Lactobacily téma příspěvkuNázev: Lactobacily

- od: Tanja     datum: 2007-11-05
Ráda bych věděla jak je to s užíváním Lactobacilů a bakterií mléčného kvašení v připadě těžké alergie na mléko a mléčné výrobky. Nesmím ani stopu mléka a tím pádem mým střevám chybí lactobacily, protože nemůžu ani kvašené mléčné výrobky. Mám ale pocit, že při užívání bakterií mléčného kvašení moje tělo reaguje podobně jako bych snědla jogurt a zhoršuje se mi tím ekzém. Co s tím? Je nutné lactobacily užívat? Jaké máte s tím zkušenosti. Přemýšlela jsem nad tím, že kapsle lactobacilů mohou obsahovat laktózu a proto s tím mám problém, ale vybrala jsem si přípravky kde je uvedeno, že tam laktóza není.Díky

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Lactobacily

- od: Lenka     datum: 2007-11-05
obecně se při alergiích a nesnášenlivostí potravin doporučují užívat probiotika.(lactobacilus a jiné kmeny baktérií) Zásobují totiž střeva dobrými bakteriemi a pomáhají tedy omezovat ty "špatné", které se ve střevě při těchto potížích přemnožují. Vyberte si určitě druh, který neosahuje laktózu ani jiný derivát mléka. Mléčné kvašení tedy i jeho bakterie nemají s mlékem nic společného . je to zcela jiná chemická reakce a zcela jíné bakterérie. Baktérie mléčného kvašení se v přírodní formě vyskytují např. v kvašeném zelí. Kvašené (zřejmě myšleno zakysané) mléčné výrobky obsahují zcela jiné bakterie. Je třeba tyto dva procesy odlišit. Jestliže budete na 100% dodržovat bezmléčnou dietu a určitě nemáte další alergen, tak by při užívání laktobacilů bez laktózy se stav rohodně neměl zhoršit. V ideálním případě zlepšit. Jejich užíváním omezíte ty "špatné" bakterie ve střevě. Jestliže Vám jejich užívání i při dodržení přísné diety nepomůže, musíte hledat jinou příčinu. Střeva mohou být osídlena např. kvasinkami a ty by je třeba použít antimykotickou léčbu, buhužel ani laktobacily již nepomohou.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

nabídka práce, zaměstnání a brigády
Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání