Alergie na droždí (kvasnice) téma příspěvkuNázev: Alergie na droždí (kvasnice)

- od: Martina     datum: 2007-08-04
Mám alergii na droždí (kvasnice) a tím pádem je pro mě prakticky nedostupné jakékoliv pečivo. Poradí někdo jak upéct chléb či jiné přílohové pečivo bez droždí (tak, aby nebylo druhý den kamenné či rozdrobené)? Děkuji

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na droždí (kvasnice)

- od: Denisa     datum: 2007-08-04
Droždí je z pivních kvasinek a žitné mouky..Takže jsi asi na žitnou mouku..Podívej se na pečení chleba na "Dámě".Pročti si rady a postupy,je potřeba čas a chuť to skoušet,ale holky si tam už čistě kváskové chleby pečou a vypadají náááramně..

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na droždí (kvasnice)

- od: Andy     datum: 2007-08-09
ahojky, zrovna mi psala kamarádka, co bych jí doporučila za pečivo bez droždí- alergie. Zadělávám kvásek, který je ale z celozrnné žitné mouky, takže také porblém. Jiná kamarádka našla ve světě několik receptů, kde se místo droždí dává prášek do pečiva a nebo dokonce jen rum!!! Příklad/// 600g mouky - můžeš kombinovat 500g špaldové a třeba 100g ovesné, 450ml podmáslí, 1 PL sody, 1 PL soli./// 4 šálky mouky (1šálek = 225ml), 1 PL soli, 1 ČL prášku do pečiva, 1 ČL sody, 1a1/2 - 2 šálky podmáslí, 2 ČL jablečného octa, 1/2 šálku rozinek./// 1/2 kg mouky, 1 PL soli, 1PL sody, 1ČL prášku do pečiva, 1 PL cukru (nemusí být), 1/2L kyšky./// suché aspoň 2x přísady prosít do mísy ať se pořádně provzdušní pak přilít kyšku a rychle zamíchat - soda s kyškou už reaguje. Míchat se musí lehce, protože to jinak moc stuhne. Vytvořit kulatý bochník na sílu pěsti, dát na plech a naříznout křížem. Dát do předehřáté trouby a peče se na 230°C 30 - 45 minut. Po upečení hned zabalit do útěrky a nechat pozvolna chladnout

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Alergie na droždí (kvasnice)

- od: Martina     datum: 2007-08-30
Moc děkuji za tipy. Se sodou jsem bohužel neměla moc úspěch u rodiny. Přeci jen dává pečivu trochu zvláštní chuť :-( Postupně odzkouším.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na droždí (kvasnice)

- od: Monča     datum: 2007-08-11
zrovna nemůžu najít časopis,ale hledej na int.stránkách časopisu apetit,vím,že tam jednou uvedly recept na chleba bez droždí a jedna paní si ho moc chválila,byla taky alerg.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Alergie na droždí (kvasnice)

- od: Andy     datum: 2007-08-13
jeden chlebík jsem na netových stránkách Apetitu našla bez droždí: w..apetitonline.cz/recept/912/bezlepkovy_chleb_se_susenymi_rajcaty.html

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Alergie na droždí (kvasnice)

- od: Kavi     datum: 2007-10-14
Ahoj,v droždí FALA není lepek.Zjišťovala jsem si to pro syna.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na droždí (kvasnice)

- od: Soňa     datum: 2010-07-27
Kvasnice lze nahradit laktobacily, lze tak dokonce udělat i bezlepkový chleba bez kvasnic. Stačí 2 tobolky laktobbacilů Swiss na 300 gramů mouky a nechat těsto aspoň 24 hodin v pokojové teplotě.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk