potravinová alergie a zvířata téma příspěvkuNázev: potravinová alergie a zvířata

- od: Helena Kaplanová     datum: 2007-03-15
Ahoj. Syn -20měs.má potravinovou alergii na mrkev,celer,banán,broskev,kakao (na syrové, alergie je potvrzená náplasťovým testem),má nesnášenlivost mléka a mléčných výrobků (testy negativní, ale zvrací...),má slabý ekzém,nyní zhoršený po antibiotikách.Moje otázka:problémy -i ekzém-začaly až v 8.měs po příkrmech. Syn je odnarození v kontaktu se zvířaty,teď přemýšlíme o psovi.JSem dost zmatená.KDyž máme potravinovou alergii, tak by pes neměl vadit? Máte někdo zkušenosti?Jak to je?Nikdo mi neřekl, že máme dát pryč zvířata,vždy se mluví jen o jídle, syn je ještě kojený. Na alergologii mu dělali nějaké testy na psa na pyly...a vše zatím negativní, další testy až ve 3 letech.Probíráme to pořád dokola a už jsem z toho na hlavu. Máte nějaký "zaručený babkovský recept" na zvládnutí ekzému?Děkuju.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: potravinová alergie a zvířata

- od: Lenka     datum: 2007-03-16
Vidím to tak, pokud syn již alergii má, tak bych ho zbytečně dalším alergenlm nevystavovala, imunitní systém je již tak dost senzitivní. Pes Vám ted může vyjít negativní, ale pokud ho budete mít doma, syn s ním bude v přímém kontaktu a množství přítomných alergenů bude x-násobně vyšší. Při dlouhodobém působení může "vzniknout" alergie i na psa. A jak se rozhodnete pak? Pravděpodobně upřednostníte dítě, ale té alergie už se tělo bude dost těžko zbavovat (už se tělo naučilo imunitní odpověd na tento typ alergenu). Jak jistě víte, děti s potravinovou alergií mají daleko větší pravděpodobnost vzniku astmatu, nehledě k tomu, že se časem u vás může rozvinout alergie i na pyly. Já bych se spíš snažila synův imunitní systém co nejvíce zklidnit, tudíž nevystavovat zbytečně dalším potenciálním alergenům a ty současné zcela odstanit. Ještě k tomu mléku, podle toho jak popisujete reakce na mléko a výrobky, tak by se mohlo jednat o nesnášenlivost laktózy - laktózová intolerance. Projevuje se přesně jak popisujete, zvracení, ekzém, testy negativní (dělají se jen na druhy mléčných bílkovin, ne na cukry, což laktóza je, proto jsou negativní), zhoršení po antibiotikách. Krevní testy na to nejsou, ale jestli to chcete vyzkoušet, tak si kupte granulovaný dětský čaj slazený laktózou (uvedeno ve složení), pokud syn bude zvracet i tomto čaji, tak se s největší pravděpodobností jedná o laktózovou intoleranci. Ale mohli Vám testy vyjít negativní jen náhodou, u malých dětí je spolehlivost těchto testů tak 60-70%.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk