Výrobky bez laktozy téma příspěvkuNázev: Výrobky bez laktozy

- od: Chromle     datum: 2006-11-25
Stále tápu v tom, jestli mléčné výrobky bez laktozy(respektive s rozštěpenou laktozou) jsou vhodné i pro dítě s alergií na MB. Nemáte někdo s tím zkušenost? Zkoušet se mi to nechce, dcera má reakce dost divoké-( Předem moc děkuji za pomoc.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Výrobky bez laktozy

- od: Lenka     datum: 2006-11-28
Alergie na MB a laktozová intolerance jsou dvě zcela odlišné choroby jejímž příčinou jsou odlišné faktory. U bezlaktózových výrobků se jedná o normální kravské mléko u kterého byla rozštěpen složitý cukr laktóza na dva jednoduché, které je tito senzitivní jedinci strávit již bez problémů. Bílkoviny zde upraveny nejsou. U mléka pro alergii na MB musí dojít k rozštěpení řetězce bílkoviny, což u těchto výrobků není, tudíž nejsou vhodné pro alergie na BKM (MB).

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Výrobky bez laktozy

- od: Chromle     datum: 2006-11-28
Lenko, moc děkuji.Myslela jsem si to, ale přece jen jsem si nebyla jistá. Ta naděje, že bych moha dceři něco dopřát byla příliš lákavá:-( Ještě jednou díky.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Výrobky bez laktozy

- od: Lenka     datum: 2006-11-29
Nezoufej. U nás je to tak, že syn je silně konzervativní strávník, takže, když ted zavedli na náš trh lezlaktózové výrobky, je to spíš částečná úleva pro mě, protože člověk má víc možností v kuchyni. Syn, jelikož od malička jí sojové výrobky, tak tyhle mu moc nejdou. :-( (ani puding, ne tak jogurt, jediný co je ochoten pít, tak ty ochucený mlíka a to taky velmi decentně). Doufám, že se to časem poddá.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk