alergie a intolerance téma příspěvkuNázev: alergie a intolerance

- od: madla     datum: 2007-10-26
Dobrý den, ráda bych slyšela Vaše názory, popř. zkušenosti. Již několik let mám zjištěnou alergii na pšeničnou mouku. Zároveň mám ale hrozné reakce po požití čehokoliv s mlékem - snad ještě horší než po pšenici. Na testech mi ale mléko (laktóza) vyšla negativně, lékař mi řekl, že se tedy nejedná o alergii, ale o nesnášenlivost - takže nemohu jíst ani jogurty, smetanová jídla, apod. Jde tedy nějak jinak potvrdit intoleranci, když krevní testy vyjdou negativně? Také bych se chtěla zeptat, proč poprvé po testech řekli, že mám alergii na lepek, a po druhé na pšeničnou mouku. Lepek obsahují všechny mouky! Nyní mám pocit, že se mé problémy zhoršily, mohu požadovat po více letech opět krevní testy nebo výsledky zůstávají stále stejné? Děkuji všem za reakce na můj příspěvek.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie a intolerance

- od: Lenka     datum: 2007-10-26
Lepek obsahují pouze pšenice, žito ječmen a oves se taky nedoporučuje. Zbytek druhů mouky je relativně "bezpečný" Alergie na laktózu se nedá zjistit z krve, k krve se dělají testy pouze na bílkoviny, laktóza je cukr, tak se dá zjistit pouze testem ze slin, nebo biopsií střeva. Alergie a intolerance jsou různá onemocnění. Alergie se dají zjistit z krve, takže vám doporučuji udělat testy na všechny obilniny a všechny varianty mléka a případně další "podezřelé" potraviny. ¨Mezi vyjádřením lékaře alergie na lepek a pšeničnou mouku nehledejte rozdíl. Chtěli Vám to říci srozumitelněji. POkud už máte nějakou alergii potvrzenou, tak se může časem objevit ještě další. Na ty tresty si určitě zajděte a podle výsledků a hlavně podle svých pocitů si nastavte dietu. Nezapomentě na možnost zkřížené alergie.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

nabídka práce, zaměstnání a brigády
Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání