" zčervenala na místech s ekzémem a plakala. taková ta klasická kopřivka ji nevyskočila, ale hodně se škrabala, takže jsme ji museli znova umýt. To zčervenání není dobrá reakce, zdravé dítě by takto na mléko určitě nereagovalo, už to radši nezkoušejte a běžte na alergo a gastro, ať dítě pořádně otestují. Tím pádem to ta alergie na mléko může být. Ekzém vyvolaný potravinami může trvat moc dlouho. Pozorování ekzému je těžké, někdy se lepší a horší bez zjevné souvislosti s čímkoli. Myslím, že je dost lidí, kteří drží tvrdou dietu a stejně mají ekzém, pak to jede nějak samo. Ale taky určitě běžte na kožní, tam vám řeknou víc.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Syrovátka

- od: Denisa     datum: 2007-11-15
U alergika bych do syrovátek nešla..Už jsem poučená,tohle(alespoň u silného alergika) nemá cenu zkoušet..Stejně se mléko doporučuje vysazovat,pokud není ekzém pod kontrolou,nač ho ještě dráždit..

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Syrovátka

- od: Lenka     datum: 2007-11-14
Tak jsem ho v syrovátce zkusila vykoupat ještě jednou a opravdu mel pak cela záda a paže plné velkých červených fleků, ostatní vyrážku má červenou pořád, tam to není poznat. Fakt je, že ale mu záda zčervenala už jenom, jak jsem ho na sucho zabalila do froté osušky, natož když v ní byl po vykoupání, při kterém dovádí a popojíždí zády na látkovém lehátku. No možná by je měl červené i po vykoupání bez syrovátky. Vyzkoušíme to při dalším za dva dny a uvidíme. Každopádně díky za rady. Na zádičkách už to má jenom lehce, akorát na hlavičce a kolem uší to pořád vypadá ošklivě. Mléčné výrobky jsem stále z jídelníčku nevysadila, tak si říkám, že kdyby to byla alergie na KM, tak by se mu to přeci nelepšilo....

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Syrovátka

- od: bea     datum: 2007-11-15
souhlasím s Denisou, už bych tu syrovátkovou koupel nepokoušela. Pokud je alergik, jen ho víc a víc alergizujete, spíš zajděte k těm doktorům. Koupejte ho v něčem, co snese, tj. olej, škrob nebo třeba hypermangan - světlý roztok, to je k dezinfekci škrábanců. Zkoušela jsem po letech dcerce kápnout jogurt na ruku, reakce byla, alegrolog mi to zakázal, prý ji bytečně dráždím.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Syrovátka

- od: Lenka     datum: 2007-11-15
Už ho v syrovátce koupat nebudu, myslela jsem tou koupelí za dva dny koupel v obyč vodě, abych viděla, jestli se mu taky objeví červené fleky, pak by mohly být z mechanického podráždění vyrážky o lehátko, ručník apod. Jinak jsem o syrovátkových koupelích slyšela a četla hodně chvály, ale evidentně jen pro děti nealergiky na KM. Myslela jsem, že to je aspoň způsob jak zjistit, jestli takového alergika nemám doma :o) Krevní testy v takhle malém věku neodhalí přeci alergii spolehlivě? Příští týden jdeme na kontrolu k pediatrovi, tak uvidíme, co na to on. Je to stejně zapeklité objevit ten pravý alergen,může to být cokoliv. Ani se mi do toho zkoušení moc nechce při představě, že by se malý zase pořádně osypal, ale něco jíst musím(e) :o) Děkuji za rady a názory a přeji všem hodně úspěchů a trpělivosti při léčení alergií nebo spíš jejich následků....

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Syrovátka

- od: bea     datum: 2007-11-16
S tou diagnózou alergie je to u malých dětí fakt složité, ovšem krevní testy jsou určité vodítko. U malých jsou potraviny nejčastějším alergenem, dýchací alergie nastupují v pozdějším věku - např. 4 roky. Na diagnózu potravní alergie vedle krevních testů ještě ukauje např. neprospívání, nechuť k jídlu, zvláštní stolice - častá a kysele páchnoucí, ekzém, škrabání, neklid. Ne každý pediatr alergii na mléko pozná. Pokud máte ekzém silný, trvala bych na doporučení na alergo - do nějaké velké nemocnice, praktický alergolog se s těmito alergiemi nesetká často a nerozpozná je. Druhá věc je, že praktici děti neradi někam odesílají, jde jim asi o peníze a taky spousta problému odezí s věkem, takže čekají. Záleží na tom, jak silné potíže máte, jestli ne velké, zvládne je praktik, pokud velké, šla bych k odborníkům.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk