alergie na laktozu? téma příspěvkuNázev: alergie na laktozu?

- od: šárka     datum: 2007-06-20
dobrý den, dcera od narození zvracela UM. Mysleli jsme si , že je to reflux, dávali jsme mléka AR, zvracela pořád, šli jsme na sono, kde se maličký reflux ukázal, nicméně zvracení nálezu neodpovídalo. Nyní jí je 10měsíců, po příkrmech masa a zeleniny nezvrací, jen po mléce, jogurtecha sýrech. Dr nás odeslala na gastro na Karlov, kde byla POUHÝM OKEM určena tato diagnoza, dostala Nutrilon Low Lactose, asi 4dny to bylo v pohodě, poslední 2 dny opět po mléce zvrací. Připadám si jako blázen, pan dr se netvářil moc, že by chtěl dělat nějaké testy, prý je to jasné. Nevím, co je jasné, když i toto mléko zvrací. Nemáte prosím někdo kontakt na někoho v Praze, kdo se tím opravdu a skutečně a hlavně rád zabývá? Děkuji

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na laktozu?

- od: Denisa     datum: 2007-06-21
Pokus vím,kdo měl problémy po mléce a vyzkoušel bez výsledku vše,tak nakonec neocate byl snášen velice dobře.Konec konců i na něm je napsano:"Když všechno selže,je tu neocate".Hodně štěstí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na laktozu?

- od: Lenka     datum: 2007-06-21
Mohla by jste napsat u koho jste na Kerlově byli? je to nejlepší nemocnice, co se gastra týče v Praze. V motole líp nepochodíte. Z bulovky jsem odešla na revers. Je otázkou, jestli jste malé k tomu mléku nedala jinou potravinu, kde by mohla být laktoza, třeba sušenku, sladké pečivo, nebo dětský granulovaný čaj, kde ve většině značek laktoza je apod. Pokud si myslíte, že je problém v laktéze, tak na trhu je mléko od fy Nestle s názvem AL110, které je bezlaktozové, je tam laktózy poue 0,1 g na 100 g prášku, což v Low lactose je daleko víc. My jsme po low lactosa taky zvraceli a po AL 110 ne. Problém je v tom, že intoleranci laktozy nelze prokázat krevním testem. Jediný spolehlivý výsledek je biopsie střeva. Takže je to na vás, jestli chcete nechat dítěti strčit hadičku pusinkou až do střeva, aby jste měla jistotu nebo prostě zkusíte ještě vyměnit mléko a striktně dodržovat přísnou bezmléčnou dietu. Skryté mléko - tedy i laktosa je ve spoustě výrobků, kde by jste ho vůbec nečekala, takže úplně všechno kontrolovat složení, vynechat všechny složky mléka, tedy i mléčný pudr, kasein,ml. bílkoviny.(nejsou čisté) Tak důsledně projděte všechno co malé dáváte. Věřte, na karlově je malý kolektiv a jejich přístup je opravdu individuální. Nám tam před 5 lety pomohli se stejným problénem. ALe určitě se ozvou další maminky ze zkušenostma, třeba z Motola, bulovku opravdu nedoporučuji. Každé Ráno v 7 když zavoláte na tel 22496 7776-8, tak tam sedí primář a když mu sdělíte, že Vám změna mléka nepomohla, tak to s vámi rád probere a pravděpodobně si vás pozve k dalšímu řešení. POkud nechcete vyměnit lokál, ale pouze doktora, tak by Vám přístupem mohla vyhovovat MUDR. Adamcová,

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na laktozu?

- od: Irca     datum: 2007-07-02
Zdravím, měla jsem stejný problém se synem, dokonce byl na tom tak špatně, že jsme nevěděli, jak dlouho tu s náma bude. Pak jsem se vykašlala na všechny doktory, koupila jsem kozu -musela jsem ji ustájit u maminky - v činžáku bych ji samozřejmě mít nemohla a z jejího mléka jsem mu připravovala jídlo. Dělala jsem z něj omáčky, pudingy, buchty, zkrátka všechno to, kam by jinak šlo kravské mléko. Klukovi je teď už 14 let, a za celou dobu ještě nebyl tak nemocný, že by např. musel užívat antibiotika, pokud neměl nějaký úraz ( výron a pod. ) , tak ještě nemarodil, nikdy neměl žádnou vyrážku a pod. Také alergie už téměř vymizela. Teď si chodím kozí mléko kupovat od soukromého chovatele a nedám na tato zvířata dopustit. Kamarádka má nyní miminko, které trpí úporným exémem a od té doby, kdy ji v kozím mléce koupe, mimco je bez vyrážky. Teď máme rodinný domek, moc ráda bych si kozu pořídila, ale bohužel nemám pro ni přísun potravy. Je totiž důležité, čím se zvíře krmí. My jsme naši Lízinku krmili jen tím nejlepším čerstvým zeleným krmením a nápojem z toho nejlepšího šrotu a její mléčko krásně vonělo a bylo k nerozeznání od kravského. Chtěla bych zkusit i domácí jogurt z kozího mléka, ale zatím mi nikdo nebyl schopen dát recept. Až se mi to podaří, dám vědět.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, práce, brigáda


IT/telekomunikace
Práce, zaměstnání telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Nabídka zaměstnání personalistika a řízení lidských zdrojů

finance
Finanční, účetní a ekonomické pracovní pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí a zaměstnání

provoz/výroba
Práce výroba, kvalita, provoz

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Práce zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup