nová celiakie téma příspěvkuNázev: nová celiakie

- od: bea     datum: 2007-02-07
Ahoj, tak mi včera volali z nemocnine, že mojí 4 leté dcerce s alergií na mléko, vejce, sóju a ořechy vyšla v krevních testech i celiakie. Vůbec nevím, co mám dělat. Poraďte prosím. Budou jí ty krevní testy ještě opakovat a pak hrozili i biopsií. Je ta biopsie nutná, kyž to vyšlo v krvi? Jaká je šance, že ta biopsie bude za této situace dobrá a celiakie to tedy není? Když měla dcerka 2 roky, dělaloi jí krevní testy na genetike a vyšlo jí, že na celiakii nemá gen. Takže tan výsledek nechápu. Myslíte, že je možné onemocnět, i když není gen? Ta dokrotka říkala, že vyjímečně jo... Jak to řešíte s pečivem při této dietě? Prosím o radu... dík ... a jak to zvládáte psychicky, já teda ne...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: nová celiakie

- od: Petula     datum: 2007-02-07
Nezoufejte - s bezlepkou zit jde a podle meho docela i snadno.Mam skoro 3-leteho syna s rozsahlu potrav. alergii (zhruba 15 druhu, vcetne zakladnich - mleko,vejce,brambory,kur. maso,mrkev,...) a jiz mesic jsme na bezlepce a jde to (tedy dobrovolne, zkousim jestli mu to nepomuze).Pecivo zatim nepecu - jime ryzove chlebicky (napr. Racio), na peceni existuji ruzne jiz predem pripravene smesy, to Vam radi poradi v prodejne zdrave vyzivy. Idealni pro bezlepku je domaci pekarna - pouze nasypete smes + dalsi ingredience a pak uz vyndate chleba (pekarna zamicha, nakyne, upece). Kolikrat bych si prala, aby syn mel aler. jen na lepek - bylo by pro me mnohem snazsi vymyslet jidla, nez takto.(Napr.pri nasi bezlepce muzeme jen jako prilohu ryzi - na brambory ma alergii, testoviny - bezlepkove obsahuji brambor. skrob, knedlik - nenasla jsem recept na bezlepkovy, kukuric. polentu neji,...)Takze nezoufejte, neveste hlavu, jde to. Zdravim Petula

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: nová celiakie

- od: Dita     datum: 2007-02-12
ahoj, já jsem dělala z pohankové mouky a pohankových pukanců kynuté knedlíky dcerce. Jestli máš zájem, podívám se určitě jsem si ho někam zapsala. Pohanku vařím nahusto, je bezlepková, navíc obsahuje velké množství rutinu - ten pomáhá regenerovat cévy a na střeva je pohanka úplně blahodárná. Kupovala jsem taky těstoviny pro fenylketonuriky, ty obsahují pouze škroby, taky prodávají vafle. Ty jsem používala místo piškotu, pak carob - místo čokolády, zkoušela jsem péct z pohank. mouky, amarantu také různá vánoční pečiva s různými výsledky, někde v receptech můžeš najít chléb z amaranthu - taky jsem jej vymyslela pro dcerku. Zkoušela jsem i něco jako perník, dělalám vlastní marmelády apod.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: nová celiakie

- od: dita     datum: 2007-02-12
ahoj, já když si přečetla info o celiakii taky mě to porazilo, nicméně pokud vím, aby byla jistota, zda celiakie ano, či ne, tak se provádí biopsie. Dcerka ale musi mít lepkovou stravu, než se provede biopsie, aby výsledek vyšetření byl objektivní. Pokud chodíte na gastro, určitě ti dají všechny potřebné informace a doporučí ti postup,myslím, že asi tu biopsii, dle výsledku pak dietu. Drž se,hlavně dcerka.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: nová celiakie

- od: dita     datum: 2007-02-12
Psychicky ač je to těžké, si musíš říct, že pokud se prokáže celiakie, bude mít dcerka doživotní dietu. S tou se ale dá žít, i když je to velké omezení v životě. Nic jiného dělat nemůžeš, a tak ti moc držím palce.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava