alergie na mleko bez exemu téma příspěvkuNázev: alergie na mleko bez exemu

- od: Klára     datum: 2007-07-31
Ahoj, je mi devatenác a nejspíše jsem u sebe objevila alergii na mléko ale neprojevuje se exemem ale zvracením a průjmy, ze začátku i prudkými křečemi v břiše. Chtěla bych se zeptat jestli je to možné a jestli je běžné že se to oběví později ne jen u miminka. Děkuju

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na mleko bez exemu

- od: Monča     datum: 2007-08-01
Mám 6letou dceru a alergii na mléko jsme zjistily ve 3letech.Doktorka tvrdila od začátku ,že jí mám taky/32/,ale teprve po střevní chřipce před půl rokem se mi alergie rozjela.Běda ,když sním něco z mléka nebo hovězího,ale testy mi nikdy nic neukázaly.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na mleko bez exemu

- od: Ivoš     datum: 2007-08-03
Když jsem studoval VŠ, tak mne na přednáškách začalo silně bolet v břiše. Taková tvrdá bolest, jako bych měl v žaludku velkou žulovou kostku, která mne svým rohem tlačí.Dlouho nikdo nemohl přijít na to, čím je to způsobeno, až jsem po nějakém čase zjistil, že je to reakce na jídlo obsahující při výrobě mléko. Bolesti přicházely vždy po konzumaci mléčného zakysaného výrobku Alma, kterou jsem si tehdy kupoval o přestávkách mezi přednáškami. Nemám žádnou ekzematickou reakci ani průjmy. Když sním málo mléka cca 1 polévkovou lžíci, tak mne začne silně bolet hrdlo, pokud víc, tak bolest postupuje jícnem až do žaludku. Zvracení se dostavilo, ale spíše jako ochrana před útrpnou bolestí žaludku, prostě všechno muselo jít pryč. Po takovém zážitku jsem se ještě několik dnů dával do pořádku a zbavoval bolesti. Dávám si pozor, abych nejedl nic, co obsahuje mléko. Jinak můžu jíst všechno, sóju, vajíčka,... Ale žádné mléko kravské, kozí, ovčí, ani kobylí, sýry, mléčnou čokoládu a vše do čehož bylo přidáno mléko v jakékoli podobě. Jediné máslo můžu. Již více než dvacet let se vyhýbám této potravině, pokud sním jen trochu mléka skrytého v nějaké buchtě, zákusku, karbanátku,... musím hodně vypít vody, prostě to něčím naředit a hlavně ihned při prvních příznacích toto jídlo přestat jíst. Má obvodní lékařka mým příznakům nevěří a tak netuším, čím je toto způsobeno. Do věku 21 let jsem mléko pil bez jakýchkoli potíží prakticky v neomezeném množství.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, nabídky práce, brigáda