Kasein téma příspěvkuNázev: Kasein

- od: Terka     datum: 2007-08-13
Dneska mi po dlouhém pátrání(2roky) konečně zjistili alergii na Kasein. Na jednu stranu se mi ulevilo, že už vím čím to je, ale na druhou nevím co si s tím počít. Měla bych držet alespoň měsíc přísno dietu, ale neumím si to vůbec představit, protože jsem člověk, kterýmu když něco zakážou, tak na to dostane o to větší chuť. Můžete mi někdo poskytnout alespoň nějaké základní informace? Především by mě zajímalo, jaký je vztah mezi laktózou a kaseinem. Za měsíc odjíždím na delší dobu do zahraničí a docela mě to zaskočilo, ačkoliv se to už u jednoho člena rodiny objevilo v kombinaci s lepkem. Moc vám všem děkuji.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Kasein

- od: Monča     datum: 2007-08-14
nevím zda se pletu,ale měla by to být bílkovina.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Kasein

- od: gyzy     datum: 2007-08-15
Ahoj!U me dcery to tez zistili.Mame bezmlecnou dietu,nesmi ani joguty,syry,z masla jenom rostlinne.Nam zatim nikdo nerekl ze by mohla mit alergii i na laktozu.To by vysetreni ukazalo.Hodne stesti!

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Kasein

- od: Terka     datum: 2007-08-16
Jenže problém je ten, že kasein se na výrobcích moc neuvádí, ale všude kde je laktóza je vlastně i kasein. Našla jsem docela zajímavý článek, možná pokud máte menší dceru, která chodí ještě do školy, by se vám hodil. Kdyžtak dejte vědět.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Kasein

- od: Eva Habrovanská     datum: 2012-01-10
Dobrý den, máme 8 měsíního Danečka u kterého se již prokazala alergie na Kasein, navíc hodnota je hodně vysoká, má bobátko samozrějmě všechny příznaky, hlavně věčně plače,máte prosm ještě odkaz na článek, snažíme se získat co nejvíce informací a jemu život usnadnit, moc děkuji za jakoukoliv radu a pomoc. Habrovanská

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Kasein

- od: bea     datum: 2007-08-18
Kasein je jedna z mléčných bílkovin (mléko obsahuje cca 100 bílkovin), laktóza je mléčný cukr. Pokud máš držet bezmléčnou dietu, vynech prostě veškeré mléčné výrobky (másko, mléko,sýry, jogurty) a dále si dej pozor na složení pečiva (bez mléka obvykle bývají běžné rohlíky a chlebe), uzenin (mléko se do nich často dává), a veškerých hotových potravin, čokolád, paštik, sušenek.... Mléko v potraviných bývá označeno např. jako sušená syrovátka, mléčná bílkovina. Máslo nahradíš bezmléčným margarínem, např. perla tip, pokud miluješ mléko, můžeš pít např. ovesné, rýžové.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Kasein

- od: Alka     datum: 2007-08-29
Terka-Taky mi našli intoleranci na kasein, ale mně stačí vynechat pouze mléko, tavené sýry. Tvrdé mohu do 30procent, např eidam, ale jen kousek. Mám nejlepší zkušenost s kukuřičným mlékem, je v prášku a třeba kafe s normálním mlékem už mi ani nechutná, s kukuřičným mi připadá smetanovější. Ovesné mléko jsem vyhodila, je s vlákninou, která nabobtná a zhoustne a je tam příliš cítit ten oves. Málem jsem se z toho pozvracela, tak 50 korun za ovesné mléko letělo do koše. Rýžové mléko není špatné, kozí taky můžeš, ale některé je dost cítit. Třeba s. Pierre. Ale když ho koupím v Tescu, nevím značku, tak to není cítit. Pokud můžeš sojové mléko, tak ho vyzkoušej, ale většinou jde ruku v ruce alergie na kasein a na sojové mléko, takže já ho nesmím.Nejprve jsem musela taky uplně všechno vynechat, ale po další kontrole už mi povolili jogurty. Bez nich bych asi umřela. Přeji Ti hodně štěstí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Kasein

- od: simona     datum: 2007-10-22
ahoj terka, mne tiez pred par dnami zistila alergiu na kasein. vidim, ze ubehol nejaky cas odkedy si sem pisala, tak sa chcem spytat, ci si o nieco mudrejsia a vedela by si mi poradit. vobec neviem, ci mozem syr, tvaroh, jogurty a ani neviem koho sa mam na ty spytat. lebo z kazdeho, co som vymenovala je kopec druhov. ako mozes, prosim ozvi sa a daj vediet co a ako... dakujem

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás