Testy negativní ale špatná imunita téma příspěvkuNázev: Testy negativní ale špatná imunita

- od: Dandy     datum: 2007-07-11
Mám 6 měsíčního syna - od 3 měsíců AE a od té doby i potíže se stoličkou (velmi častá i 8x denně, spíš zelená, řídká občas příměs krvavých žilek). Začla jsem držet dietu bez mléka, vajec, soji, ryb ...) upravilo se to - krev přestala bývat ale nadále kakal i 5x denně - vysadila jsem i kuřecí maso a kaká většinou jen jednou nebo dvakrát ... bez krve, žlutě - ale ne přímo kašovitě jak by to asi u kojence mělo být). Nicméně dnes jsem volala na výsledky testů a vše negativní - mléko, kuřecí, lepek ... zato velmi špatné protilátky. Prý může být problém v buněčné imunitě. Nevíte prosím někdo co to znamená? Zaráží mě že dietou jsem zapřičínila obrovské zlepšení a přesto všechny testy jsou negativní :o( Nevím co si myslet, připadám si jako bych si to snad vymyslela ... děsím se té imunity co to může způsobit. Syn stále plně kojen, nebyl nikdy nemocný, velmi dobře prospívá.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Testy negativní ale špatná imunita

- od: Lenka     datum: 2007-07-11
Testy u malých dětí jsou velmi nepřesné, takže pokud jednotlivé potraviny vyšly negativní, neznamená to, že jsou opravdu všechny negativní. Jinak podle toho co píšeš o tom zlepšení při bezlmléčné dietě, a jinak všechny testy negativní, přitom protlátky vysoké - je to stejné jako u nás - a výsledek? Vrozená laktózová intolerance. Veškeré testy jsou hra čísel např. hranice je 1,5, dítě bude mít výsledek 1,48 - je nagativní, bude mít 1,51, je pozitivní. čím menší dítě, tím se nejde přesně držet této hranice.Takže když to shrnu: My máme všechny alergeny negativní, přesto syn nemůže většinu potravin. Takže si vůbec nepřipadejte jako blzen, co vymýšlí dítěti choroby. Příčin může být spousta od laktózové intolerance počínaje, přes nezralost střeva, špatnou snášenlivost některých potravin, poruchu imunity až po nějaké vážnější onemocnění. Lékař pouze vyloučil nejsnáze se nabízející diagnózu, takže pátrejte dál, vytrvejte a nenechte se nikde u lékaře odbýt.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Testy negativní ale špatná imunita

- od: Dandy     datum: 2007-07-11
Leni moc díky za tvou odpověď!! Vy jste taky měli ty protilátky nebo teda tu imunitu takovou ??? Jak pak přišli na tu laktozu? Protože já vypila domácí šťávu a za dva dny malý děsný průjem a nitky krve - vůbec jsem nechápala co se děje - tohle se stalo kdysi po mlíku a pak jsem přišla na to, že ta šťáva měla konzervat co obsahoval 50% laktozy. Řekla jsem to i dr. a ta řekla že lakoza se nezjišˇuje že se u mlíka dělají 3 bílkovinové alergeny ... jsem z toho fakt špatná, protože to na tu laktozu vidím od samého začátku a nidko mi nevěří. Trvalo dost dlouho než vůbec uvěřili že vadí malému mlíko co vypiju když je jen kojený!

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Testy negativní ale špatná imunita

- od: Lenka     datum: 2007-07-13
Je pravda, že se laktoza nezjištuje, protože to není alergie, ale enzymatický problém střeva. Takže pokud si myslíš, že je problém v laktoze, tak si za tím běž. Když ti doktorka nevěří, najdi jinou a domluv se s ní na dietě - nejlépe gastroenterologie větší nemocnice. JInak dobrý mlíko je AL 110- do kaší. Pro pobavení - taky nám vyšly testy na bílkoviny negativní, když jsem po čase donesla výsledek, že má malý vrozenou laktozovou intoleranci, tak se doktor podíval a sdělil mi:"No to bych si nikdy nemyslel, že to můžete mít, protože to je poměrně vzácná diagnóza" Tolik přístup lékaře hovořící za vše. Začni to řešit, nebo se situace s postupným odstavováním začne poměrně rychle zhoršovat.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Testy negativní ale špatná imunita

- od: bea     datum: 2007-07-13
Ahoj. Mám jen dotaz ze zvědavosti: jaktože děti, které mají laktózovou intoleranci, snášejí mateřské mléko? Tam by přece taky měla být laktóza?? Dr. Utěšený říkal, že my taky možná máme lakt. intoleranci, ale to jsem brala jen jako jeho úlet. Myslím, že my máme alergii, domnívám se tak proto,že malá dobře snášela kojení a má protilátky proti bílkovinám KM. Jak to teda je? Dr. Utěšený říkal, že ty protilátky proti konkrétním bílkovinám celiakici mají, protože je to tělo podrážděno podáváním lepku, po dietě by se to mělo upravit. Nevím, nevím, jsem zvědavá.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Testy negativní ale špatná imunita

- od: Jarka H     datum: 2009-05-06
Mám dvě děti a znám spoustu maminek a lidí,kteří mají různé zdravotní problémy.Pracuji 5let ve zdravé výživě a sama jsem měla nemocnou dceru-alergie na lepeka další...Ráda bych Vám doporučila jednu z knih atj.RADOST ZE ZDRAVÝCH DĚTI VLADIMÍRA STRNADELOVÁ A JAN ZERZÁN.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: flsbhjdng bkyq

- od: flsbhjdng bkyq     datum: 2007-07-22
hdfins kzauvnc feton cmhfyxes ypcgudwhf atpo ftjh

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás