alergie na med téma příspěvkuNázev: alergie na med

- od: Radka     datum: 2006-12-03
Synovi byla zjištěna alergie na med. Nevíte, zda existuje nějaká potravinová náhražka za něj? Nemíní se ho vzdát!

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na med

- od: Monča     datum: 2006-12-04
V práci jsme používaly glukózu a ta jde nahradit medem,ale jestli to jde obráceně nevím.Jestli má jenom problém s medem tak bych si pískala.Zkus nutelu.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na med

- od: Lenka     datum: 2006-12-05
Pokud by měl alergii jen na med, tak bych ho prostě vyřadila včetně výrobků co se do nich med přidává. POkud nebude med doma k dispozici, tak ho to nebude pokoušet jíst a cukrovinky s medem prostě nekupovat. Ale, abych se přiznala, nějak se mi to nezdá. Spíš bych pátrala po tom, proč zrovna med, případně jestli pouze nějaký druh medu - řepka, lesní apod. Je to směs cukrů, pylu a faktoru včely. V cukru problém nebude, to by jste již zjistili dávno, takže potenciální problém vidím v možné další alergii na některý pyl či včelu.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na med

- od: Monika     datum: 2006-12-27
Dcera už má alergii 2roky na pelyněk,nesmí med.Sice nekupujeme tyto potraviny,ale na obličeji pořád máme vyrážku.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: alergie na med

- od: Attes     datum: 2007-04-26
Vzkaz pro Moniku. Med není jediná potravina obsahující látky pelyňku. Nelze konzumovat potraviny obsahující ocet, koření a výtažky koření. Výrobci nejsou povinni uvádět složení kořenící směsi. Zajisté dítě nebude pít Absith nebo Vermut, ale pozor na nealkoholický nápoj Tonic. Může v něm být pelyněk. Je hojně používán v potravinářství. Stravování ve školní jídelně nebo v restauraci je také vyloučeno. Více informací o používání pelyňku(estragon, brotan) najdete ve vyhledávačích pod hesly pelyněk-potraviny nebo potravinářství. Další infornace naleznete pod hesly pelyněk-zkřížená alergie. Na závěr musím podotknout, že pelyněk nezpůsobuje jenom pylovou alergii. Jako koření alergizuje celoročně a v létě pylovou alergii posiluje. Alergie na pelyněk se často kříží na zeleninu, jiné byliny a koření. Sestavit účinnou eliminační dietu nebývá zcela jednoduché.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na med

- od: Attes     datum: 2007-04-19
Kupujte mu třtinový cukr. Medovou chuť mají zejména tmavě hnědé druhy cukru.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na med

- od: monika     datum: 2008-05-19
No já mám alergii na včelí med celý život....pokud si udělám vlastní z pampelišek, je to super náhrada a vůbec mi nevadí....je to fakt jen na ten včelí, takže pyl v tom zřejmě žádnou roli nehraje....dejte si pozor na perníky a na některé müsli tyčinky a pod. i když mám zkušennost, že v malém ( nepatrném )množství mi med nevadí....Ted jsem si koupila lesk na rty od oriflame a začaly pálit rty...zřejmě med :-)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: alergie na med

- od: caco     datum: 2013-01-30
sweet sorghum sirup-chuť je medovo karamelová.môj otec mi povedal že som mu vraj doniesol med :-) .je to niečo podobné javorovému sirupu,ale javorový má kávovu príchuť. dostať ho bude tohoto roku už aj na Slovensku-slovenský produkt,nie dovoz, ináč iba USA,India

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk