Alergie na laktózu a ? téma příspěvkuNázev: Alergie na laktózu a ?

- od: Simona     datum: 2007-08-23
Ahoj, je mi 22 a letos se mi k alergii na ořechy přidala intolerance laktózy. Dodržuji tedy přísnou bezlaktózovou dietu - mléko většinou nahrazuji sójou, protože si musím hlídat příjem bílkovin. Beru také léky na střevní mikroflóru. Bohužel obtíže příliš neustoupily - křeče, nevolnosti, nucení na říhání, nafouknuté břicho apod. Brzy mě tedy čeká další biopsie střeva. Při minulé mě kromě laktózy testovali ještě na lepek - ten dopadl dobře (i když ho pan doktor stále podezřívá). Zkouším teď tedy "vychytat" po čem je mi špatně, ale poslední dobou se mi zdá, že po všem. Každopádně mými horkými favority jsou sója a kasein. Nemáte s tímto někdo zkušenosti - jestli se toto dá zjistit z krve, nebo jen pomocí biopsie a jaké jste případně měli příznaky + jestli to u vás bylo doprovázeno nedostatkem vitaminů B a chudokrevností,díky moc.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na laktózu a ?

- od: Terka     datum: 2007-08-23
Tak ty ořechy bych tolik jako problém neviděla(já je téměř nejím), to mléko je o něco horší. Já mám alergii na kasein. Už jsme to rozebíraly níže. Držím dietu, před tím jsem měla průjmy, někdy i dost těžké, bylo mi pak zle úplně ze všeho. Občas se přidaly strašné křeče v břiše, obzvlášť hned po jídle, že jsem sama nemohla ani chodit, bylo mi na omdlení a dolézt na záchod byl nadlidský výkon. Často mi bylo také na zvracení. Po 10 dnech diety se mi trošku ulevilo, ale břicho mě bolí stále, nafouklá jsem také pořád... Ale chce to asi ještě nějakou dobu vydržet. Navíc jsem dříve nemohla v noci dýchat, dost dlouho, cca asi 3 roky, jsem si kapala do nosu (vím je to hnus) a teď to témeř vymizelo. Tak aspoň nějaký úspěch. A jestli jsem měla nedostatek béčka? Tak to fakt nevím, už takhle to trvalo dva roky než mi na to přišli a musela jsem si ty testy doslova vyprosit. Byla jsem na gastroskopii a pak mi brali krev (z té se to nejspíš zjistilo, ale jistá si nejsem). A jak tu holky píšou, aj. mi to říkaly ve zdravé výživě, jestli jsi zvyklá se hodně živit mléčnými výrobky a přešla jsi ve stejném množství na soju, tak je dost možné, že tu alergii sis na to sama vypěstovala. Nedoporučuje se její častá konzumace.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava