alergie na mléčné výrobky téma příspěvkuNázev: alergie na mléčné výrobky

- od: Petra     datum: 2007-09-05
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se u mě může projevit ve 22 letech alergie na mléčné výrobky?...všude čtu že tím trpí především malé děti...Dlouho jsem měla problémy s trávením ..vždy jsem tak po dvou hodinách co jsem snědla jogurt(denně jsem je snídala) udělalo špatně a měla jsem křeče v břiše...pořád jsem nevěděla od čeho ...Nejhorší ale byl jogurtový kefír...potom jsem myslela že se zblázním a budu muset snad i na pohotovost..bolest asi po hodině ustala, měla jsem silné křeče v břiše a nemohla jsem vůbec stát.Ze začátku jsem vůbec nemyslela, že bych to mohla mít z jídla, ale když už mě to opravdu začlo trápit psala jsem si všechno co za den sním a z toho vyplynulo, ´že to mám většinou po mléčných výrobcích.Někdy mi je špatně víc a někdy míň.Rozhodla jsem se tedy jogurt, mléko a tvaroh vyřadit ze svého jídelníčku a od té doby mi je dobře.Předem děkuju za odpověď.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na mléčné výrobky

- od: bea     datum: 2007-09-05
ahoj, alergii můžes získat v každém věku, třeba po nějaké těžší nemoci, stresu, nebo jsi prostě už svoji dávku mléka vyčerpala. Trochu níž v této diskusi jsou příspěvky holek, které se alergizovaly taky po 20. Diagnozu, popř. nějakou léčbu, rady ti poskytnou na alergologii a hlavně na gastorenterologii. Nemá ale cenu chodit do malých nemocnic, na tuto nemoc jsou odborníci pouze ve větších, fakultních nemocnicích. Na a mléčné bílkoviny jsou ve spoustě jiných potravin, v uzeninách, pečivu. Kdyby ti bylo ještě špatně, pátrej tímto směrem. Záleží na individuální toleranci. Sója není vhodná náhražka pro podobnost bílkovin - mohla by ses na ni taky alergizovat.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na mléčné výrobky

- od: Mája     datum: 2007-12-04
Dobrý den, je mi 19 let a skoro před rokem jsem měla mononukleózu. Musela jsem držet přísnou jaterní dietu celých 6 měsíců, ale po první měsíci držení diety (kdy jsem se konečně mohla vrátit do školy) se mi v puse objevilo hodně aftů. Nikdy jsem na afty ani opary netrpěla a teď jsem měla třeba 14 aftů v puse!!! Nemohla jsem ani jíst, jak to bolelo...Chodila jsem různě po doktorech, nasadili mi antibiotika, herpesin, a pořád nic...nikdo nevěděl co s tím, ani alergologové!Jeden náš známý, kteý se zabývá alternativní medicínou mi předepsal nějaké čínské léky, a afty úplně vymyzely (i akné, které se mi v omezené míře také začelo objevovat, přestože kvůli tomu beru už pár let úspěšně antikoncepci). Ale pokaždé, když sem léky dobrala (byly na 8 dn), afty se znovu objevily, několik "pupínků" na obličeji taky...Pak mi jedna známá řekla, že ona to taky zažila a že mám alergii na mléčné výrobky a že si musím sama zkusit, co mi vadí a co ne...Do té doby jsem už od malička pila každý den minimálněhrneček mléka...Zkusila jsem tedy nerada mléko vysadit a všechny příznaky vymyzely...Zkoušela jsem jíst statní výrobky (bílý jogurt, tvaroh, máslo) a nic z toho mi mé problémy nevrátilo... Tak neví, jestli by se to vrátilo, kdybych ty jogurty třeba snědla v jeden den dva nebo taky ne...Je možné mít alergii pouze na mléko? Nebo je možné, že ostatní mléčné výrboky mohu jíst v omezené míře?Mám se poradit s alergologem v Motole, přestože sám netušil, co mi je?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava