testování KM na alergikovi téma příspěvkuNázev: testování KM na alergikovi

- od: Bea     datum: 2005-03-13
Zdravím, 9.2. jsem se v této diskusi ptala, jestli máte některá zkušnosti s testováním kravského mléka na alergickém děcku. Odpověděla mi jen Lenka (děkuji). Prosím, přečtěte si ještě jednou můj dotaz z 9.2. se stejným názvem a odpovězte někdo. Děkuji Např. Andy uvádí některé recepty s jogurtem, takže její dcera jogurty může? Máte zkušenost s tím, že někdo má alergii na KM, ale přesto toleruje sýry nebo překvašené mléčné výrobky? Díky

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: testování KM na alergikovi

- od: Salma     datum: 2005-03-13
Dítě alergické na kravské mléko nesmí absolutně nic z kravského mléka: sýry, jogurty,šlehačku, máslo, smetanu, zmrzliny, smetanové omáčky atd. Vy stále zaměňujete alergii na kravské mléko s nesnášenlivostí laktósy. Tak jak se tu radí, přečtěte si pozorně a důkladně informace, které jsou již na webu k mání. Ještě k Vašemu předchozímu dotazu z února: Na alergologii můžete chodit třeba i s 2měsíčním dítětem !! Ve Vašem případě je to rozhodně nutné, protože potravinové alergie se velmi často po 2.-4.roce života překlopí v alergii na inhalační alergeny (pyly, plísně, roztoči, zvířecí srst apod.). Pokud jste z většího města, objednejte se na dětskou kliniku sama. S Vaší anamnésou Vás opravdu nemohou vyhodit. Nebudou-li Vás chtít vzít bez doporučení, může Vám ho napsat opravdu kdokoliv, včetně ORL specialisty, nemusí to být jen dětská.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: testování KM na alergikovi

- od: Andy     datum: 2005-03-13
Buchtu s jogurtem jsem ještě nezkoušela. Kupuji Niki ve Zdravé výživě sójové jogurty, ale mají jen ovocné. Objedla jsem si tedy sójový bílý a sójovou kyšku a buchtu zkusím- poprvé. Pak dám vědět. Jinak včera jsem pekla perník a je dobrý- teda byl :-) Pudink-perník 3 hrnky polohr mouky 1 hrnek cukru 2 hrnky mléka 1 hrnek oleje 1 bal. kakaového pud. prášku 1 bal. kypř.pr. do perníku 1-2 lžíce kakaa všechno zamícháme, nalejeme na plech a upečeme Jinak Niki nedávám žádné mléčné výrobky- sýry, tvarohy, zakysané výrobky apod...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: testování KM na alergikovi

- od: Petr     datum: 2005-03-14
Dovolím si odpověď ačkoliv máme alergii na laktózu. Naše lékařka na základě výsledků testů říká, že určitá tolerance mléka existuje i u alergiků, a je třeba to stopové množství případně vyzkoušet, právě zakysané mléčné výrobky by údajně měly vyhovovat více než nezakysané. Obdobné je to údajně i u sýrů. U Petíka bohužel tolerance vůči kysaným produktům a sýrům není žádná :-( .

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: testování KM na alergikovi

- od: salma     datum: 2005-03-14
TO JE ABSOLUTNI NESMYSL! Prosim Vás maminky, které sem píšete, to je základní věc: alergie na bílkovinu kravského mléka je velice závažná a znamená důsledné a absolutní vyřazení všech preparátů až do 2-4 let života. Potravinové alergie většinou ustupují během 3.-5.roka života. Pak teprve má smysl začít velmi opatrně experimentovat. Nejdříve začít s tvrdými sýry. Teprve po několika týdnech, kdy jsou tolerovány lze opatrně zkusit kysané výrobky. Proč začínat s tvrdými sýry souvisí s alergií na kasein. Ta je nejméně častá.Tvrdé sýry obsahují převážně kasein, proto se začíná s tím, na co je nejméně častá alergie. Minimálně do dvou let (možná raději do tří) však s žádnými pokusy neexperimentujte. Bez ohledu na to, co Vám kdo kde tvrdí.Nejdříve si řádně přečtěte např články pana primáře Frühaufa, spoléhejte nejvíce na své vlastní znalosti, které si načtete z odborné literatury.Myslím opravdu odbornou literaturu ne léčitelské rady či laické.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: testování KM na alergikovi

- od: Marek     datum: 2005-03-17
Pokud to bude možné, můžete prosím vysvětlit jak to myslíte s tím, že alergie na kasein je méně častá? Které bílkoviny v mléce jsou tedy ty horší a v kterých potravinách se vyskytují?
Jinak v tom ostatním s Vámi celkem souhlasím, určitě není radno experimentovat, zvlášť v domácích podmínkách a bez bližší znalosti problému. Ta původní otázka byla ale myslím o testování u lékaře.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: testování KM na alergikovi

- od: Veronika     datum: 2005-03-14
Muj 17ti mesicni syn ma alergii na KM (mimo jine) a bylo nam receno, ze muzeme lehce zkouset tvrde syry a zakysane vyrobky. Zkusili jsme male mnozstvi tvrdeho syra a vysledkem byl ukrutny prujem, takze na pokus se zakysanymi vyrobky zatim nemam nervy ... Rozhodne bych pockala az do vyssiho veku ditete. Muj syn ma bohuzel alergii i na soju, takze nemuzeme ani nahrazovat sojovymi vyrobky.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup