Prujem! téma příspěvkuNázev: Prujem!

- od: Hanka     datum: 2005-02-01
Dneska jsem se poprve dostala na tyto stranky a jsem prekvapena kolik deti a lidi vubec ma alergii na mlicko. Ale proc tu vlastne jsem...muj pritel zrejme taky neco jako alergii na mleko, ale projevuje se to jen prujmem. Zadne exemky, nic takoveho. Cokoliv v cem je mleko ho donuti stravit par minut na toalete. Nekde se docetl, ze se daji v lekarne koupit jakysi enzymy. Kdyby jste nekdo vedel neco vic... Dekuji za kazdou odpoved. Mejte se hezky a drzim vsem pesticky.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Prujem!

- od: Věra     datum: 2005-02-01
Také jsem dnes poprvé na těchto stránkách. Vypadá to, že alergii na mléko mají jen děti. Ovšem zřejmě tímto onemocněním trpí i dospělí lidé. Můj syn má 21 let a od svých 12 let drží bezlepkovou dietu. Bohužel, také jsme se museli "prokousávat" nezájmem lékařů, až jsme se vnutili do dětské nemocnice v Brně. Bezlepková dieta synovy problémy minimalizovala (stále ji drží), ale čím je starší, tím se nevolnosti a křeče do břicha víc vracejí. Na ošetření v dětské nemocnici již nemá nárok a tak zkoušel držet kvasinkovou dietu. Nic. Už jsme vynaložili spoustu peněz na různé kůry a léky, potraviny apod. K obvodnímu lékaři nemá cenu chodit. Hledám na internetu a dnes jsem narazila na tyto stránky. Prosím, máte někdo z dospělých alergii na mléko? Nevíte, zda je s tímto problémem možné zajít na alergologii a nechat si udělat test? Samozřejmě testy z krve mu v dětské nemocnici před lety dělali, ovšem byly na hranici a tak se tím dále nezabývali. Je to strašné, syn místo aby normálně žil a studoval, tak trpí bolestmi, je hubený...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prujem!

- od: bija     datum: 2011-06-25
pred tydnem jsme se synem absolvovaly gastroeterologii.mely jsme prujem.i my mame celiakii neboli bezlepkovou dietu.je pravda ze brno je od prahy daleko ale ta cesta a namha by za to stala.praha nemocnice motol je to misto kde vam pomuzou a poradi co s tim a jak co delat.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Prujem!

- od: lenka     datum: 2005-02-01
Jak jsem již tady psala, s průjmem Vám na alergologii nepomůžou, musíte navštívit gastroenterologii, kde jsou na tyto problémy specializovaní. Syn může trpět jinou nemocí zažívacího traktu. Mezi nejčastejší patří Crohnova choroba a různé typy zánětů střev. Tyto nemoci se začínají projevovat v dospělosti a jejich rozvoj trvá několik let. Popisujete, že je syn hubený, bývá to jedním ze znaků uvedených chorob (ale nemusí). Nečekejte a objednejte se na gastrologii, čím dříve, tím lépe.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Prujem!

- od: zdena     datum: 2005-02-02
Naprosto souhlasím s Lenkou. Onemocnění zažívacího traktu která se projevují průjmy,bolestmi břicha,váhovým neprospíváním apod rozhodně patří ke gastroenterologovi.Tam Vám vyšetří zažívací trakt kompletně a jistě budou pomýšlet i na možný podíl alergie na bílkovinu kravského mléka nebo intoleranci laktosy.Je-li syn celiak,měl by být v dispenzární péči gastroenterologa nebo alespon praktického lékaře celý život a i když by potíže neměl,měl by čas od času mít kontrolovány hladiny protilátek proti lepku a vyšetřeny i ostatní autoprotilátky.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Prujem!

- od: Mirka     datum: 2005-02-03
Kromě dítěte s alergií na mléko mám i manžela s Crohnovou nemocí (určitý druh zánětu např. ve střevech). Z vlastních zkušeností bych tedy chtěla varovat před tím , si myslet, že na gastroenterologii automaticky vyšetřují např. možnou alergii na mléko. Není tomu tak (alespoň v HK) a každý nemocný si musí co se týká stravy poradit sám - každému vyhovuje něco jiného. Jinak konkrétně nemocným Crohnem dělá mléko problémy velice často. Z zkušenosti mohu povtrdit i to, že mléko a výrobky z něj nevyhovují ani lidem s krevní skupinou O a tato skupina má k těmto zánětům trávicího traktu blízko. Takže na gastroetorologii zajisté ano, ale nespoléhat jen na ně.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Prujem!

- od: Věra     datum: 2005-02-04
Děkuji Vám všem za radu. Se synem jsem samozřejmě vyšetření na gastroetorologii podstoupila a léčil se v dětské nemocnici v Brně několik let. Stále mu však je zle. Byla mu diagnostikována celiakie, alergie na mléko na hranici, takže dále se tím nezabývali. Obvodní lékařka vůbec neví o co jde. Budeme muset asi vyhledat nějaké jiné lékaře, nevím.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prujem!

- od: zdena     datum: 2005-02-04
Doporučovala bych Vám ,abyste se znovu obrátili na gastroenterologii.Jestli byl Váš syn vyšetřen před lety,mohlo se na zažívacím traktu ledacos změnit.Pokud se domníváte,že syn má alergii na mléko,zkoušeli jste ho vysadit z jídelníčku?Jestli-ne,tak bych to zkusila.Může se také jednat o nesnášenlivost laktosy,která se vyvinula druhotně,při poškození střeva základním onemocněním a mohla by se zase po čase při dodržování diety upravit.Také bych nechala nabrat kontrolní testy na lepek.Třeba syn nevědomky zařazuje do jídelníčku něco,co obsahuje stopy lepku a na testech se to projeví.Ještě poznámku ke krevním testům na alergii na mléko.Nejsou stoprocentní.Mohou být falešně pozitivní-u lidí,kteří ani alergií netrpí a naopak,může vyjít test negativní a člověk mléko nesnáší.Přesnější jsou snad testy kožní,ale s těmi nemám zkušenosti.Ale pokud je alergie,a člověk mléko vyřadí,projeví se to zlepšením stavu.Ale platí,že potíže Vašeho syna mohou být způsobeny i něčím jiným,než alergií.Může to být nějaký nespecifický zánět střev -např.Crohnova choroba nebo ulcerosní kolitida.Jestli byl syn v péči dětské fakultní nemocnice,obrátila bych se znovu na ně,ať Vám poradí,na které pracoviště pro dospělé se obrátit. P.S. Krev na protilátky Vám může klidně nabrat i obvodní lékař ještě než Vás na gastro. vyšetří.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Prujem!

- od: zde     datum: 2005-02-09
Dneska jsem hledala na internetu nějaké informace k celiakii a narazila jsem na poradnu,kde je možné kontaktovat odborníky v gastroenterologii.Vzpomněla jsem si na Váš problém se synem. Odpovídá tam i MUDr.Utěšený,ke kterému jste asi do FN chodili.Radí i dospělým pacientům,a nejen s bezlepkovou dietou ,je tam na něj telefon ...Myslím,že byste na těchto stránkách mohli najít informace,které hledáte. www.bezlepkovadieta.cz

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Prujem!

- od: Renata     datum: 2009-12-27
Je mi 40 let a taky mám nesnášenlivost mléčných výrobků,má to převážná většina lidí aniž by o tom věděly.Mléko v dospělosti nepotřebujeme dnes je to pouze byznys,vápník nahradíte sezamem bud semínky nebo pastou tahiny,gomasiem,zakoupíte ve zdravých výživách,nelpěte na tom předsudku,že mléko potřebujeme.Renata

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Prujem!

- od: Veronika     datum: 2012-05-27
Mohla bych se zeptat jak se u vás projevuje nesnášenlivost mléka?díky veronika

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Bez odstranění příčiny není trvalé vyléčení možné.

- od: Vladimír Prokeš, nutriční tera     datum: 2018-04-08
Bez vyřešení základní příčiny (zdroje) ulcerózní kolitidy nepřináší aplikace kortikoidů ani protizánětlivých léků (Asacol) trvalé výsledky. Příčinou kolitidy jsou určité potraviny v naší stravě, způsobující autoimunitní reakce našeho těla, které následně napadají a poškozují naše vlastní tkáně. Konkrétně u kolitidy jsou takto postiženy tkáně tlustého střeva a konečníku. Příznaky chronické kolitidy jsou únava, bolesti břicha a konečníku, krev ve stolici, průjem, plynatost, nadýmání, zvýšená teplota, bolest kloubů, žlučové kameny a afty. Používám testy a měření, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám tyto reakce v těle vyvolávají. Poradím, jak si upravit stravu, abyste si kolitidu sami během dvou měsíců trvale odstranili. Kontakt 608 155 338.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Prujem!

- od: lenka     datum: 2005-02-01
Už to tady v diskusi před časem padlo. Tehdy se doporučoval Lactobacilis acidophylus, což je střevní bakterie. Obecně bych řekla, že jsou vhodná jakákoli probiotika, které pomohou osílit střevo správnou mikroflórou. vše koupíte v lékárně.(konzultovala jsem s lékařem)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Prujem!

- od: Beata     datum: 2008-06-11
Mám obdobné potíže,zkusila jsem na týden vyřadit lepek a zjistila jsem že po mléčných výrobcích,které jsem zařadila mám okamžitě do deseti minut křeče a průjem,obvodní doktor mi na otázku jestli má nějaké zkušenosti s celiakíí odpověděl,že si myslel ,že to je jen nemoc dětí, tak co na to říci? Zajdu si raději na tu sondu,nemá s tím někdo zkušenost?Strašně se toho bojím,ale jsem tak hubená,že asi budu muset.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Prujem!

- od: kiwi     datum: 2008-07-12
sonda je v pohodě,chvilku si zaslintáte,pak si vás nafouknou,ale úúúplně v klidu:doporučuju si dát potom nanuka - vodového -bez mléka - paráda,kalipo,tygr....

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás