Alergie na bílkovinu KM téma příspěvkuNázev: Alergie na bílkovinu KM

- od: Terka     datum: 2007-11-08
Ahojky, mám takový speciální dotaz, je možné aby gynekologické problémy souviseli s alergii na bílkovinu KM? Když jsem začla držet dietu, všechny výsledky se mi zlepšili, žádný zánět, mykoza, ani nic podobného. A to po dvou letech zkoušení všemožných čípků, výplachů, apod. Gynokolog mi řekl, že je to možné, aby dieta takhle zabrala, a tak jsem celá štastná žila dva měsíce. Teď zařazuju mléko zpátky, a krom toho, že v noci nemohu zase dýchat(to bych pochopila) se všechny problémy vrátily zpátky. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Docela mi to vrtá hlavou a přijde mi to divný. Díky

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na bílkovinu KM

- od: bea     datum: 2007-11-08
Ahoj Tery, osobní zkušenost v tomto smyslu nemám, ale vysvětlení by se mohlo nabízet toto: Pokud skutečně nesnášíš mléko, tak ta alergie může mít soustu podob. Alergií netrpí jen střevo, ale celé tělo. Takže třeba ti alergie ve střevě zničí správnou mikroflóru, tím se přemnoží kvasinky, plísně a k vaginálnímu zánětu je blízko. Ale neber tento názor jako odborný. No a výsledku byses mohla dobrat druhý testem. Zase na měsíc, dva vynech mléko a pak ho zařaď, uvidíš.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Alergie na bílkovinu KM

- od: Terka     datum: 2007-11-08
No já právě nevím co s tím. Průjmy zmizely, naštěstí, břicho bolí už jen trošku ale bohužel se vrátily tyhle problémy, není to nic, co by mě zase ničilo, bylo to mnohem horší. Jogurty, sýry, tvaroh, samotné mléko, to stále nekonzumuji. Jen jsem začla jíst jídla, obsahující třeba sušené mléko, smetanu, apod. K doktorovi se tu chystám, ale bylo to super nakupovat a nekoukat co v tom je. Navíc mám možnost jet studovat do Norska a tam to zase všechno zjišťovat znovu, navíc jídlo je tam štrašně drahé, dražší než tady ve Švýc., takže dieta nepřipadá asi v úvahu! Přemýšlím, jak to obelstít. Tak jsem sem psala, jestli nemá někdo náhodou podobnou zkušenost a nemá nějakou "zázračnou radu". S tou dietou to zkusím, ale ještě vyčkám.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Alergie na bílkovinu KM

- od: bea     datum: 2007-11-08
Myslím, že bezmléčná dieta se moc přelstít nedá, to bychom tady o tom nemuseli sáhodlouze diskutovat a trápit se, co dát dětem jíst. Jediný trik: vynechat mléčné bílkoviny. A ta cena? Nevím, pokud něco ušetříš na potravinách, zaplatíš to jinde. Navíc, podle mě bezmléčná dieta není drahá. Na vlastím zdraví nešetři, nevyplatí se to. A pokud budeš dietu dlouhodobě porušovat, budeš možná zpátky tam, kdes už jednou byla. měj se fajn b

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Alergie na bílkovinu KM

- od: Terka     datum: 2007-11-08
Já vím, naštěstí už ty problémy tak velké nejsou. Je mi jasné, že s dětma je to mnohem horší a já oproti tomu nemám vůbec žádné problémy. Jde také o to, že né každý má ve svém okolí lidi co to budou tolerovat a tady ve švýc. stejně jako v tom Norsku jsou potraviny x dražší než u nás. Nemohu si dovolit vařit dvojí jídla. Doma to šlo a zase se k tomu vrátím až tam budu. Jen jsem přemýšlela a jak tu už někdo jednou psal... že mohu mít alergii, ale projevy nemusí být třeba žádné nebo jen mírné. Jo a ještě se chci zeptat, co jsem tu tak pročítala, dá se celiakie zjistit z krve? Zjistila jsem totiž, že mi byly ještě v ČR udělány testy pouze na gluten a bílkoviny KM, tak se zjistí pouze alergie, nikoliv nesnášenlivost. Už tomu moc nerozumím. Ačkoliv jsem byla na gastroskopii (z té se to dá zjistit)? Díky za všechny rady.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Alergie na bílkovinu KM

- od: bea     datum: 2007-11-10
základní vyšetření na celiakii se dělá z krve, pokud vím, hledají se potilátky proti endomitziu EMA, pak asi i ty geny HLA a něco IGA - autoimunity, ale hlavně to endomizium - tedy jestli tvoříš protilátky proti vlastnímu tenkému střevu. Pak až nastupuje ultrazvuk nebo biopsie střeva.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na bílkovinu KM

- od: Lenka     datum: 2007-11-08
Nevidím na tom nic dinvého a jak si se sama přesvědčila, tak závislost je zřejmá. Tělo a vysílené inunitní reakcí na alergen a tak reaguje přehnaně na jakýkoliv další cizí podnět a vzniká chemická nerovnováha. Kde je chemická nerovnováha, tak se daří kvasinkám a baktériím. Navíc máte i další potíže zpět. Tak jste se "na vlastní kůži" předvědčila, že problémem je mléko, tak máte vyhráno. Bezlméčná dieta všecjno spraví.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava