kontaminace lepkem téma příspěvkuNázev: kontaminace lepkem

- od: bea     datum: 2007-04-29
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak moc jsou celiakici citliví na kontaminaci potravin lepkem. Např. můžu doma upečený bezl. chleba rozkrájet na kráječi, na kterém krájím chleba pro nás? V ruce to nakrájet nejde. Stejná otázka na opékač toustů - můžu tam strčit krajíček vytažené z mražáku, když ten opékač používám pro normální chléb? A co tvrdé bonbony - bompari, lízátka obyčejná - můžou se při celiakii. Díky za odpověď (Lenko)ahoj B.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: kontaminace lepkem

- od: Lenka     datum: 2007-04-30
Ahoj, ta citlivost je dost individuální takže se na to odpovídá dost těžko, ale obecně řečeno čím déle bude tělo přicházet do styky s lepkem, tím déle se bude vracet do normálního stavu. Takže bych to viděla tak, že ze začátku hodně přísné tak 1 rok a pak už si na to zvykneš, ale pak případný drobek z toustovače asi nevadí, ale platí ta individuální citlivost. Já to dělám tak, že jsem opékač vyčistlila a jeden otvor používám na "normální" chleba a jeden ne BL. U tousteru mám vyjmutelný pláty, tak je myju. U toho kráječe to vidíl stejně -omyju, nakrájím chleba do mrazáku a pak používám normálně. Já jsem cukrovinky téměř vyřadila, ale lízátko nebo bonbón občas dám. V DM drogerii mají od letošního roku dost slušné zásobování tímhle směrem, takže i BL i bezlaktózové lízátka, bonbóny, tak je občas koupím tam.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás