testování KM na alergikovi téma příspěvkuNázev: testování KM na alergikovi

- od: Bea     datum: 2005-02-09
Zdravím, mám dcerku 2 a 1/4 roku, od 1 roku má zjištěnou alergii na bílkovinmu kravského mléka a sóju (střední hladina protilátek) a na vajíčka (vysoká hladina). Chodíme na gastroenterologii, dcera pije Nutrilon Petpi a dělám jí z nějk kaše. Po zjištění diagnózy konečně ustaly Vám všem známé problém (průjmy, ekzém, nechutenství), nyní je malá dost v pohodě. Doktor na gastroenterologii mi už po druhé nabízí, že ji otestuje, zda již kravské mléko snáší. Že prý se to dělá v nemocnici, nejprve se mléko kápne na kůži, potom na jazyk, potom 1 lžička atd. No a to je moje otázka. Nevím, zda do toho mám jít, doktor mě dost nutí, že prý by mi bez tohoto testu pojišťovna dál nepřiplácela Nutrilon Pepti(nevěděla jsem, že jsme ta hlavní zátěž pro české zdravotnictví :). Mě se do toho nechce, protože dcera na dietě prospívá a já jsem si už taky zvykla, mám obavy, abych jí neuváženým testováním a popř. podáváním mléka neuškodila. Nesnášenlivost se nemusí projevit hned, že jo, a já už nechci znova zažívat tu hrůzu alergizace, známe to všichni. Jednou to stačilo. Taky mám strach, aby nebyla více nemocná, když se mlékem střevo "lehce" podráždí. Zatím je celkem zdravá, ale po prázdninách ji čeká školka. Máte s tímto testováním někdo zkušenost? Na telefonický dotaz mi doktor Utěšený z Brna (kapacita) řekl, že nejméně dráždí alergiky tvrdý sýr (jaký?) a tvaroh. Mám dojem, že nasazením mléka víc riskuji, než mohu dostat. Znám pár dospělých alergiků na mléko, kteří bez problémů jedí překvašené mléčné výrobky a sýry, ale po mléku mají křeče a jiné obtíže. Z alergie určité procento lidí vyrůstá, nebo se to aspoň mění na toleranci překvašených výrobků, to je fakt. Jaký je Váš názor na tyto testy, který mléčný výrobek eventuelně Vaše děti snáší. K jakým doktorům Vaše děti chodí? My máme pediatra, kožaře a gastroenterologa. Na alergologie/imunologii mě dětská nechce poslat, že prý je to pro starší děti. Jaký je Váš názor, je to k něčemu, ta alergologie? Děkuji, Bea

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: testování KM na alergikovi

- od: Lenka     datum: 2005-02-09
Ahoj, tvůj dotaz, respektive tvůj doktor mě docela rozhodil. Abych předeslala s tímto testováním zkušenosti nemám.Dle mého názoru je dcera na testování alergizace hrozně malá. Já bych to v tomto věku a stádiu rozhodně nedovolila. Z alergie se sice může "vyrůst", ale taky nemusí. navíc, co jsem nastudovala, tak nejdříve kolem třetího roku dochází ke zlepšení. Ale rozhodně to nebude tak, že dítěti alergie během měsíce zmizí. Podle mě je to proces daleko dlouhodobější. Pokud bych o něčem takovém vůbec uvažovala, tak nejříve tak v 8 letech, spíš ještě později. Myslím, že za ty případné problémy, které by jste po jednom testování léčila nejméně měsíc to rozhodně nestojí. Když dcera prospívá a je vše v pořádku, tak proč to dráždit? S mlékem si do 3 let rozhodně starosti nedělejte. Nevím, jak je to u Nutrilonu Pepti, ale Nutrilon Low lactosa není omezená věkem. Informuj se u svého pediatra, dá ti přesné informace dle aktuálního katalogu. Jinak co se týká jídla, tak opravdu doporučují tvrdý sýr, u těch zakysaných výrobků bych byla dost opatrná, protože sice jsou zakysané, ale firmy je po procesu kysání ještě upravují, aby byly chutnější, což v tomto případě může být na škodu. Já bych to opravdu nedráždila a počkala, až dcera ještě povyroste. Doktoři to mají nastudovaný, ale každé dítě je jiné a jinak reaguje. Vy víte nejlíp, co dítěti prospěje a co ne. Co se týká doktorů, tak mi chodíme v podstatě jenom na gastro a k pediatrovi. Pokud dcera prospívá a nemá potíže, tak proč na alergologii? testy na na základní protilátky udělají i na gastro (aspoň u nás) Když si přečtete předchozí příspěvky, tak na alergo nejsou moc trénovaní na potravinové alergie a související diety.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re:BEA testování KM na alergikovi

- od: Salma     datum: 2005-03-13
Na alergologii můžete chodit třeba i s 2měsíčním dítětem !! Ve Vašem případě je to rozhodně nutné, protože potravinové alergie se velmi často po 2.-4.roce života překlopí v alergii na inhalační alergeny (pyly, plísně, roztoči, zvířecí srst apod.). Pokud jste z většího města, objednejte se na dětskou kliniku sama. S Vaší anamnésou Vás opravdu nemohou vyhodit. Nebudou-li Vás chtít vzít bez doporučení, může Vám ho napsat opravdu kdokoliv, včetně ORL specialisty, nemusí to být jen dětská.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava