ekzém,alergie?? téma příspěvkuNázev: ekzém,alergie??

- od: medullienka     datum: 2007-02-08
Dobrý den, mám prosbičku o radu. Ze zoufalství hledám na internetu různé informace o alergiích týkajících se batolat a malích dětí.Mám malou dceru 8 měsíců.Již po narození měla na levém očičku načervenalou skvrnu,přisuzovali jsme to pigmentové skvrnce (tak uvedla i lékařka na prohlídce, že počaase se jistě vstřebá).Od narození jsme dceru ke kojení dokrmovala, klasickým nutrilonem.zhruba ve 3 měsících mi najednou začala hodně blinkat po každém jídle.Na radu lékaře jsme začali dávat nutrilon AR-který dáváme doposud ( blinkání se v mezích normy upravilo) kolem 5 měsíce , dcera byla jakoby nachlazená , opuchlá, červená, sopel, a nejhorší tření očí( již zmiňovaná skvrnka naočičku byla téměř krvavá, pediatr mi řekl cituji,, no má to zarudlé ¨, ale to děti dělávají že si třou oči a bylo vyřešenoa vyléčeno)... dostali jsme Fenistil kapky ,14 dnů to trvalo pak týden dobrý a znovu a zase to samé a znovu a znovu dokola... od tý doby je to pořád dokola, až na to, že kolem očička někdy naskákají vyrážky a osype se ( kožní lékař ( ke kterému jsem musela jít sama protože pediatr nevidí nic závažného)diagnostikoval ekzém, nikoliv atopický,(prej uvidíme co se z toho vivine) udajně nemá zatím smysl nás posílat na alergologii ,že je moc malá a nemůžou jí udlěat žádné testy a nic jí dát, kromě již zmiňovaného fenistilu a mastiček) nyní jsme opět ,, nemocní- nebo co to vlastně je,, nejhorší je to tření očí, stále má zabořenou hlavičku v peřinách, v koberci na sedačce a tře si ji, vidím jak se strašně trápí a už opravdu nevím co dělat... Co myslíte?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: ekzém,alergie??

- od: Peťula     datum: 2007-02-11
Medu držte se, Honzík byl na tom podobně - taky hlavně chycený oči a obličej, pořád se drbal až do krve. S největší pravděpodobností to potravinová alergie bude, TOTO TEDY ZDRAVÉ DĚTI ROZHODNĚ BĚŽNĚ NEDĚLAJÍ! Doporučuji ti ihned začít s tzv. eliminační dietou, vyzkoušet, co malé vadí - nejčastější alergen je kravské mléko, tím bych začala, dále vajíčka, éčka, čokoláda, dráždivé koření. Alergotesty nejsou spolehlivé, obzvláště do tří let se imunita mění a testy vycházejí falešně negativní a naopak. Největší alergen jak jsem psala je kravská bílkovina a vše, čeho se mléko jen dotkne. Mladšímu (ročnímu) synovi dávám Nutrilon Pepti s naštěpenou kravskou bílkovinou, u něho jak jsem vynechala mléko, tak se jako zázrakem zlepšil, ačkoliv on není ostrý ekzematik, jen měl pořád rýmy, pořád byl podivně nemocný. Absolutně mě točí, že doktoři léčí pouze příčinu - tím, že jsou ekzemy a reakce, dává tělo na vědomí, že něco v pořádku a my to jen zamázneme... Co jsem prolezla inet a všechny možné dostupné informace, tak opravdu pomáhá pouze úprava stravy a event. životního stylu, jíst co nejjednodušší jídla, obilniny, nedráždivou zeleninu. Pošlu ti na mail ještě nějaké kontakty na zajímavé weby, držte se, určitě můžeš malé pomoct, ale pouze ty sama, nepočítej, že nějaké masti budou mít dlouhodobý účinek. Bohužel dnešní lobby výrobců protialergických léků příliš úvahám o prevenci pomocí úpravy životosprávy nepřeje :-( Zdraví moc Peťula

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: ekzém,alergie??

- od: košařová     datum: 2007-10-16
ZdravÍM! pROSÍM TÍMTO O ODKAZ NA WEB O INTOLERANCI NA KRAVSKOU BÍLKOVINU. mOC DĚKUJI KOŠAŘOVÁ

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: ekzém,alergie??

- od: Monika     datum: 2007-02-16
Milá Medullienko, moje dcerka má atopický ekzem už od 2 měsíců a už je jí rok a díky naší kožní lékařce z Prahy je na tom už mnohem lépe.Jezdíme do Prahy až z České Lípy a nikdy bych neměnila.Pomohl nám i praktický lékař kterému nebylo zdraví mé dcery lhostejné.Testy na alergologii nám dělaly když dceři bylo 5 měsíců a zjistily jí i alergii na vejce,takže není pravda co říká váš kožní lékař že stejně nic nezjistí naopak čím dřív zjistí příčinu tím dřív vaší dcerce pomohou.Naše kožní lékařka z Prahy se jmenuje Štěpánka Čapková a pracuje na dětském kožním v Praze v MOTOLE.Zabojujte u praktického lékaře a snad budete mít štěstí a pomůže vám se k paní doktorce dostat.Přeji vám mnoho štěstí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: ekzém,alergie??

- od: Karolína     datum: 2007-05-25
Měla jsme podobný problém malá se mi při prvním dokrmení osypala a měla neustále nateklé očíčka. Doktorka říkala, že je to normální a nějak se s tím nezabývala. Na radu lékárnice jsem začala používat nutrolon H.A. Pak jsme u doktora požadovala testy na kravsou bílkovinu, které byly pozitivní. Teď dáváme Nutrilon Pepti a je to všechno O.K.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: ekzém,alergie??

- od: eleonora     datum: 2008-09-17
Napište mi na email, ráda vám pomůžu a odkážu na lékaře specialistu.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup