Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku téma příspěvkuNázev: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

- od: Jitka     datum: 2007-10-18
Dobrý den, prosím všechny maminky, zda by mi někdo mohl poradit.Můj mail:pokorna.j@tiscali.cz. Zda pékárna na bezlepková chléb musí mít speciální program a potom: Moje 5a půl letá dcera váží 14kilo a měří104cm. Jsme objednané k pri. Fuchsovi, ale od narození neprospívá,ve 3letech měla 11kilo, chudokrevná,candidu ve stolici, zvýš.jaterní testy a ekzém. Prokázala se alergie ne krav.mléko a kasein,ale po dietě nebylo zlepšení. Podezření na celiekii,UZ střev ukazuje drážděná střeva. Vyšetření negativní. Zavádí se zkušebně bezlepková dieta a po čese mizí chudokrevnost,candida,ekzém, dcera přibrala,zklidnila se. Letos v létě ale gastroenterolog zavedl dceři zpět lepek,prý není důvod k dietě a zkouší i mléko. Dcera stojí na váze,spíše zhubla, svědí ji kůže. Mléko jsem stopla,lepek měla dále.Kašovité stolice i 7krát denně,bolesti bříška,svědění kůže, únava, vše se vrací do starých kolejí. Prošli jsme spousty vyšetření,nyní nás naše alergoložka posílá k prim.Fuchsovi.Prosím, máte někdo podobnou zkušenost? Dcerka váží 14kilo, měří 104cm, ročník 2002.Jsme bezradní,i po mastném jídle reaguje až do průjmovitých stolic, po citrusech velká svědivost kůže.Nejlépe jí bylo na bezmléčné,bezlepkové,nedráždivé stravě.Budu vděčná za každou odpověď.Děkuji Jitka

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

- od: Tanja     datum: 2007-10-18
No já jsem na tom dost podobně... Zajímalo by mě, zda jste měli testy na celiakii a na alergii na lepek a jak vám vyšly. Mě totiž vyšly negativní, ale i přesto mě lepek nedělá dobře, mám úplně "zanesená" střeva a bezlepková dieta mi dělá dobře na jejich pročištění. Mám silnou alegii na mléko, trávící problémy a příšerný ekzém. Po vysazení veškerých mléčných výrobků se ekzém nelepšil! Nyní mi zjistili i alergii na vajíčka. Jsem taky dost chudokrevná, chybí mi živiny a měla jsem i candidu všude možně. za posledního půl roku jsem zhubla 14 kg. člověk sám musí přijít na to, co mu dělá a nedělá dobře a proto si myslím, že byste měla dceři znovu zavést bezlekovou dietu. Já osobně mám třeba opravdu problém s pečivem a myslím, že mnohé běžné pečivo obsahuje i mléko!!! Proto je asi nejlepší péct si pečivo doma a už se na to chystám. Balené trvanlivé pečivo zase obsahuje navíc éčka a různé přísady, aby vydrželo déle a to není dobré. Já jsem si nechala udělat testy na 92 základních potravinových alegenů, zaplatila jsem si to a alergolog mi podle toho sesatví jídelníček. U nás se to už dělá! Je ale přesto spousta potravin, které mi nedělají dobře a zhoršují ekzém, i přestože mi vyšly negativní a spoustu dalších mi ani nenatestovali. Je to třeba vypozorovat...není to jednoduché. Já nemůžu ani lektózu, to jsem si vysledovala sama, tuším, že na to nejsou testy, pouze biopsie střeva. Přeju vám hodně trpělivosti a zdraví pro dceru.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

- od: Jitka     datum: 2007-10-18
Tanjo, dceři dělali testy jak na lepek,celiakii,vejce,soju....I biopsii.Testy na alergologii,imunologii,gastroenterologii,endokrinologii.Negativní.Přitom lepek nemůže.Na candidu pomáhají probiotika v kapslích.Na domácí pekárnu se chystám a věřím, že nám snad pomůže MUDr.Fuchs-prý nejlepší na potravinovou alergii,v Praze Na Bulovce.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

- od: Nana     datum: 2009-08-07
makrobiotika

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

- od: bea     datum: 2007-10-20
ahoj, vypadá to tak, že jste u dcerky provedli tzv. expoziční test na lepek a vyšel tak, že ho nesmí. prostě, pokud po vysazení lepku nastalo zlepšení a po nasazení zhoršení, je nesnášenlivost lepku nad slunce jasnější. Doktoři říkají, že nejvíc o stavu pacienta sděluje jeho klinický obraz, tj. zdravotní stav a ne výsledky laboratorních testů.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

- od: Dana     datum: 2007-10-22
Nechala bych dítěti udělat testy na chlamydie trachomatis a pneumonii,často způsobují všechny vámi popisované problémy.Dnes má chlamydie každý druhý člověk aniž by o tom věděl a má různé zdravotní problémy.Mluvím z vlastní zkušenosti se svými dětmi.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

- od: monika     datum: 2007-10-31
Ahoj Jitko, na tom tvém příbehu mě dost zarazilo to, že doktor dceři zavedl zpět nedietni stravu aniž by jí udělal zátěžový test - podle mého názoru je to docela bizardní přístup. Já mám dva syny, oba na dietě bez kravského mléka. Starší syn měl dlouhodobé problémy a dietu má už od dvou let. S tím mladším jsme na to přišli včas, ale je to pro mne čerstvá informace. Ale zpět k tvému problému.. U staršího syna mi doktor doporučil v 5ti letech (což je dětská puberta a v tomto období by prý problémy mohly odeznít) udělat zátěžový test, který probíhal zhruba takto: první den se naneslo mléko jen na kůži, další dny pil mléko po mililitrech, které se denně navyšovaly. Syn začal po 30ti ml mít zase průjmy, takže jsme stále na dietě. Myslím si, že tento postup je mnohem citlivější a ohleduplnější. Jinak nízká váha a různé zdravotní potíže nás provázejí také, ale poslední tři roky, co ho naše dětská doktorka léčí převážně homeopatiky se problémy velice zlepšily, takřka vymizely. Snad jsem svou odpovědí trošku prospěla a doporučuji, ze své vlastní zkušenosti, vyhýbat se co nejpečlivěji všem dráždivým potravinám a uvidíte, že to dcerce prospěje:) Hodně štěstí, Monika

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Monice

- od: Jitka     datum: 2007-11-01
Moniko, prosím, odkut jste? Já se s takovým přístupem nesetkala ani v Praze na gastru ani v Brně na gastru. Jak je krev negativní, vpodstatě nevidí důvod k dietě.Už si připadám, že nejsem normální. Dokonce jedna lékařka-kožní, měla názor, že se alergie na lepek se nemůže projevit na kůži. Jitka

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Jitce

- od: Monika     datum: 2007-11-02
My jezdíme na interní do dětské nemocnice v Brně k prim.Utěšenému. Testy krve, které synovi dělají každého půl roku jsou vždy negativní, protože jak mi doktor tvrdí, pokud to KM nedostává, tak se to v krvi neprojeví. Když mu dělala dětská lékařka testy z krve poprvé, řekla mi, že to má na hranici, ale když mu dělal dr.Utěšený testy ze stolice prokázala se těžká alergie. Tak potom čemu má člověk věřit, že.. Zkusili jsme i kozí mléko, ale z toho měl taky průjmy. Při dietě je v pořádku a prospívá. Po nějakém čase na dietě se obnovila i chuť k jídlu.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

- od: Iva     datum: 2009-10-20
Podívjte se na stránky - domácí pekárny.cz, když si přečtete pár receptů, jsou tam i odkazy na stránky bezlepkové diety a moc užitečné diskuse. Jsem 13let na BLP dietě, celiakii u mne zjistili po porodu, při dodržování diety se vše upraví a organismus prospívá. Jen to chce trpělivost a rozhodně zůstat při tom co pomáhá, proč to měnit taky, že? Hodně štěstí a pokud budete potřebovat poradit více o celiakii, klidně napište, ráda se podělím o své zkušenosti. Zdravím

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk