co nesmi jist alergie na bilk.KM a vejce? téma příspěvkuNázev: co nesmi jist alergie na bilk.KM a vejce?

- od: Veronika     datum: 2005-01-26
Ahoj, nekde na zacatku diskuse pise Andy, ze clovek alergicky na bilkovinu KM a vejce nesmi mj. cornflakes, popcorn, kukurici, skorici, banany. Ostatni potraviny v prispevku vyjmenovane jsou mi pochopitelne, ale tyhle moc ne. Mate s tim nekdo vlastni zkusenosti nebo je to prepsano z nejake literatury? Memu synovi totiz k alergii na bilkovinu KM zjistili i alergii na vejce, takze vylucujeme dalsi potraviny. Diky moc. Zdravi Veronika

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: co nesmi jist alergie na bilk.KM a vejce?

- od: Andy     datum: 2005-01-27
Ahojky Veroniko. Ano, psala jsem to já. Niki (skoro 5let) má sice alergii na mléko i vejce, ale i na plno druhů ovoce i zeleniny. Více méně jsem si na alergeny museli přijít sami- vyrážka, průjem, zvracení... Gastroporadnu tu žádnou nemáme nebo mě spíš nikdo o ní neřekl. U naší alergoložky jsme byli jen 2x a víc mě tam nikdo nedostane. Nekoukali jste včera ne ČT2 na pořad Diagnoza? Mluvila tam maminka 2,5 letého chlapečka, který má potravinovou alergii skoro na vše a já jen poslouchala a brečela. Naštěstí našli výborné odborníky. Ale jak sama říkala, v době kojení jí doktorka řekla, že může jíst cokoliv, že malému to neuškodí a tak jako já jsme se ládovali vším, na co jsme měli chuť a ejhle, ona to až taková pravda není a našim dětem do škodí!!! A k tvému dotazu- třeba například na obalu Corflakes je napsáno, že může obsahovat stopy oříšků a mléka. Niki mi po oříškách okamžitě zvrací, takže to nebudu riskovat a raději jí to nedám. V prodejně Zdravé výživy už přes měsíc čekám na Carobellu natural, protože mají jen tu, co obsahuje oříšky. Tahle je prý čistá, ale bohužel není. Mají tam plno laskomin, ale více méně pro bezlepkáře a nepř. taková carobová tyčinka nebo čoko obsahuje mléko nebo syrovátku. A tak je to skoro se vším.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Stopy mléka a ořechů.

- od: Denisa     datum: 2005-01-28
Zdravím Andy i všechny ostatní,jsem ráda,že se tento web takhle rozjel.Hodně pomáhá,když v tom člověk není sám.Chtěla bych napsat něco k uvedení věty na výrobcích,že může obsahovat stopy mléka nebo něčeho jiného.Oni to tam výrobci musejí napsat(nebo by aspoň měli).Prý se má tohle uvádění složení výrobků zpřísnit,tak uvidíme.Stačí třeba,když se výrobek vyrábí na stejné lince jako podobný výrobek obsahující tyto nám zakázané složky a už by to mělo být na obale uvedeno.Já si myslím,že možná první řada výrobků může opravdu obsahovat nějaké stopy,ale u dalších je to podle mne nepravděpodobné.Náš Štěpánek má reakci i na stopové množství laktózy,ale třeba Cornflakes od Nestlé mu nic nedělá a je tam opravdu uvedeno,že může obsahovat stopy mléka a ořechů.Je v něm navíc přidán vápník,konkrétně na 100 g je 450 mg vápníku,což je pro naše děti také dobré.A např. sušenky Manner Original Neapolitaner mají také uvedeno,že můžou obsahovat stopy mléčné součásti a Štěpánkovi po nich nic také není.Takže jde o to to vyzkoušet.Chápu vaše obavy,co když to nevyjde,ale to bych mu nemohla dávat skoro nic.Také bych vás chtěla poprosit,jestli byste si doma mohli zapisovat vhodné potraviny,které dětem kupujete,v které prodejně jste je koupili a kolik přibližně stojí peněz.Já si dělám seznam a pak bych ho chtěla poslat Lence,aby ho umístila na hlavní stránky webu.Myslím si,že by nám to všem pomohlo,protože každý z nás sežene třeba něco jiného,na co ostatní ani nenarazí,ale když budou vědět,že nějaký konkrétní výrobek existuje a kde se dá sehnat,tak po něm budou pátrat.Teď jsem třeba koupila Frutinku,o které jsem vůbec nevěděla,že něco takového existuje,ale Štěpánkovi bohužel nechutná.Ale třeba někdo napíšete výrobek,který jsme ještě neměli a bude mu chutnat.Chtěla bych se dozvědět co nejvíce pro obohacení jeho jídelníčku.Jinak ještě k pořadu Diagnóza,říkala mi o něm sousedka a velmi mě to zajímá,opakují ho v úterý 1.2. na ČT 2 v 8.40 hodin,kdyby se chtěl někdo dívat.Ti,jejichž děti mají bezmléčnou i bezlepkovou dietu,mají můj velký obdiv,jak to můžou zvládnout.Vím,že jim nic jiného nezbývá,ale to už ty děti nemůžou jíst prakticky skoro nic,ani si to nechci představit,jak to musí být hrozné.Stačí mi přísná bezlaktózová dieta a mám co dělat,abych vymyslela,co udělat k jídlu.Mějte se všichni co nejlépe to jde ahoj Denisa.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Stopy mléka a ořechů.

- od: Andy     datum: 2005-01-28
Ahojky Deni, prosím tě, co je to za sušenky, o kterých píšeš? kde se dají koupit? A co ta Frutinka? To je jogurt? Děkuji

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re:Re:Stopy mléka a ořechů.

- od: Denisa     datum: 2005-01-29
Ahoj Andy,to nejsou sušenky,o kterých píše Lenka,v těch je pro našeho Štěpánka nepřípustný E 322.Tyto sušenky,které já mám na mysli,ale tvoje Nikolka asi nemůže.Jsou to sušenky Manner Original Neapolitaner,výrobce je Josef Manner Comp. AG,Rakousko-Vídeň,je jich 75 g a stojí kolem 11 korun.Mají je v Hypernově a v Globusu,co já vím.Jsou buď s oříškovou náplní,mají růžový obal-ty jsou pro Nikolku nevhodné,ale mají ještě citrónové,mají zelenožlutý obal a ty by myslím mohla(jestli nemá chudák alergii i na citróny),pak mají ještě čokoládové,ale v těch je už něco z mléka,takže ty jsou nevhodné.Tak jsem asi moc nepomohla,ale snažím se sepsat seznam,jak už jsem psala,tak si tam třeba něco vhodného taky najdeš.Zatím se mějte ahoj Denisa.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Stopy mléka a ořechů.

- od: Lenka     datum: 2005-01-28
Frutinka je zjednodušeně řečeno tekutá ovocná želatina s ovocem. S jogurtem to nemá nic společného, spíše želatinová nízkokalorická marmeláda. My to používáme třeba na palačinky, dán se to i samotné třeba s piškoty. Dá se koupit ve zdravé výživě - ale asi objednat (cca 10 Kč.) Sušenky Napolitanky se dají koupit v téměř každém supermarketu Musíte ale přečíst složení, protože pouze některé druhy vyhovují našim požadavkům. Výrobce Kraš Zagreb. Taky okolo 10 Kč.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: co nesmi jist alergie na bilk.KM a vejce?

- od: Bea     datum: 2005-02-03
Ahoj, tu gastroenterologickou poradnu rozhodně navštiv, i kdybys měla dojet do jiného města. Mě tam sice nic světoborného neporadili, nevím proč se o této nemoci informace tak tají :). Ale aspoň ti pro malou předepíšou nutrilon pepti. Není to dobré, ale já z toho dělá malé kaši : přesnídávka, horká voda, 3 odměrky nutrilonu, jakákoli instatní či neinstatní bermléčná kaše. Lze dělat i bramborovou kaši. Dítě má alespoň nějaký vápník a minerály.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás