Jak pomoci alergikům téma příspěvkuNázev: Jak pomoci alergikům

- od: Johana     datum: 2007-05-29
Vážení potravinoví alergici, před nějakou dobou jsem se rozhodla pomoci kamarádce, jejíž dcerka je alergická na lepek, vaječnou i mléčnou bílkovinu a ještě řadu dalších potravin s občasným pečením sladkostí pro malou. Nastudovala jsem kopu knih, studuji (při mateřské) cukrařinu a chtěla jsem nabyté znalosti uplatnit i při pomoci dalším osůbkám se stejným problémem - kombinované potravinové alergie. Bohužel, legislativa je tak neprůstřelná a v konečném výsledku bych musela nechat testovat každý jednotlivý výrobek, že jsem to vzdala, hlavně z finančních důvodů. Pokud bych někomu z vás mohla pomoci, dejte o sobě vědět a poradte způsob jak. Když jsem pročítala knihy o potravnových alergiích v různém měřítku apelují autoři na výrobce, ať myslí na lidi s alergiemi, ale při nejlepší vůli se to nedá. Já sama mám těžkou lékovou alergii a vím, co může nesprávně podaný lék (zde pokud bereme jídlo jako lék to platí samozřejmě také) způsobit. Těším se na vaše rady a připomínky.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Jak pomoci alergikům

- od: Denisa     datum: 2007-05-30
Ahoj,teda velmi oceňuji Tvoje snahy..Pokud by se dalo s tebou nějak spojit,ráda bych probrala nějaké postupy při pečení sušenek a pod..Děkuji Denisa

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Jak pomoci alergikům

- od: Markéta     datum: 2007-06-03
Jestli máš čas a energii, tak si založ své stránky - dej vědět, jak se jmenují- a tam napiš nějaké recepty. Mému synovi je rok a půl a je alergický na mléko,vejce a pšenici, každá dobrůtka pro jeho mlsný jazýček je radost...:-)Určitě to ocení spousta dalších maminek a rády to otestují. Až budeš mít ověřená a otestovaná jídla od jiných, půjde to lépe i s publikací nějaké cukrářské kuchařky pro alergiky. Markéta

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Jak pomoci alergikům

- od: Jiří Nováček     datum: 2011-07-05
Alergie není příčina nemoci ,ale důsledek.Naprostá většina alergických reakcí organizmu, stejně jako ekzémy, má příčinu v kyselinami zaneseném a zahleněném organizmu a zaneseném tlustém střevě.Odstranit toto zanesení, není zase tak složité, ale moderní medicína se tím vůbec nezatěžuje, neřeší příčiny problému a naopak velice důkladně zkoumá důsledky celého problému. Pacient tím získává mylný pocit, že je o něj pečováno a složitými rozbory se zjišťuje, na co všechno je daný člověk alergický.Prášky,kapky,mastičky nic neřeší důležitá je změna jídeníčku s vyloučením cukru,mouky,mléčných výrobků,živočišných tuků a soli.A dále očista celého organizmu hlavně tlustého střeva a srovnání pH moče na správné hodnoty stejně jako udržovat perfektní trávení a pravidelnou stolici.Chce to ale pevnou vůli a taky to zabere nějaký čas,ale většina lidí nemá ten čas a vůli něco měnit už vůbec ne a tak budou raději trpět.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Jak pomoci alergikům

- od: Webmaster     datum: 2011-07-06
Dobrý den, nezlobte se, ale Vaše odpověď je velmi nepodrobná a kromě obecné rady co vynechat ze stravy neříká, co by měli lidé postižení potravinovou nebo jinou alergií přesně dělat, aby alergie zmizela. (Vycházíme-li z Vašeho názoru, že alergie není nemoc, ale důsledek.) Pokud máte zájem podrobněji napsat, jak postupovat, čeho se vyvarovat a čím provést pročištění organismu, určitě Vaše názory velmi rádi uveřejníme v samostatném článku. V případě zájmu mne prosím kontaktujte. Děkuji.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Jak pomoci alergikům

- od: Jiří Nováček     datum: 2011-07-06
...já se nezlobím proč taky není to můj názor,ale názor člověka který s tím má letité zkušenosti.Změna stravy a očista organizmu jsou dvě záklaní věci.Pokud chce někdo více informací co a jak více zde: zdravi-az Sám mám alergii a vím co to je když lékař neléčí příčinu nemoci,ale pouze potlačuje její důsledky.Je to začarovaný kruh a výsledek nula. Sám jsem začal očistou a změnou jídelníčku a ač jsem teprve na začátku výsledky jsou znát.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás