Alergie na kravskou bilkovinu téma příspěvkuNázev: Alergie na kravskou bilkovinu

- od: Šárka     datum: 2007-10-31
Dobrý den, prosím o jakoukoli zkušenost s alergií na kravskou bílkovinu.Syn měl v 2 měsících průjmy trvající 3 měsíce, paní doktorka mu děla testy na protilátky proti kravskému mléku a tehdy se nepotvrdily. Ve třech letech, aniž by měl jakékoli potíže se protilátky v krvi prokázaly. Od té doby drží na 90procent bezmléčnou dietu. Dnes má syn 6 let, protilátky má zvýšené, ale přesto mě paní doktorka na imunologii řekla, že pokud nemá žádné zdravotní problémy, je třeba zvážit bezmléčnou dietu. Naše pediatrička se přiklání k držení bezmléčné diety. Jaké máte zkušenosti? Pokud tuto diskuzi sleduje i odborný lékař, posím o radu a zkušenost. Předem děkuji všem za reakci.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na kravskou bilkovinu

- od: bea     datum: 2007-10-31
Ahoj, těžko říct. Pokud vím, Dr. Utěšený z Brna říká, že pokud člověk mléko toleruje, nemá na něj reakci, a to i když má ještě pozitivní protilátky, tak ho může. Navíc, pokud říkáš, že dieta je na 90% - tak to není bezmléčná dieta. Ta je na 100%. Prý je důležitější klinický obraz než výsledky testů.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na kravskou bilkovinu

- od: Terka     datum: 2007-11-03
Také mi přijde zbytečné držet dietu a malému tak ochuzovat jídelníček jestli nemá žádné problémy. Já mám také alergii na kravskou bílkovinu, měla jsem těžké průjmy, bylo mi fakt pěkně zle a po dvou měsících naprosto přísné diety jako by se tělo pročistilo a dneska už si dám sušenky s čokoládou, buchtu s čokoládou, do jídla dávám normální kravské mléko, smetanu... Samotný sýr či tvaroh bych zatím nesnědla, obzvlášť na lačno, tolik odvahy nemám, ale je mi úplně dobře. Příští týden se chystám k doktorovi, tak jsme zvědavá, co mi řekne. Držím palce, ať se zadaří a je to už dobré.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás